961 Yapımı Çesmenın Uzerindeki Işaretlerin Anlamını Açıklayabilirmisiniz | Define işaretleri ve anlamları

961 Yapımı Çesmenın Uzerindeki Işaretlerin Anlamını Açıklayabilirmisiniz

yenilmezay

Kullanıcı

yenilmezay

Kullanıcı
saygı deyer ustalarım burası hakkında ilgilendirirseniz sevinirim taşlar sonradan dizllme olabilrmi

malatyalı44

Kullanıcı
:D:D:Dallah iyiliğini versin kardeş 961 değil 96-1 tertip giymiş askere valla beni güldürdünya allah senide güldürsün:D:D

disikedi

Crazy Cat Lady
Kullanıcı
96 yılı olduğu doğru.son rakam 1 sayısını ifade etmiyor bence diğer rakamlardan farklı oyulmuş.belki 96 yılında onarılmıştır bu çeşme.zira tarih öyle ama yapısı daha eski olmalı.etrafındaki ağaçlar hakkında bilgii verebilirmisiniz?başarılar...

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Ustam cesme baya bir tadilata ugramis ilk tarihi okadar eski olmamakla tadilat tarihide yeni gorunuyor muhtemelen sizden once ugrasilmis tarihi yapisi bozulmus ve sonradan tekrak toparlanmis ustam etraf resimleri var ise o sekilde yonlendirme ile bosluk ve degerli bakacaginiz yerleri soyleyebiliriz billassa cesmenin sag yan ve arka resimeri olursa daha iyi olur saygilar

wolf_52

Kullanıcı
kurcalanmış bu çeşme,taşları bazıları devşirme gibi geldi,ustlarda bir baksın lar saygılarım la....

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
96 yılı olduğu doğru.son rakam 1 sayısını ifade etmiyor bence diğer rakamlardan farklı oyulmuş.belki 96 yılında onarılmıştır bu çeşme.zira tarih öyle ama yapısı daha eski olmalı.etrafındaki ağaçlar hakkında bilgii verebilirmisiniz?başarılar...

96 ile sağındaki bir kabul edilen oyma, nasıl 10 ile 8 arası ayrı görünümde ise ,tıpkı benzeri bütünlük sağlamıyor. arası açık.
arkadaşımız bu konudaki fikrini nazikane beyan etmiş ve başarı dilemiş. bunuın üzerine yazılan yorum şık olmamıştır. inciltici yok sayıcı yorumlardan lütfen kaçınalım. mantığımıza uyacak zihnimizde belki bir fikir doğmasını sağlayacaktır.mantığımıza uymuyorsa almayız olur biter.
ben o yorumları hoş görünüze sığınarak,bir daha terarlanmaması temennimle kaldırıyorum.sevgiyle kalınız ALLAH a emanet olunuz.
yenilmezay kardeşim, çevreden toplanılarak yapılmış görünüyor. buradan bir yere varmak çok zor . sabit kayalardaki bulgularda görüşmek temennisiyle .

malatyalı44

Kullanıcı

96 ile sağındaki bir kabul edilen oyma, nasıl 10 ile 8 arası ayrı görünümde ise ,tıpkı benzeri bütünlük sağlamıyor. arası açık.
arkadaşımız bu konudaki fikrini nazikane beyan etmiş ve başarı dilemiş. bunuın üzerine yazılan yorum şık olmamıştır. inciltici yok sayıcı yorumlardan lütfen kaçınalım. mantığımıza uyacak zihnimizde belki bir fikir doğmasını sağlayacaktır.mantığımıza uymuyorsa almayız olur biter.
ben o yorumları hoş görünüze sığınarak,bir daha terarlanmaması temennimle kaldırıyorum.sevgiyle kalınız ALLAH a emanet olunuz.
yenilmezay kardeşim, çevreden toplanılarak yapılmış görünüyor. buradan bir yere varmak çok zor . sabit kayalardaki bulgularda görüşmek temennisiyle .

malatyalı44

Kullanıcı
ikizceli kardeş bana soruyorsan adama hakaret edici uslup kllanmadım içimden geçeni yazdım artı eger tarih dogruysa961 ozamanlar böyle bir yazı metni yok bunu niye yazmıyorsunda beni şikayet eder gibi davranıyorun

Üst Alt