Açılmış Mezar

Turkishlion

Kullanıcı
Elinde Kılıcıyla bekleyen asker güneydoğuya bakıyor
Ama Açılmış Kral mezarıymış mezar Güneye bakıyor

Bu 3. resimde mezarla asker arsında yön güney doğu olması lazım açılmış mezarın altındaki düz bölümde boşluk sesi var ama kaya çatlağımı bilmiyorum 3. resimde giriş gibi olan bölümde boşluk sesi yok kafama takılan açılmış mezarın altında da mezar olma ihtimali varmıdır.
askerin altı sağ tarafı baya bi kazmışlar ama boş Üstadlarımızdan Yorumları alabilirmiyim.

(Şunu belirtmek istiyorum Pazar Gezisinde Gördüm Burasını açmak amacıyla sormuyorum )

Yuvarlak içine aldığım bölüm boşluk sesi olan yer

esrarengiz2828

Kullanıcı
ustam yukardaki mezarın yapısına benzer uyumlu yerlerde aramakta fayda var derim buralarıda bi konturol edrsen yanılmamış olursun yalnız burası site alanı çalışma değil tecrübe amaçlı olabilir saygılar

Turkishlion

Kullanıcı
Aynen üstadım burası sit alanı zaten onun için burayı açmak amacıyla sormuyorum dedim tecrübe amacıyla sormuştum. resimleri koymaktaki amacım tecrübe ve diğer arkadaşların da görüp faydalanması

esrarengiz2828

Kullanıcı
bence burda kazarak değilde boşluk sesi alarak kendini tecrübe edebilirsin ustam açılmış yerle açılmamış yerlerde kendini deneye bilirsin

Turkishlion

Kullanıcı
bence burda kazarak değilde boşluk sesi alarak kendini tecrübe edebilirsin ustam açılmış yerle açılmamış yerlerde kendini deneye bilirsin
Peki birşey merak ediyorum bazı kaya mezarlarına bakıyorum duvarları çok kalın vurmayla anlaşılması çok zor onu nasıl bilebiliriz kaya çatlağımı boşluk mu bu işi yapanlar salıyor karotu yada cihazla buluyor biz nasıl anlayabiliriz ?

Turkishlion

Kullanıcı
mesela 3 resim görünüş mezar girişi gibi ama taşı vuruyoruz boşluk sesi yok

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
kayaya vurarak boşluk alınamaz. o ancak 5-10 en fazla 20cm geçemeyecek dserinlikteki kasa türü olan yerlerde olabilir. çubuklarla boşluk tespiti ile kolayca tespit edilebilir.

kaya mezarları sadece askerler için yapılmaz. gözlemine katılıyorum. burası ve esrarengiz kardeşimin işaret ettiği iki yer ihtimal dahilinde. sağlıcakla.

esrarengiz2828

Kullanıcı
mesela 3 resim görünüş mezar girişi gibi ama taşı vuruyoruz boşluk sesi yok
benim gördüğüm kaya mezarlarında giriş kalınlığı fazla değil internettende bakıyorum giriş kapıları en fazla 20 ila 30 cm bence bu cihazla asiavcı ustamında demesi ile kendini iyi geliştirip sesi iyi tanıyarak beynine hafızana kazıman gerekir yada telefona kayıt yaparak dolu vede boş sesleri pilastik veya tahta çekiçle eminimki açılmayacak kaya mezarı olmaz ondan sonrası zaten gelir bi dedektörün huyunu suyunu öğrenmek için bile en az 2 sene çalışılmalıdırki yoksa hiç bi netice alamzsınız ikizceli ustamın dediği yerde şüpeli tabikide bakılmasında fayda var

Üst Alt