Define cilik ve define isaretleri hakkında kullanıcılara bilgiler sunulan forum sitesi, define isaretleri, define siteleri, define sitesi, definecilik '' dua dostluğu '' | Sayfa 61 | Define Mekanı- Define işaretleri

'' dua dostluğu ''

Konusu 'Dini konular' forumundadır ve Lacivert24 tarafından 20 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Lacivert24

Lacivert24 Extra/Dini Konular Araştırmacı

Beğenileri:
    15.936
    Tecrübe Puanı:
    113
    Meslek:
    Emekli
    Yer:
    Erzincan
    yine kurnazlığın üstünde...:D

Bismillahirrahmanirrahim...
    Ey yüceler yücesi mevlam gönlü güzel kalbi güzel bir kardeşimiz bizden dua ister Ya Rabbi kapında yüzümüz yok senin rızana uygun amel işleyen takva kullarından olamadık mahçubuz Ey Halıkımız sonsuz rahmetine bağışlamana sığınarak yakarıyoruz ...
    Esirgeyen ve bağışlayan dilerse kalplerimizi ve gönüllerimizi evirip çeviren azim'i müşan dilerse günah bataklığından çekip çıkaran ve sonsuz kemal ve ihsanlarda bulunan Rahimürrahimin sen cümle mümin kardeşlerimizi ve içinde de Rüştü kardeşimizi bu mübarek Ramazanı şerif hürmetine bağışla gazabını celb edecek günah ve kusurlardan muhafaza ve emin eyle her türlü hastalıktan sıkıntıdan yoksulluktan koru sırat'ı müstakim üzerine yaşayıp cennette cemalinle şereflendirdiğin kullarından olabilmeyi nasip ve ihsan eyle...senin her şeye gücün yeter amin.amin. amin.

• Beğen Beğen x 3
  2. aliveli44

aliveli44 "Rüştü" Yönetici Araştırmacı

Beğenileri:
    16.158
    Tecrübe Puanı:
    226
    Meslek:
    Sağlık
    Yer:
    Malatya
    Amin Amin Amin
    Abi Rabbim senden razı olsun
    Etmiş olduğun duanın binlerce mislisi
    Senin için
    Gönlü güzel canım abim
    Hürmet ile elinden öpüyorum
    @Lacivert

• Beğen Beğen x 2
  3. aliveli44

Beğenileri:
    16.158
    Tecrübe Puanı:
    226
    Meslek:
    Sağlık
    Yer:
    Malatya
    Hz. Ebû Eyyüb el-Ensârî (radıyallahu anh) anlatıyor: "Miraç gecesi Allah Resûlü, Hz. İbrahim’in yanına uğradı. Hz. İbrahim (aleyhisselam), Hz. Cebrail’e yanındakinin kim olduğunu sordu. O da: “Muhammed’dir” dedi. Hz. İbrahim şöyle dedi: “Ya Muhammed! Ümmetine emret, cennete çok fazla fidan diksinler. Çünkü cennetin toprağı verimli ve yeri de geniştir.” Allah Resulü, cennet fidanının ne olduğunu sorduğunda da şu cevabı verdi Hz. İbrahim: “Lâ havle ve lâ kuvvete illa billâh”tır."(Güç ve kuvvet ancak Allah’tandır)

• Beğen Beğen x 4
  4. aliveli44

Beğenileri:
    16.158
    Tecrübe Puanı:
    226
    Meslek:
    Sağlık
    Yer:
    Malatya
    La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Azim
    “Güç ve kuvvet sadece Yüce ve Büyük olan Allah’ ın yardımıyla elde edilir.” Bir kişi bu cümleyi söylediği anda “Allah’ım! Senin yardımın olmadan ben hiçbir şey başaramam. Ve senden başka dayanacak hiçbir şeyim yok” demiş olur.

• Beğen Beğen x 2
  5. aliveli44

Beğenileri:
    16.158
    Tecrübe Puanı:
    226
    Meslek:
    Sağlık
    Yer:
    Malatya
    SEYYİDÜL İSTİĞFAR DUASI (ARAPÇA TÜRKÇE)

(( اَللَّهُمَّ أَنْتَ رَبِّي لاَ إِلَهَ إِلاَّ أَنْتَ خَلَقْتَنيِ وَ أَنَا عَبْدُكَ، وَ أَنَا عَلَى عَهْدِكَ وَ وَعْدِكَ مَا اسْتَطَعْتُ، أَعُوذُ بِكَ مِنْ شَرِّ مَا صَنَعْتُ، أَبُوءُ لَكَ بِنِعْمَتِكَ عَلََىَّ، وَأَبُوءُ بِذَنْبيِ فَاغْفِرْ ليِ فَإِنَّهُ لاَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ أَنْتَ ))

TÜRKÇE OKUNUŞU:
    “Allahümme ente Rabbî lâ ilahe illâ ente halaktenî ve ene abdüke ve ene alâ ahdike ve vâ’dike mes’tetâtü eûzü bike min şerri mâ sanâtü ebû’ü leke bi-nîmetike aleyye ve ebû’ü bizenbî fağfirlî zünûbî feinnehû lâ yağfıruz-zünûbe illâ ente bi’rahmetike yâ erhamer’râhimîn”

ANLAMI:
    “Allahım! Sen benim Rabbimsin. Senden başka hakkıyla ibâdete lâyık hiçbir ilah yoktur.Beni sen yarattın ve ben senin kulunum.Gücüm yettiğince sana verdiğim söz üzereyim. Yaptıklarımın şerrinden sana sığınırım.Üzerimdeki nimetini ve günahlarımı kabul ediyorum.Beni bağışla.Şüphesiz günahları ancak sen bağışlarsın.”

• Beğen Beğen x 3
  6. aliveli44

Beğenileri:
    16.158
    Tecrübe Puanı:
    226
    Meslek:
    Sağlık
    Yer:
    Malatya
    Ey Rabbimiz
    Kederden, tasadan, âcizlikten, tembellikten,cimrilikten, korkaklıktan, borç altında ezilmekten, düşmanlara yenilmekten sana sığınırım.
    Bu mübarek cuma günü hürmetine;
    İbadetlerimizi, taatlerimizi kabul et. Şüphesiz ki sen dualarımızı işiten, niyetlerimizi bilensin, tevbelerimizi kabul et. Şüphesiz Sen, tevbeleri çokça kabul edensin.
    Allah’ım, dinim, dünyam, çoluk çocuğum ve malım içinde sağlık ve afiyetle yaşamamı nasip eyle. Allah’ım, kusurlarımı ört, beni korktuklarımdan emin eyle.

• Beğen Beğen x 1
  7. walkman

walkman üye Kullanıcı

Beğenileri:
    1.459
    Tecrübe Puanı:
    93
    Amin Amin vel hamdü lillahi rabbil alemin. Rabbim dualarımızı mübarek Cuma saati hürmetine kabul eyle.

Allah razı olsun aliveli ustam

• Beğen Beğen x 1
  8. aliveli44

Beğenileri:
    16.158
    Tecrübe Puanı:
    226
    Meslek:
    Sağlık
    Yer:
    Malatya
    Cümlenizden razı olsun ustam

• Beğen Beğen x 1
  9. Lacivert24

Lacivert24 Extra/Dini Konular Araştırmacı

Beğenileri:
    15.936
    Tecrübe Puanı:
    113
    Meslek:
    Emekli
    Yer:
    Erzincan
    Bismillahirrahmanirrahim...
    Ey kâinatı hiçten ve benzersiz bir şekilde yaratıp bin bir isminin tecellileriyle emsalsiz bir şekilde süsleyen Mübdi'! Ey varlıkları ölümünden sonra yeniden inşa edip dirilten Muîd! Ey kendisinden yardım isteyene yardım eden! Bize yardım et.

• Beğen Beğen x 2
  10. BaTTaLGaZi44

BaTTaLGaZi44 üye Kullanıcı

Beğenileri:
    2.052
    Tecrübe Puanı:
    113
    Meslek:
    Ticaret
    Yer:
    İstanbul - Malatya
    Allahım sen bize yardım et. Bizi sevdiklerimiz ile hastalıklar ile sınama..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş