Define cilik ve define isaretleri hakkında kullanıcılara bilgiler sunulan forum sitesi, define isaretleri, define siteleri, define sitesi, definecilik Eşkiya Belgeleri Özel Çalkaya 28 | Sayfa 74 | Define Mekanı- Define işaretleri

Eşkiya Belgeleri Özel Çalkaya 28

Konusu 'Eşkiya belgelerinde adı geçen yerler, bölgeler' forumundadır ve ÇALKAYA 28 tarafından 6 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. gıral

gıral V.i.p Üye Özel Üyemiz

Beğenileri:
    1.186
    Tecrübe Puanı:
    113
    Ustam yer ve muhitler değişsede adamların sistemi aynı işaretlemeleri. Mesela kroki dediğin taş üçgengibi dere ve patikaları anlatmış çarpısıda mala enyakın yeri saygıdeğer ustam

2. gıral

gıral V.i.p Üye Özel Üyemiz

Beğenileri:
    1.186
    Tecrübe Puanı:
    113
    Balaban66 ustam rica etsem elinizdeki belgeyi paylaşırmısınız. Bendiğer belgelerle çok aradım . Birazda sendekileri inceleyelim belki biyer tuttururum. Saygılar ustam

3. balaban66

balaban66 üye Kullanıcı

Beğenileri:
    40
    Tecrübe Puanı:
    18
    Selam ustam, Benbelgeyle değil tarif ve tavsiyelerle aradım.Aslında gördügünişaret internet sayfalarındaki bilgilerle karşılaştırdık Mesela dağarcık değirmende bir tek kaya olacak ucu sivri.işde birde orada bir delik taş var der var ama onun anlattıgı gibi değil bir soba borusu gibi.işde bu bilgileri bir araya getirdigin zaman görüntü ortaya çıkıyor.Sonra resimlersin ustalara gösterirsin.Mesela sınava değirmenin yakıniñda 3 mezar yapdık ortadaki mezar imam sarılıdır. Be bunu buldum istanbulda Ahmet aydınlığa götürdüm hayret etti doğu baştaki mezar taşı imam sarıklı.ve tabiki bu çalışmalar böyle devam etti

4. Doğubeyazıtlı

Doğubeyazıtlı üye Kullanıcı

Beğenileri:
    4
    Tecrübe Puanı:
    8
    Slm Çalkaya ustam d beyazı gulveren köyü bahsettiğiniz yerle ilgili başka ne var teşekürler

5. Unal unal

Unal unal üye Kullanıcı

Beğenileri:
    0
    Tecrübe Puanı:
    1
    Herkese selamlar

6. Unal unal

Unal unal üye Kullanıcı

Beğenileri:
    0
    Tecrübe Puanı:
    1
    Calkaya ustam sizinle nasil gorusebiliriz.

7. Unal unal

Unal unal üye Kullanıcı

Beğenileri:
    0
    Tecrübe Puanı:
    1
    Hyet
    Calkaya ustam nasıl görüsebiliriz

8. syhbyz

syhbyz üye Kullanıcı

Beğenileri:
    13
    Tecrübe Puanı:
    3
    Bu değirmenleri böyle bulamazsınız, dağarcıklı değirmeni yerinde duruyor(gizli vadi içinde) oraya ulaşmak için dağcı olmak lazım işaretlerin hepsi duruyor ama hayal gücünüz geniş olmalı ve batıni ilimleri açan zikirleri yapmak lazım bazı şeyleri görmek ve korunmak için işaretleri bulursunuz bence zor değil ama paralar yazan yerde değil ama uzakta da değil işaret okursanız yerini söyler;mesela şu işaretli taşın altında der taşa varınca o taşın rengi ve üzerindeki işaret okuyana, altında değil der taşı kaldırırsınız 5 ton taş altı boş kazarsınız tünel çıkar işte aradığınız orda bu taşa bakınca altına bakmadan o malın yerini söyler okuyana

• Beğen Beğen x 2
  9. Unal unal

Unal unal üye Kullanıcı

Beğenileri:
    0
    Tecrübe Puanı:
    1
    Elimde bikac yer var bilgi ariyorum biri degirmen

Sayfayı Paylaş