Define cilik ve define isaretleri hakkında kullanıcılara bilgiler sunulan forum sitesi, define isaretleri, define siteleri, define sitesi, definecilik Su Tuzaklari | Define Mekanı- Define işaretleri

Su Tuzaklari

Konusu 'Defineci'nin dikkat etmesi gereken hususlar' forumundadır ve ersan tarafından 18 Şubat 2017 başlatılmıştır.

 1. ersan

  ersan Admin Araştırmacı

  Katılım:
  31 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  6.812
  Beğenileri:
  12.754
  Tecrübe Puanı:
  113
  Meslek:
  kusculuk
  Yer:
  Bulgaristan ,Silistre,kasabasindan
  Zindanlarda su tuzakları başta Romalılar tarafından yapılır. "Haidushki" gerçek çalışmaları yaygın değildir. Bunlar çok değildir. Bulgaristan için üç olanları "duydum". Tabii ki her mağarada su ve başka tuzaklar bekleyemezsiniz. Özellikle dikkat içinde bir yeraltı nehri varlığını işleme "önemli" nesne ödenmesi gerekmektedir. Genellikle iki engellerle tuzaklar çok nadir üçüncü bulunmaktadır. çoğunda bir tuzak ve bir engel vardır. ilkel metal mekanizmasının aktivasyonu, taş, kum ve diğerleri ile birlikte metal çubuk - Onlar engel standart nehrin dibinde uygulanabilir yerleştirme metal sivri idi, ve bir tuzak için söylüyorlar. durdurma / saat bir süre için su saptırır. yıl içinde ... birkaç okul var ve her biri kendi tekniği uygulanan - mekanizma gün yapıldığı hangi "efendi" bağlıdır. zaman hasar gördü, ama hiçbir şey daha uzun tutulması haricinde bir mükemmel ... - Benim bilgi Bulgar tuzakları iki çalışma olmamasıdır. Nerede olduklarını ve ne temsil ettikleri bilmiyorum.
  Neden (biraz hafifçe itmek eğer, tabii ki) sizin bilgi, bir göz ameliyatı yapabilir sizce? Ne zamandır iyi bir cerrah olmak için bir öğretmen eğitecek?
  forumda Bakın, her biri "pisanki" okumak ve hazine kazıp ya da büyük bir hazine bulmak niyetiyle delikler, mağaralar ve çukurların içine sokmak için gitti. Dikkatli olmak iyidir - küçük tencere yerleri ve havlu sarılı altın ... fişleri ..... genelde tehlikeli değildir, ama karşılaşılabilecek bazı yerlerde, ansiklopedik bilginin bir sürü gerektirir değil demek kritik bir durumun içine düşer. bilir ve her şeyi gördü yok arayan. hata yapmak sürekli öğrenin, ancak hayatı tehdit olmamalı. Özellikle önemli bir adam ... kaçış ... nafile ... ve organizatör öldü ve onu terk önce Kotel / Kipilovo ayda bir durumdur. Bildiğim kadarıyla bu alanda duydum gibi birçok ilginç ama tehlikeli Roma siteler vardır. Hiçbir hazine, ne kadar büyük, insan hayatından daha değerlidir.
  nasıl çalışır ve t.n.t. - Birçok avcılar tuzaklar hakkında bilgi istiyorum "Know-how" gibi meslektaşları anonim üyeleri veremez
   
  • Beğen Beğen x 10
 2. ikizceli

  ikizceli çalışmalarınızı yasal yapınız. Özel Üyemiz

  Katılım:
  11 Eylül 2013
  Mesajlar:
  7.219
  Beğenileri:
  25.808
  Tecrübe Puanı:
  113
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  EMEKLİ
  Yer:
  ORDU- SAMSUN-ANKARA
  ersan usta emeğine sağlık. çok arkadaşımız yeterince anlayamayacak.
  biraz sadeleştirerek paylaşılabilseydi .merak eden sorarsa açıklayabilirsin.farklı sistemde tuzaklar olduğu gibi bazı mezar odalarında da su tuzağı olur.can riski taşımazsada ,tek bir taşın alınması veya rast gele hilti ile dokunulması halinde içeriye dolar. kişiye çalışma imkanı vermez.durdurulamazda. onun için çok itinalı çalışma gerekir.
   
  • Beğen Beğen x 6
 3. adaletli

  adaletli üye Kullanıcı

  Katılım:
  21 Şubat 2015
  Mesajlar:
  45
  Beğenileri:
  40
  Tecrübe Puanı:
  18
  Cinsiyet:
  Bay
  ersan ustam bana özelden yazarmısın
   
 4. Mexsi

  Mexsi üye Kullanıcı

  Katılım:
  8 Ekim 2017
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  2
  Tecrübe Puanı:
  3
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Çifçi
  Yer:
  Adana/saimbeyli
  ersan ustam bu su tuzaklarıyla ilgili benim bi yaşadığım olay var 1 haftalık mevzu 20 metre uzunluğunda tünel tesbit ettim tünelden odaya 1 metre eninde kapı girişi verdi odanın eni 6 metre boyu 5 metre yani 6x5=20 metre kare ilk başta derinlik 5 metre verdi tam odanın üzerinden kepçeyle "Yasak Kelime" 5 metrede toprak bitti çakıl serili bi yer geldi ve 4 taraftan 42 lik bo kalınlığında su dökülmeye başladı yani çeşme suyu gibi doldu orası çalışmayı durdurduk tekrar kontrol etim odayı ve alttaki metalleri bırakmıyor sonra derinlkte yanılmışım dedim tam derinlik alabilmek için 2 gün boyunca denemediğim bişey kalmadı ve elektirik topraklama kablosunu keşvettim daha önce açtırmış olduğum mahsende derinliği bu kabloyla test ettim 6 metre verdi derinlik doğru çıktı bu kazdığımız yere geldim burdaki derinliğe baktım 12 metre verdi yani hem derin hemde sudan dolayı açtığımız yeri kapattık ben buraya devam etmek istiyorum su tuzağını nasıl aşabilirim arazi düz tarla yardımcı olursanız sevinirim saygılar.
   
  • Beğen Beğen x 2
 5. denizliden20

  denizliden20 üye Kullanıcı

  Katılım:
  20 Haziran 2014
  Mesajlar:
  581
  Beğenileri:
  1.923
  Tecrübe Puanı:
  93
  Cinsiyet:
  Bay
  her su tuzağının su deposu vardır.bu deponun birde besler.kanalı vardır.odadan itibaren su kanalını takiip edeceksin.bazı depolar hemen odanın dibinde bazen uzağında olur.depoyu bulacaksın odaya giden kanalı açıp bozacaksın.tekrardan çıkan toprağı geri doldurki kanal iyice tıkansın.su tuzak bozma işide su tuzakları hakkında yazdıklarım defalarca tecrübemle sabittir.saygılar
   
  • Beğen Beğen x 4
  • Tebrikler Tebrikler x 1

Sayfayı Paylaş