Görsel(AUGUSTUS TAPINAĞI) | Define işaretleri ve anlamları

Görsel(AUGUSTUS TAPINAĞI)

KARE(KUKIR)

Kullanıcı
Augustus Tapınağı, 'ta bitişiğindedir. M.Ö. II. yüzyılda tanrısı adına yapılmış olan tapınak zamanla yıkılmıştır. Bugün kalıntıları bulunan tapınak ise son hükümdarı 'un oğlu kral tarafından İmparatoru adına bir bağlılık nişanesi olmak üzere yaptırılmıştır. zamanında çeşitli eklemeler yapılıp, pencereler açılarak kilise haline getirilmiştir. Etrafı dört sütunla kuşatılmış dört duvar halindedir. Etrafını çevreleyen boyuna on beşer, enine altışar adet kırk iki, tapınağın kapısı önünde dört, arkada iki adet sütunun yerleri bulunmaktadır. Yalnız iki yan duvarı ile kenarları işlemeli olan kapı kısmı eski hali ile ayakta durmaktadır. Aslı roma tapınağında bulunan ve Agustus'un başardığı işleri gösteren ve dilleri ile yazılmış vasiyetnamesi bir yazıt ile bu tapınağın türbeye bitişik duvarına konulmuştur.

star21

Kullanıcı
Cevap: Görsel(AUGUSTUS TAPINAĞI)

burası ankara hacı bayramı veli hazretlerinin kabrinin yanı..yani bitişiği..emeğine sağlık..ilk açıldığı yıllarda bende gidip görmüştüm..ve resimlerini çekmiştim..çok güzel yer..

ASİAVCI

Kullanıcı

tapınağı cektin peki parayı almak için yapılan tuvaleti niye cekmedin?????????????
emeğine sağlık güzel kareler

ufuk14

Kullanıcı

türbennin arkasını bitişiginde.
SON tadilatlarda PAYA alınan yer.yüklü

Son düzenleme:

UFUK

Kullanıcı

tapınağı cektin peki parayı almak için yapılan tuvaleti niye cekmedin?????????????
emeğine sağlık güzel kareler

tam ben yazıyım dedim asiavcı ustam yazmış ne adamlar her türlü götürüyor gariban yapsa suç.

A21MEDLi

Vip Üye

amaç parayı almaktı..parayı almanın en kolay yolu ise plan ve proje çerçevesinde işi götürmektir..

ufuk14

Kullanıcı

oranın karşısından kaleyin beri tarafından caminin üst tarafındanda alındı.(mış)
burdan bakınca görülür eski kalıntılar var.

Gitti

Kullanıcı

80 lerde Ankaradaydım.
O dönem murat karayalcın belediye baslanıyken hacı bayramı tadilata baslamıstı.
Hemen ön kısımda 2 mt den uzun , büyük birden fazla küp yatar sekilde toprak altında görünce hemen 2 mtden uzun metal levhalarla cami etrafını cevreletti.
Sonra o agzına kadar altın dolu küpleri halletti sagolsun.

Nerden duydun demeyin cok saglam kaynaktan biliyorum.

star21

Kullanıcı

dahada var ama artık doydular çıkarmıyorlar...caminin içindede de var...türbenin yanındada...türbenin yanındakine cesaret edemiyorlar :)

İRON

Kullanıcı

s.a mubarek ustlar.hey kurban olduğum ALLAH,ım bu fani dunyada garibanlara fakir fukaralar anlaşıldığı gibi dünyalık yok gibi olsada suç sayılrı ama baki alemde inş bu dunyada gülmesellerde orada gülenlerden olurlar..elinize sağlık usta..

Üst Alt