Define cilik ve define isaretleri hakkında kullanıcılara bilgiler sunulan forum sitesi, define isaretleri, define siteleri, define sitesi, definecilik Çarik Ve Definesinin Yeri | Define Mekanı- Define işaretleri

Çarik Ve Definesinin Yeri

Konusu 'Fotoğraflı Define işaretleri, anlam ve çözümleri -' forumundadır ve Erdem tarafından 6 Ocak 2020 başlatılmıştır.

1. Erdem

Erdem Vip Üye Özel Üyemiz

Beğenileri:
    3.071
    Tecrübe Puanı:
    113
    Madem ki mekanın usta ve üstat'larımın değeri gönlümüz de hissediliyor,buna mütevellit sizlerle de bu bilgiyi aktaralım,öğrenebildiğimiz önemli hususları aktaralım ki millet,devletimiz kalkınsın,beğeni önemli değil önemli olan RAB'bimin beğenmesidir,öğreten o'dur muhakkak[​IMG] Evet arkadaşlar göründüğü gibi Kocaman kayadaki 1.işareti neymiş (ÇARIK) öndeki beyaz kare kısım mahzeni anlatıyor üstündede başka bir mahzeni anlatan kısmıda göz ardı edilmemeli tabi,neyse Çarık ve arkasının üst kısmında BALIK bize gidilecek yol var define için diyor,peki bu gidilecek yol,yön ne tarafta onuda aktarayım ucu istikametinde arkası gelecek şarzım bitiyor

• Beğen Beğen x 2
  2. ersan

ersan Admin Araştırmacı

Beğenileri:
    12.856
    Tecrübe Puanı:
    113
    Meslek:
    kusculuk
    Yer:
    Bulgaristan ,Silistre,kasabasindan
    Ustam merhaba buyle bakikdimi carik ayak isaretine hic benzemiyor buyle cektigin gibi bakilirsa ..yurdek ..basina benziyor daha coku ve bu drmeki bildim kadariylan basimin altinda mahzene giris var deye biliyorum .

• Beğen Beğen x 3
    • Etkileyici Etkileyici x 1
  3. yoksul

yoksul V.i.p Üye Özel Üyemiz

Beğenileri:
    532
    Tecrübe Puanı:
    93
    Meslek:
    emekli
    Yer:
    istanbul
    merakla bekliyoruz

• Beğen Beğen x 2
  4. Kamhi Leonard

Kamhi Leonard üye Kullanıcı

Beğenileri:
    53
    Tecrübe Puanı:
    18
    Merhaba ...
    Beni mazur görün ama bu anlatiklarin ve bahsi geçenlerin hepsi bu kayadami ?
    Eminmisiniz? o_O

• Doğru Doğru x 1
  5. yoksul

yoksul V.i.p Üye Özel Üyemiz

Beğenileri:
    532
    Tecrübe Puanı:
    93
    Meslek:
    emekli
    Yer:
    istanbul
    ustam ben de göremedim ama herhalde gözüm az gördü ustalar daha iyi biliyorlar diye çaktırmadan bekliyorum merakla

• Etkileyici Etkileyici x 1
  6. Erdem

Beğenileri:
    3.071
    Tecrübe Puanı:
    113
    [​IMG] Arkadaşlar hemen hemen bu şekilde çarık, ben yaptıranın gözüyle gördüğümü düşünüyorum,benim gözümle bakmanız önemli tabi, olmuyorsada sağlık olsun herkesin görebilme şansı olmayabiliyor,(Kablumbağa kayada çarık ve BALIK olacakmış)

• Beğen Beğen x 2
  7. Erdem

Beğenileri:
    3.071
    Tecrübe Puanı:
    113
    [​IMG] Tam da aradığımız gibi kablumbağa yaklaşık 500mt'de ve onun altında toprak altından çıkan yarım insan boyundaki kayada,çarık,üzerinde de balık bize=burdan ÇARIK Hazinesine giriş var diyor Ana giriş...

• Beğen Beğen x 1
  8. Erdem

Beğenileri:
    3.071
    Tecrübe Puanı:
    113
    [​IMG] Üstteki 1.işaret olan büyük çarık'a yönlendiren çarık budur aslında,arası 500mt berisinde bu,
    Yani bu küçük çarık büyük çarık'a,büyük çarıkta kablumbağa 'ya yönlendirdi,ilk bu resimle hazine mahzen girişi 1km

• Beğen Beğen x 1
  9. Erdem

Beğenileri:
    3.071
    Tecrübe Puanı:
    113
    O kablumbağa girişinde ve bu çarık'ların bulundukları yerin mahzen odalarında definesi var,Tesbiti yapıldı,Tünel ile daha nerelere gidecez ALLAH bilir,Eşkiya İşareti mantığı böyle

• Beğen Beğen x 1
  10. Erdem

Beğenileri:
    3.071
    Tecrübe Puanı:
    113
    Evet çözdüğümü aktarıyorum eminim,sizin için Çarığıda çizmeye çalıştım,Çarık olan kayada birçok işaret mevcut 2 oturan deve 1 eşşek vede burası pamukcu yokuşu,devebağırtan da derlermiş...

• Beğen Beğen x 1

Sayfayı Paylaş