Agaçta Çivi Var Bu Nedir Arkadaşlar | Define işaretleri ve anlamları

Agaçta Çivi Var Bu Nedir Arkadaşlar

DeryaKaptan

Kullanıcı
2E1n1A.jpg

g982o5.jpg

bLDkbb.jpg

WGkgY8.jpg

mJ64L0.jpg

nJMjEV.jpg

lbj3Er.jpg

YOkqq2.jpg

d7388D.jpg

NOAlla.jpg

8NZPMn.jpg

1GvVLN.jpg
vJ5XbA.jpg
qJMjbZ.jpg

Bu yukardaki agaç çivili agacın 150m sonra bulunuyor sizce bir baglantısı varmı

Son düzenleme:

FENERLi

Super Moderatör
4.fotoğrafın yanında su kaynağı var mı?
Derya kaptan güzel yerdesin!
Çatal ağaçtan dere çatalına in resimle görmem lazım mutlaka!

DeryaKaptan

Kullanıcı
ustam kaynak su gozelerı 300m assagıda derenın ustunde agaclardan derede 3adet selale 1selale en buyuk selale sagında solunda karsılıklı 2adet koltuk bırtanesının el koyma yerlerı varmıs otekı duz koltuk karsılıklı bırbırlerıne bakıyor aralarından dere gecıyor,selalenın yanında kesık el ısaretı var amma ısaretler kırılmıs yakın zamanda ,,,1km mesafede dere catallasıyor ordada oymalar var canak ısaretlerı var amma derın canaklar.....bı dahakı gıdıste cekerız ınsaallah resımlerı bıraz uzak mesafede

wolf_52

Kullanıcı
çivinin tepesinde de yazılar var..önemli olabillir yer güzel..fenerli ustamın en sevdiği konular..

gıral

Vip Üye
Ağaç işaret için pek genç mıhta tornadan çıkmışgibi düzgün mübarek yakınzamanda yapılmış bişe olmalı konuyuyakından izledim baştan söyleyipte kimsenin umudunu kırmak istemedim ama esrarengiz2828 ustam fikrimi teyit etti biyerde çıkantaşla derede bulunan diğer işaretlerin incelenmesi gereklidir fakat ağaçtaki oyuk ve çivinin bunlarla biilgisi olmadığını düşünüyorum

wolf_52

Kullanıcı
konu sahbinin dikatine, maksadım kımseyi kırmak değildir,evet eski vidali oldu kesin lakin vidanın , tarihçesine bakarsak, arşimentin su vidasına kadar gidiyor ,mısırlılar romalılar, kulanmış sıtandarda 1700 ü yılarda kavuşmu. şöyleki.Antoine Thiout, 1750’lerde, , yarı-otomatik olarak boylamasına hareket edecek araç taşınmasını sağlayacak, vida sürücülü bir torna tezgahının donatılmasında yenilik getirmiştir.buna istnaden konu itbariyle, killise sistemine dahil bir yerdir,ermeni işidir yani yakın dönemdir, konu sahbi kardeşim konu sunun üstünde durması kendi menfaatinedir, ve bu sistem kesinlikle boş değildir aranan en önemli işaretlerden birsidir, fenerli, ve diyer değerli ustalarımız konuya vakıf kişilerdir saygılarımla...