Define cilik ve define isaretleri hakkında kullanıcılara bilgiler sunulan forum sitesi, define isaretleri, define siteleri, define sitesi, definecilik Bugün Hayat Sana Ne Öğretti? | Sayfa 2 | Define Mekanı- Define işaretleri

Bugün Hayat Sana Ne Öğretti?

Konusu 'Serbest Forum' forumundadır ve KANAS_USTA tarafından 29 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. Lacivert24

  Lacivert24 Extra/Dini Konular Araştırmacı

  Katılım:
  20 Ocak 2013
  Mesajlar:
  6.047
  Beğenileri:
  15.858
  Tecrübe Puanı:
  113
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Emekli
  Yer:
  Erzincan
  Cevap: Bugün Hayat Sana Ne Öğretti?

  Sevgili dostlar: Konuyla alakalı, hele benim yaşıma kadar yaşamış insanların, bir dünya dolusu olaylara şahit olduğu ve hayat tecrübesinin o miktar da arttığı malumunuzdur. Günlerce yazmayla bitmeyecek konular, ben öncelikle kıymetli dostum, güzel insan, kanas ustama, açmış olduğu bu güzel konu hususiyetiyle, tebrik ve teşekkürlerimi sunmak isterim:

  Kıymetli dostlar, hani derler, hayatım roman diye, bende ifadesini bulan bu kelimeyi, söylemek istiyorum ama bünyesinde gizli bir gurur taşıması hasebiyle, imtina ediyorum.

  Dünya ve ahiret saadeti isteyen her insanın, ''ALLAH cc. ın ipine, sımsıkı sarılması lazımdır'' yaşamını, onun emirleri doğrultusunda, tanzim etmelidir, mutlaka ümitvar olmalıdır, imtihan gereği, çok sıkıntılı dönemlerimiz, çok şımarmaya müsait, rahat dönemlerimiz olacaktır, unutulmamalıdır ki, her yokuşun bir inişi vardır, tam bir teslimiyet ve tevekkül içinde hareket etmemiz, bizi zorluklar karşısında, çok daha metanetli, dirayetli kılacaktır. Hoş iyi günlerimizde de aşırı gidenlerden olmayalım, günlerce, bir parçacık kuru ekmeğin hayalini kuran insanların var olduğunu, ağzımıza o lokmayı koyarken, lükse kaçan bir eşyayı elbiseyi edinirken, lütfen hatırlayalım, ''helal dairesi keyfe kafidir''

  Hayat tecrübem ışığında, çok sıkıntısını yaşadığım bir hususu, siz kıymetli dostlarımla paylaşmak istiyorum, hepimizin başına gelebilecek bir konu, bir ustaya, bir işçiye, herhangi bir alış verişinizde, herhangi bir hizmet alımında, sakın ama sakın, vicdanınıza, iyi niyetinize yenik düşüp, iş yapılmadan, hizmet alınmadan, peşin ödeme yapmayınız... ''neden'' nedeni çok basit, tabiiki ellerinizi dizlerinize vurmamak için...saygı ve sevgilerimle.
   
  • Beğen Beğen x 2
 2. TEVFİK

  TEVFİK üye Kullanıcı

  Katılım:
  11 Haziran 2012
  Mesajlar:
  3.425
  Beğenileri:
  5.938
  Tecrübe Puanı:
  113
  Yer:
  FETHİYE,MANİSA,İZMİR.
  Cevap: Bugün Hayat Sana Ne Öğretti?

  S.a. Sayın Ustam Çok Haklısınızda Ben Fethiyede Ustalık Yaparken Yanımda çalışan Arkadaşımın (arkadaşlarımın) Paralarını hep ben kendi cebimden verdim iş sonunda'da ben alamadımmı paramı bak şimdi benim başıma gelenler ne oldu yanımda çalışanlar sebeblendi ben ise havayı aldım hiç iş yapmasaydım bari karım olurdu şimdi ise bende böyle ağlarım :(Halime Saygılarımla,
  ................................................Hayat tecrübem ışığında, çok sıkıntısını yaşadığım bir hususu, siz kıymetli dostlarımla paylaşmak istiyorum, hepimizin başına gelebilecek bir konu, bir ustaya, bir işçiye, herhangi bir alış verişinizde, herhangi bir hizmet alımında, sakın ama sakın, vicdanınıza, iyi niyetinize yenik düşüp, iş yapılmadan, hizmet alınmadan, peşin ödeme yapmayınız... ''neden'' nedeni çok basit, tabiiki ellerinizi dizlerinize vurmamak için...saygı ve sevgilerimle
   
  • Beğen Beğen x 3
 3. impossibleman

  impossibleman üye Kullanıcı

  Katılım:
  22 Şubat 2013
  Mesajlar:
  379
  Beğenileri:
  166
  Tecrübe Puanı:
  43
  Cevap: Bugün Hayat Sana Ne Öğretti?

  Ne diyeyim ustalarım. 7 senedir esnaflık yapıyorum. Yüzlerce insana faydam dokunmuştur. Her yardıma ihtiyacım var diyene koştum. Sonunda hep yalan ve riyadan başka bir sonuç görmedim. İnsanların seninle dostluğunun maddiyatın ve gücün doğrultusunda olduğunuu defalarca gördüm ama düştüm diyene yardım etmekten vazgeçmedim. Yanlış yapmadığımı biliyorum. Çünkü hayatımda birçok işimi Allah c.c. Rızası için yaparım. yada yapmaya çalışırım. Birine borç vereceğim yada iyilik yapacağım zaman onlarada hatırlatırım ve geri beklemediğimi söylerim. 3 daire parası kaybettim 7 senelik ticaret hayatımda. 10 sefer battım 9 sefer çıktım yeniden.
  Yakınlarım kızdılar çok iyi niyetlisin diye. Hep söylediğim birgün mükafatını alırım. Ya bu dünyada yada diğer tarafda. Bu dünyada aldın mı derseniz. Sadaka 1000 belayı defeder. Ehliyetsiz bir sürücü 97 km i hızla çarptı 8 ay önce. 5 kişiydik ve aracın yarısı yoktu. Şöför bendim. Kendi tarafımdan vurdum kimseye bişey olmasın diye son anda kırdım direksiyonu. Hala burda oladuğuma göre ve arkadaşlarımlada hala görüştüğüme göre demekki bu dünyadada bazen mükafatımız geliyor. 10 larca doktor ve kazaya şahit lanların tek kelimesi var. "Verilmiş sadakanız varmış. allah c.c. kurtarmış sizi diye." Hele bir doktorun sözü hiç aklımdan çıkmıyor. Kaza sonrası ameliyata alacakbeni. Dediki yahu siz ne iş yapıyorsunuz?
  Ne oldu hoocam dedim. Kazma kürek ameleyiz işte. Ne dedi biliyormusunuz. " Yok yok bu amele işi değil. Yahu 3 gündür doktorluğu bıraktım telefonlara bakmaktan sekreter oldum. Ne kadar seveniniz var. O araçtan çıktığınıza göre epey iyilik yapmışsınız. Bugün istanbuldan bile arayan oldu." Sanırım istanbuldan kalıplı biri aradı ki adam şaşırmış soruyor. 3-5 iyiliğimiz vardı hocam dedim.
  Yanlış anlaşılmasın. Kendimi övmek değil burada amacım. Zaten hiçbir arkadaşı site haricinde de tanımam. Sadece yaptıklarınız sizinle gelir. anlatmak istedim. Hala şaşıyorum nasıl çıktık o araçtan diye. Bu arada epey sıkıntı çektik. Sabır şart hastalıklarda. Aslında birşey daha söyleyecem. Tecrübe edilmiştir tarafımca. yaralarım çokdu. Yanımdaki arkadaşımda beyin travması geçirdi. 17gün uyuttular ve 3 defa kefeni hazırlayın diye uyardı doktor babasını. Allaha şükür şimdi iyi. Mucize sayılır yani. Bende 11 gün yoğun bakımda kaldım. 10 adet kemiğim kırıktı. Sol tarafımda sağlam kemik kalmamış nerdeyse. 1 ayda kırıklarımın %80 i iyileşti. Doktorumda şaşırdı. Kara murat misali yani. Nasıl olduğunu anlatmak istedim birde. Yoğun bakımda yatarken hiç kımıldayamıyordum. Hertarafım kırıkdı. Çok hasta ve yaşlılarda geliyordu yanımıza yatırıyorlardı. Konuşamayanlara bile içinden zikir çek amca, kelime-i Şahadet getir. Burda Allahtan başka yardım edecek yok diye telkinlerde bulundum. Kendimde çokca Ya Şafi, Ya Mümin, Ya Allah diyerek Rabbimin Şifa veren anlamı taşıyan isimlerini çokca zikrettim. Diğer kırığı olan arkadaşlarım hep dediler ki çok ağrımız oldu. Benim hiç olmadı! Aslında olduda Rabbimin İsimleri hafifletti ağrılarımı Şifa verdi. Şimdi o günleri hatırlıyorumda Ne güzel Rabbimiz var. Biz Sığındığımızda hemen yardımımıza koşuyor. İşte kimsenin böyle dostu olamaz. Sadece Müslümanlara has bişey bu. İyiki ve Elhamdulillah Müslümanız. Allahım dertli kullarına devalar, hasta kullarına Şifalar versin İnşaAllah.
   
  • Beğen Beğen x 5
 4. aliveli44

  aliveli44 "Rüştü" Yönetici Araştırmacı

  Katılım:
  12 Haziran 2012
  Mesajlar:
  9.498
  Beğenileri:
  16.053
  Tecrübe Puanı:
  226
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Sağlık
  Yer:
  Malatya
  Cevap: Bugün Hayat Sana Ne Öğretti?

  Sizin gibi güzel insanlardan uzak olamıyacagımı öğrendim
  Bazen kendi kendime içimden/sessizce kızıyorum
  Yav bu insanlar neden böyle
  Sonra Estafurullah çekiyorum
  Kendime kızıyorum
  Yapma bak cennet yurdumun
  İnsanları çok güzel
  Pire için yorgan yakılmaz
  Sizleri Allah için seviyorum;)
   
  • Beğen Beğen x 4
 5. değirmenci

  değirmenci Yasaklı Yasaklı

  Katılım:
  18 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  150
  Beğenileri:
  23
  Tecrübe Puanı:
  18
  Cevap: Bugün Hayat Sana Ne Öğretti?

  beşeri insanoğlu sadece görebilme yetisi dahilinde görebildikleriyle yaşadığı için bu dünyanın ahirete uzanan bir imtihan köprüsü olduğunun farkına varamıyor, yüz sene varlık içinde yaşasak soframızdan kuş sütü eksik olmasa zevcemiz dünya güzeli olsa evimiz saray olsa bu saydıklarımın toplam yüz sene vereceği haz cennetin bir nefesinin bile vereceği huzuru yakalamayacağını çok iyi bilenler arasında sayılırım, öncelikle gönlümüzü saf ve zenginleştimenin yollarını bulalım ki kul hakkını gözetebilelim, YARAB KIYAMETİN YARISINI YAŞATIYORSUN BİZLERE, İSLAM DEVLETLERİ KAN REVAN İÇİNDE, GÖNDER MUCİZELERİNLE DONATTIĞIN KURTARICIYI ARTIK KESKİN KILICIYLA İSLAM BİRLİĞNİ KOYSUN YOLUNA VE DALĞALANDIRSIN İSLAM SANCAĞINI İSTANBUL SEMALARINDA......ALLAH'U EKBER
   
  • Beğen Beğen x 3
 6. tuarec

  tuarec üye Kullanıcı

  Katılım:
  24 Nisan 2013
  Mesajlar:
  211
  Beğenileri:
  200
  Tecrübe Puanı:
  43
  Cevap: Bugün Hayat Sana Ne Öğretti?

  ahretin bir gününün dünyanın 70-80 yıl geldigini ve esasında yaşadıgımızın 1 veya 1,5 ahiret günü oldugunu belirtmek isterim ey insanlar bu kavga bu zulum ve kan niye gerçek zengin mezarını yaşanacak eve çevirebilendir
   
  • Beğen Beğen x 1
 7. komana

  komana Ali Doğan Usta Define İşaretleri

  Katılım:
  15 Eylül 2013
  Mesajlar:
  3.078
  Beğenileri:
  9.853
  Tecrübe Puanı:
  113
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Serbest
  Yer:
  Comana Pontica
  Pişman olacağım işleri yapıp ,pişman olmaktansa, pişman olmayacağım işleri yapmamayı öğrendim diyebilirim.
  Ehlullahtan bir zat müridanı ile bir kabristandan geçerken durup müritlerine hitaben " evlatlarım burda yatan meftaların geri gelme ihtimali varmıdır? " kimseden ses yok. Cevabı yine kendisi verir " tabiki yok"
  "Peki dünyaya geri gelseler ne yaparlar" Müridleri cevap verir
  " Daha çok ibadet yaparlar, küstükleriyle barışırlar, sıla-i rahm yaparlar daha fazla iyilik yaparlar, sadakaları çoğaltırlar , her halde Allah rızası nı gözetirler...."
  " Madem öyle bizimde akibetimiz bura biz neden bunları şimdiden yapmıyalım"
  Allah encamımızı hayreylesin.
  Ha birde hayat bana , kendisinden ders çıkartmayı öğretti.
   
  • Beğen Beğen x 7
 8. Farazi

  Farazi üye Kullanıcı

  Katılım:
  1 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  137
  Beğenileri:
  220
  Tecrübe Puanı:
  43
  Cinsiyet:
  Bay
  "Allah' tan başka sığınacak kimse bulamazsın." Kehf / 27 Anlamadım ama idrak edemedim.
   
  • Beğen Beğen x 4
 9. komana

  komana Ali Doğan Usta Define İşaretleri

  Katılım:
  15 Eylül 2013
  Mesajlar:
  3.078
  Beğenileri:
  9.853
  Tecrübe Puanı:
  113
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Serbest
  Yer:
  Comana Pontica
  İsrail terör devletinin haritadan kaldırılması gerektiğini, bunu dünya barışı için elzem olduğunu öğretti
   
  • Beğen Beğen x 4
 10. aliveli44

  aliveli44 "Rüştü" Yönetici Araştırmacı

  Katılım:
  12 Haziran 2012
  Mesajlar:
  9.498
  Beğenileri:
  16.053
  Tecrübe Puanı:
  226
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Sağlık
  Yer:
  Malatya
  [​IMG]

  An itibariyle Malatya Merkez Yeni Camii
  Unutmayalım ki Musa' yı firavun sarayında yetiştirdi. Firavun Musa' nın kendini yok etmemesi için tüm bebekleri öldürsede, oyunları en iyi bozan Rabbimiz sarayda mutlaka bir Musa yetiştiriyordur. Bu gün şunu düşündüm Harun olmaya hazırmıyız? Layıkmıyız?
  Rabbimiz Tevbe 32 de müjde verdiğine göre o büyük güne layık olmak ve hazır olmak için dünümüzü gözden geçirip, bu günden tezi yok; çalışmalıyız...
  Hayat iman ve cihat alnımızın yazısı!...
  [​IMG]
   
  Son düzenleme: 18 Temmuz 2014
  • Beğen Beğen x 6

Sayfayı Paylaş