3gen Ve Çevresi

akinaral

Kullanıcı
ustalarım değerli yorumlarınızı bekliyorum

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
bu bir üçgen değil doğal bir oluşum kayanın yapısı itibariyle
ama sanki bir yaşanmışlık seziyorum buralarda mesela son fotodaki
kayalık bölge incelene bilir.

exper_dolunay

Kullanıcı
Benimde naçizane fikrim elişçiliği olan bir üçgen değil doğal oluşum gibi görünüyor.

wolf_52

Kullanıcı
bu arka nokdasın da farklı bitki yapısı var, 2 mezar yan yana gibi duryor cihaz tutmakda fayda var ,
diyer resimlere ustlar yorum yapacaklardır elbet lakin bu civarın en dikkat çekici nokdası bu hakim tepesi ne varsa burda var diye düşnüyorum...bu işaretlediğim tepnin yakın resimleri varsa yükleyin, zirvesi eteğinde ki kuzey kandı ve güney kanadı nındaki farklılıkları tespit yapınz resimleyin değerlendirelim...

akinaral

Kullanıcı
bu arka nokdasın da farklı bitki yapısı var, 2 mezar yan yana gibi duryor cihaz tutmakda fayda var ,diyer resimlere ustlar yorum yapacaklardır elbet lakin bu civarın en dikkat çekici nokdası bu hakim tepesi ne varsa burda var diye düşnüyorum...bu işaretlediğim tepnin yakın resimleri varsa yükleyin, zirvesi eteğinde ki kuzey kandı ve güney kanadı nındaki farklılıkları tespit yapınz resimleyin değerlendirelim...
http://www.definemekani.com/forum/konular/kaya-mezarları-olabilirmi.19089/ hakim tepenin detaylı resimleri bu linkte

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
1 in uzantısı olan yerdeki iki uzunlamasına duruyor doğal yapıya aykırı biri dikiliymiş devrilmiş ona yakın mezar var

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
güzel kardeşim,sana yeterince yardımcı olamamamızın üzüntüsünü yaşıyorum.

doğal olmamakla beraber,bir tane açığından ve farklı yönlerden görünümü yok. görünümden de net yön veren bir detay görülmüyor. ihtimaller de yanıltıcı olabilir düşüncesiyle belirtilmiyor.
hayvan başı olarak dizayn edilmiş,en azından mezarı olur. yanında üçgen ise bunu odaya çıkarıyor.
önüne doğrumudur,az da olsa sağa sola kayabilirmi,belli değil,ama mutlaka 10-15 m. yi geçmeyen alan içinde olacak.

birde burayı ele alalım.
kayanın yapısı ,çizdiğim işçilikli yerlerdeki bulguları bir ölçü gizliyor. düzenleyenler ise belli olmaması,sadece anlaması gerekenlerin anlaması için bu şekilde düzenlemiş. kayanın üzerlerine bakıldığında tortulu olduğu ,etek kısımlarına doğru kırılmış olduğu ,dikkatli bakıldığında görülebilir.
sağ kaya büyük bir ihtimalle koyma. içerde görülen surata bakınız. diğer yönünden görmüyoruz ama ,bazı bulgular sadece tek tarafran bir anlam taşır vaziyette özellikle yapılmıştır. ki burada,ağız ve çene yapısı çok bariz belli.
çok konu yerine,az ve öz detaylı kaliteli çekimler konuları aydınlatmak için elzemdir. görüntülerin bir çoğu ,uzaktan yeterince anlaşılmayan ama duyulan sesleri çağrıştırıyor.
yeterince tespit yapılabilse ,alan içinde bir çok yere vakıf olunur.
bunları da eleştirmek adına değil,istenilen yardımın yeterli anlaşılabilir seviye de olması adına yazıyorum. son zamanlarda bu durum maalesef çoğaldı. sağlıcakla.

Üst Alt