Açılmış Oda Mezar Yanındaki Boşluk (ikinci Bir Oda Olabilir Mi?) | Define işaretleri ve anlamları

Açılmış Oda Mezar Yanındaki Boşluk (ikinci Bir Oda Olabilir Mi?)

dembaba33

Kullanıcı
selamün aleyküm ustalarım bugün arazide dolaşırken açılmış bir oda mezarla karşılaştım odayı incelerken aklıma Sitemizden edindiğim bir bilgi geldi.Oda yanında başka bir odanın olabileceğini okumuştum ve Sonuç bu.
Teşekkürler...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
güzel kardeşim düşündüğün her oda için olmasa da çoğunlukta odaların çiftli olduğu doğrudur. statüsü yüksek olanlar da 3 tane bile olur.yalnız anladığım kadarıyla,sen boşluğu demir çubukla yapmışsın. belki açılmış ,geri doldurulmuş bir yer olabilir. cihzla ya da çubukla ,bir oda çapında 4 köşe almış olursan amenna. zaten ,ya yan yana yada arka arkaya olur. bir çoğunda kısa da olsa iki odanın bir m. geni
şliğinde bağlantı tüneli olur.ya da aralarında sadece bir duvar olur. bunu da iyi bir çubuk kullanıcısı çok rahat tespit eder.
başarabilirse ancak bu sistemle emin olunmasını tavsiye ederim. sağlıcakla.
şüphelendiğin yerde de ayni sistem uygulanırsa anlaşılır. o kısım işçilikli görünüyor. yakınsa ,üzerine bir miktar kireç çözücü dökerek anlayabilirsin. horasanlı ise kabrrma kaynama yapar. değilse ,yağmur suyunun akıp gitmesi gibi etki yapmadan akar gider. dediğimi iyi anlaman için kireçli duvara az bir miktar dök birde kayaya dök. aradaki farkı gözünle görürsün.

dembaba33

Kullanıcı
güzel kardeşim düşündüğün her oda için olmasa da çoğunlukta odaların çiftli olduğu doğrudur. statüsü yüksek olanlar da 3 tane bile olur.yalnız anladığım kadarıyla,sen boşluğu demir çubukla yapmışsın. belki açılmış ,geri doldurulmuş bir yer olabilir. cihzla ya da çubukla ,bir oda çapında 4 köşe almış olursan amenna. zaten ,ya yan yana yada arka arkaya olur. bir çoğunda kısa da olsa iki odanın bir m. geni
şliğinde bağlantı tüneli olur.ya da aralarında sadece bir duvar olur. bunu da iyi bir çubuk kullanıcısı çok rahat tespit eder.
başarabilirse ancak bu sistemle emin olunmasını tavsiye ederim. sağlıcakla.
şüphelendiğin yerde de ayni sistem uygulanırsa anlaşılır. o kısım işçilikli görünüyor. yakınsa ,üzerine bir miktar kireç çözücü dökerek anlayabilirsin. horasanlı ise kabrrma kaynama yapar. değilse ,yağmur suyunun akıp gitmesi gibi etki yapmadan akar gider. dediğimi iyi anlaman için kireçli duvara az bir miktar dök birde kayaya dök. aradaki farkı gözünle görürsün.
yorumunuz için teşekkür ederim en kısa zaman da tekrar gidip dediğinizi deneyeceğim.açılıp kapandığını düşünmüyorum çünkü giriş kısmını biraz açtıktan sonra şu görüntüyü aldım

Mirkut

Vip Üye
Ikizceli abim net anlatmis. Sonresmin sag tarafinin resmi elinizde varmi kisim kisim resimler yerine elinizdeki tum resimleri paylasirsaniz daha saglikli neticeler alirsiniz. Yeteri kadar detay gormeyen ustalar tekrar bakmayabilirler konunuza. Srlametle

Üst Alt