1998 de açtığım ve çubuklarla bulduğum kaya mezarı..görsel.. | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

1998 de açtığım ve çubuklarla bulduğum kaya mezarı..görsel..

star21

Kullanıcı
Cevap: 1998 de açtığım ve çubuklarla bulduğum kaya mezarı..görsel..

değerli dostlarım yüreği güzel can kardeşlerim.ben şimdi bu müzeye uzağım..gitmem imkansız çalışıyorum..işarete gelince inanmayacaksınız ama hiç bir işaret yoktu bunda sadece havalandırma deliği vardı oda toprak altında kalmıştı.ve bu mezarın üzerinde sadece diğerlerinden hem renk hemde şekil açısından farklıydı.taş biraz sarı rengindeydi.ve kelli zaten el degmis havası veriyordu.birazda bilgime güvenip çubukla üzerinde boşluk aradım.bana direk aşağıda mal var dedi..ama mal falan hikaye ben çubuğun bu yemini yutmadım :) sonra o sarı kayadan bir parça kırdım ve oradan 20 mt kadar uzaklaştım ve yine tuttum sonra anladim ki taşta mineral var..sonra taşın etrafını çember şeklinde döndüm ve boşluk yakaladım.sonrada kayanın yanında aradım ve krokisini bir kağıda çizdim ve girişi kuzey olduğunu bildiğim için kuzey tarafından girişi buldum.ve sonra anladim ki dönem roma dönemi..ve içine girdim tabi içini 10 dakika havalandırdıktan sonra girdim herkes buna çok dikkat etmeli..sonrada içindeki mallarla biraz oynadım inceleme yaptım resimlerini çektim ve polisi aradım sonrada müze geldi tutanak tutuldu ve komisyona karşılıksız bağışda bulundum hepsi bu :)

star21

Kullanıcı

şimdi ben açık sözlü dobra bir insanım lafımı kimseden esirgemem eğer haksız ise..bende sütten çıkma ak kaşık değilim.elbette benim kaçak kazılarımda oldu ama o zamanlar daha bu ışte çok çok acemiydim..bu konudaki yerimde kaçak kazı olarak kazdım.ama sonra çok düşündüm taşındım ve karar verdim o mezarda..bunlar yurt dışında değil türkiyede sergilenecek dedim..belki kayıp bir kıral mezarı belki hiç bulunmamış bir eser bunlar dedim ve aradım..ve bir daha asla kaçak kazı işine girmedim..he ben söyle yapıyorum.önce gidip yer belirliyorum sonrada gidip direk müzeye anlaşıyorum..ben burda kazı yapacam ve sizde gelin cikardiklarimı size verecem.ama sizde benden kazı izni parası almayacaksın diyorum.oda tamam diyor ve işe başlıyorum.. :) benim teknigim bu.kazı felsefem bu..

Gitti

Kullanıcı

Madem öyle müzenin adı ve hangi şehir oldugnu yazda üstadım millet google emmiye sorup müze fotolarından senin bulduklarını görsün.

Enazından bu kıyagı yap arkadaslara :)