Açılmış Kaya Oyması Mezar Ve Çevresi Görsel | Define işaretleri ve anlamları

Açılmış Kaya Oyması Mezar Ve Çevresi Görsel

disikedi

Crazy Cat Lady
Kullanıcı
değerli ustalarım sizlerle paylaşmak istediğim yer frig,roma ve bizans medeniyetlerinin yaşam sürdüğü bir alandadır.mezarın etrafında daha başka bir çok kaya mezarın olduğu belli olmakta.dönemi hakkında bilgim yok.sizlere sormak istediğim bu tür mezarlara ne isim veriliyor?sanduka mı?

uatalarım burası da mezarın baş kısmı oluyor malesef işlem görmüş ve tahrip edilmiş.değerli birşey varmıdır bilinmez ama sizce burası mezarın hazine odası gibi bir yer olabilirmi?

ve çevresi

ustalarım bu da kesin olmamakla frig dönemine ait bir prenses lahiti.benim şahsi ve acemi görüşüm frigler kibele tanrıçasına bağlı olduğundan melek tasvirini kullanmayacakları hatta bilmedikleri yönündedir.bizans dönemi olduğunu düşünüyorum.zira frig alfabesi ve eski yunan alfabesi benzerdir.yinede doğrusunu işin ustaları bilir.sağ alttaki küçük kalp yakından gördüğüm ilk kalptir.paylaşmak istedim ustalarım.değerli görüşlerinizi eksik etmeyin.saygılar..

DERMANBEY

Kullanıcı
heralde çok güzel resimlerdir ama ben göremiyorum resimleri.

• Beğen
Tepkiler: ASI

disikedi

Crazy Cat Lady
Kullanıcı
ustam yüklemede mi hata var.başka göremeyen varsa yenileyebilirim.bildirirseniz sevinirim.

wolf_52

Kullanıcı
yukardaki resimlerde kayda değer bir nokda göremedim bri de ustlarım baksın, lakin en son resimdeki kayda değer yerleri zaten patlatmışlar.....

disikedi

Crazy Cat Lady
Kullanıcı
Tesekkur ederim ustam.nereleri patlatmislar merak ettim ben ama vaktin varsa ciziversen keske.kasa yerimi?tekrar tesekkurler.

• Beğen
Tepkiler: ASI

disikedi

Crazy Cat Lady
Kullanıcı
fatih7979 ustam.gorusune saygi duyarim.ancak okadarda bos oldugunu sanmam.bazi kayalarda kare oymalar apacik.burasi mezarlik alani olmali zira mezarlar tek basina olmaz diye biliyorum ben.resimler yaniltmis olabilir belki degerli birsey yoktur haklisin.tesekkur ederim.

babahalit

Usta
Kullanıcı
burasi,,mezarlik,,,alani,,,soyuimus,,amabunlar,acikya,,,kapalilar,,,tepede,,,,sergende,olur,,en,,yuksekiiitepeyeiiicik,,,,,sergen,,,,kayalıklariarastir,,,,bırde,,,,sabah,,,gunesin,,,,tepeye,,,,ilk,,,vurdugu,,,yerı,,,,,arastir,,,harman,,,yerini,,,ot,,bitmez

Üst Alt