Altın tozu kömür tozu nedir? | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Altın tozu kömür tozu nedir?

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Alt__n+tozu+Resimleri.jpg

Altın tozu hakkında duyarsınız bir küp bulduk içinde kömür tozu vardı döktük sonra derki araştırdık bu döktüğümüz altın tozu derler bakın altın tozu küp içinde çıkmaktadır ve anlaşılması çok kolaydır nedeni ise çok ağırdır avucunuza alsanız ağırlığı ve altın tanesini çok kolay hissedersiniz. Eğer kömür tozu ile karıştırılmışsa anlaşılmasın diye yine ağırlığında anlarsınz suyun içine koyduğunuzda hemen parlamaya başlar ve suyun dibine çöker. Bulan birinin anlatmasına göre toprak almak için kazım yaparken kazmayı vurduğunda bir patlama oluşuyor parlak bir ışık gözleri kamaşıyor hemen yanında bulunan bir kaynağa gidip yüzünü bol su ile yıkıyor. Bakıyor bir küp 20 kg civarında bir küpün içinde sarı parlayan bir toz tahlil yaptırıyor 21,8 ayar altın işte böyle arkadaşlar darısı sizlerin başına.

Daha sonra şu toz olayına gelelim... Yapılacak işlem çok basit aslında bu toz veya kül herneyse, ufak bir potaya koyup eritilebilir. Eğerki bir maden ise ısıyla eriyecektir ve zerrecikler şeklinde yavaşyavaştoplanacaktır potada. Daha sonra bu eriyik soğumadan bir demir parçası ile hafifçe pastırıp biraz genişyüzey oluşturun ve incelmesini sağlayın kütlenin sonra bir maşa (çift) yardımı ile potadan alın. Seyreltilmiş (su + sülfirik asit) sülfirik asit içine bıraktığınızda altın veya gümüşise zaten kendi rengini alacaktır biraz mat bir halde ama. eğerki göz aşinalığınız varsa ayarını bile 3 aşşa 5 yukarı tahmin edersiniz (bu altın için geçerli).

Dikkat bu altın tozu işinde dolandırıcılık çok yapılmakta saf ayağına yatan bir takım şahıslar altın tozu bulduklarını ve bunu elden çıkarmak istediklerini söylerler. Siz gittiğinizde size biraz gerçek numuneden verirler hatta poşetten size aldırırkar numuneyi sizler tahlil yaptırırsınız ve doğru çıkar işte dolandırıcılık bundan sonra başlar malı sizle gelip paraya çevirmek istemez sizde malı götürmeden işlem yapamazsınız çünki alıcı eritip kontrolunü yapacaktır. Mal sahibi size derki 10–20 bin tl en az bulup gelin size 1,1,5 kg kadar vereyim der sizde başlarsınız para aramaya veya sizde varsa verirsiniz ve size malı verirler verilen mal tornada çekilmiş prinç tozlarıdır işte burda dolandırıldığınızı anlarsınız. Onun için bu gibi işlere tenezzül etmeyin.​

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
Cevap: Altın tozu kömür tozu nedir?

paylaşımınız, bilgiler ve uyarılarınız için teşekkürler sayın bozkurt.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

Güzel paylaşım:rolleyes:

zehir

Kullanıcı
Cevap: Altın tozu nedir?

Ben altın tozunun kul gibi olduğuna oldum olası inanmamışımdır olmazda güzel bilgiler emeğine sağlık

altın tozu saklanırken kül talaş ve biraz corakla karılıp saklanır asi abi inan yani ben tehit ediyorum

TEVFiK

Vip Üye

Alt__n+tozu+Resimleri.jpg

Altın tozu hakkında duyarsınız bir küp bulduk içinde kömür tozu vardı döktük sonra derki araştırdık bu döktüğümüz altın tozu derler bakın altın tozu küp içinde çıkmaktadır ve anlaşılması çok kolaydır nedeni ise çok ağırdır avucunuza alsanız ağırlığı ve altın tanesini çok kolay hissedersiniz. Eğer kömür tozu ile karıştırılmışsa anlaşılmasın diye yine ağırlığında anlarsınz suyun içine koyduğunuzda hemen parlamaya başlar ve suyun dibine çöker. Bulan birinin anlatmasına göre toprak almak için kazım yaparken kazmayı vurduğunda bir patlama oluşuyor parlak bir ışık gözleri kamaşıyor hemen yanında bulunan bir kaynağa gidip yüzünü bol su ile yıkıyor. Bakıyor bir küp 20 kg civarında bir küpün içinde sarı parlayan bir toz tahlil yaptırıyor 21,8 ayar altın işte böyle arkadaşlar darısı sizlerin başına.​

Daha sonra şu toz olayına gelelim... Yapılacak işlem çok basit aslında bu toz veya kül herneyse, ufak bir potaya koyup eritilebilir. Eğerki bir maden ise ısıyla eriyecektir ve zerrecikler şeklinde yavaşyavaştoplanacaktır potada. Daha sonra bu eriyik soğumadan bir demir parçası ile hafifçe pastırıp biraz genişyüzey oluşturun ve incelmesini sağlayın kütlenin sonra bir maşa (çift) yardımı ile potadan alın. Seyreltilmiş (su + sülfirik asit) sülfirik asit içine bıraktığınızda altın veya gümüşise zaten kendi rengini alacaktır biraz mat bir halde ama. eğerki göz aşinalığınız varsa ayarını bile 3 aşşa 5 yukarı tahmin edersiniz (bu altın için geçerli).​

Dikkat bu altın tozu işinde dolandırıcılık çok yapılmakta saf ayağına yatan bir takım şahıslar altın tozu bulduklarını ve bunu elden çıkarmak istediklerini söylerler. Siz gittiğinizde size biraz gerçek numuneden verirler hatta poşetten size aldırırkar numuneyi sizler tahlil yaptırırsınız ve doğru çıkar işte dolandırıcılık bundan sonra başlar malı sizle gelip paraya çevirmek istemez sizde malı götürmeden işlem yapamazsınız çünki alıcı eritip kontrolunü yapacaktır. Mal sahibi size derki 10–20 bin tl en az bulup gelin size 1,1,5 kg kadar vereyim der sizde başlarsınız para aramaya veya sizde varsa verirsiniz ve size malı verirler verilen mal tornada çekilmiş prinç tozlarıdır işte burda dolandırıldığınızı anlarsınız. Onun için bu gibi işlere tenezzül etmeyin.​
S.a. Güzel Dua'nıza AMİN'der.Paylaşımınız İçin Teşekkür ederim Sayın Ustam Saygılar.;)

star21

Kullanıcı

emegine saglik guzel paylasim olmus dostum

PREDATORS

Kullanıcı

bu tip olaylarda yapacak şey basit.
kezzap bildiğimiz kezzap yada tuz ruhu alın cam bardak içine boşaltın ve malum tozu içine boşaltın ve bakın dipde kalan varsa altın rengi kalan o altınimage123 yoksa işte o artık sarı pirinç ıvır zıvır malzeme zaten oda buhar olur erir yani bize tokat atmaya çalışan var:mad:koptum demek.kolay gelsin.
en basit ve çabuk ulaşılacak malzeme kezzap.(alkış)

Son düzenleme:

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı
Cevap: Altın tozu nedir?

altın tozu saklanırken kül talaş ve biraz corakla karılıp saklanır asi abi inan yani ben tehit ediyorum

Bende sana katılıyorum,yani teyid ediyorum,şu an hotel'i var yurt dışında,,,:p

Bozkurt eline sağlık teşekkürler.

Son düzenleme: