Ali Bey Değirmeni | Define işaretleri ve anlamları

Ali Bey Değirmeni

cesur58

Kullanıcı

alibey değirmeninin oldugu yer diye düşündüğüm yer çözümünü veya yerini bilen ustalarımdan yardım bekliyorum

wolf_52

Kullanıcı
ben şahsen değirmen namına bişe göremedim, tek gördüğüm burda bir giriş in olduğu ve tünel dehliz sistemli bir gömü var oluşu...:(

cesur58

Kullanıcı
ustam değirmenin sadece su hargı su kanalı belli başka bir emaresi yok .sizin gördüğünüz şeyi resim üzerinde anlatırsanız memnun olurum gidip incelerim saygılar

wolf_52

Kullanıcı
sarı ile işaretli olan yer bahsetdiğim gibi x olan yer giriş,tam emin olamıyorum ama kırmızı ile işaretlediğim nokdaların yakın resmi varmı?daaha kolay emare bulguları var bu yüzeyde , güzel bir kaya mezarı ve harici kasa gibi duran yer ler var, fotoraf kalitesi çok düşük net, bir şey söylemek için,çok erken yakın fotoraf gerekli..

cesur58

Kullanıcı
wolf_52 ustam verdiğiniz bilgiler için teşekkürederim sarı çarpı işareti koydugunuz yeri düşünüyorduk ama herhangi bir bilgiye dayan madan sadece taşın tıraşlı ve su kanalının döküldüğü yer diyerekten kendimizce düşünmüştük siz neyi baz alaraktan orayı işaretlediniz biraz daha bilgi vermeniz mümkünmüdür .yanlış anlamayın sizi sorgulumak değil niyetim sadece ögrenip sağlam bilgilerle hareket etmek .resim kalitesi normalde iyi ama buraya resimi yüklerken 2mp den fazlasını yüklemiyor haliyle yeniden boyutlandırınca resim kalitesi düşüyor.işaretlemiş oldugunuz kırmızı yerleri yakın çekim yapayım belki daha net olur tekran teşekkürederim ilginize

cesur58

Kullanıcı
ustam burda tepede nerdedn geliyormus su .
burda tepede bilem olsa yel deymeni yapmak icin
musayit bir yel deyil.

ersan ustam yaklaşık 300m kanal sistemıyle dereden su getirilmiş ama degirmen için ama başka birşey için onu bilmiyorum rivayetlere göre burası degirmenmiş

ersan

Vip Üye
sunu mezar oymasi var ustam bnurda ve tam da alti ucgen sekllinde oyulmus kabarik burda bir kaya mezar girisin olmali tam alta bu sunu cananin
wolf_52---ustam saten baseti yeri cizmius sana tam en uste olan yer .

cesur58

Kullanıcı
Er
sunu mezar oymasi var ustam bnurda ve tam da alti ucgen sekllinde oyulmus kabarik burda bir kaya mezar girisin olmali tam alta bu sunu cananin
wolf_52---ustam saten baseti yeri cizmius sana tam en uste olan yer .
Ersan ustam resim üzerınden söyledigin işaretleri gösterebilirmisin birzahmet .yakın bir zamanda wolf_52 ustamında istedigi gibi net resimler çekecegim

wolf_52

Kullanıcı
wolf_52 ustam verdiğiniz bilgiler için teşekkürederim sarı çarpı işareti koydugunuz yeri düşünüyorduk ama herhangi bir bilgiye dayan madan sadece taşın tıraşlı ve su kanalının döküldüğü yer diyerekten kendimizce düşünmüştük siz neyi baz alaraktan orayı işaretlediniz biraz daha bilgi vermeniz mümkünmüdür .yanlış anlamayın sizi sorgulumak değil niyetim sadece ögrenip sağlam bilgilerle hareket etmek .resim kalitesi normalde iyi ama buraya resimi yüklerken 2mp den fazlasını yüklemiyor haliyle yeniden boyutlandırınca resim kalitesi düşüyor.işaretlemiş oldugunuz kırmızı yerleri yakın çekim yapayım belki daha net olur tekran teşekkürederim ilginize
sorun değil cvp veririm,giriş olraka düşndüğm yeri yani sarı ile çerçeve yaptın yeri söylüyorsunz, ben su kanlına göre söylemedim bu 1 cisi ben en çok yerdeki bitki örtüsünün farklılığna bakdım, ve yığmanın tam bu tarfında ve duvarla bitşik olduğu nokda ise tıraşlı, hepsi birbirni tamamlar halde duryor,:)

Üst Alt