Aman Dikkat Arkadaşlar. Hiçbirşey Hayattan Ve Sevdiklerimizden Önemli Değil... | Define işaretleri ve anlamları

Aman Dikkat Arkadaşlar. Hiçbirşey Hayattan Ve Sevdiklerimizden Önemli Değil...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Abdullah313

Kullanıcı
Aman dikkat edelim sevgili kardeşlerim. Yukarıda (sesinden de belli) videoda gördüğünüz genç ve arkadaşı zehirlenerek hayatlarını kaybetmişler. 3 kişi jandarmaya haber vermek zorunda kalıyor... Şimdi bu resmi bir çalışma olsaydı ve forumdaki büyüklerimizin/ustalarımızın sürekli dediği gibi maske vs ile zehirli gaz tehlikeleri bigisi olsaydı ne iyi olurdu değilmi... Adamcağıza da yazık, şu an perişan kalan çoluk çocuğuna da yazık olmuş. Allah rahmet eylesin. Ne diyelim, bu işe gönül vermiş kardeşlerimizi (birbirimizi) sık sık uyaralım demkten başka.. . Yılların zehirli gaz birikimi büyük ihtmal, videoda görünen ancak ustalarım daha iyi bilir ama benim dikkatimi çeken külçelerin büyük bir kısmının üzerinde harçlanmış çamurumsu bir madde sürülmüş gibi geldi ayrıca. Yine forumumuzda bahsedilen zehir sürülme tehlikesi aklıma geldi... Bahse konu video sanırım ım kurallara aykırı değildir. Bilakis tehlikeye düşülmemesi ve resmiyetin getirisine razı olunması ve hiçbir şeyin (kutsal değerlerimiz hariç) hayatımızdan ve ailemizden değerli olamayacağına dair çok etkileyici somut bir örnek olacağı kanaatindeyim.

Abdullah313

Kullanıcı
Evet ilk giren 2 kişi vefat etmiş maalesef ve 3. Kişi güvenlik güçlerini aramış artık... Adama da, ailesine de içim acıdı.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
abdullah kardeşim video görünüyor. hepimiz için aydınlatıcı görsel olmuş.
maalesef ,tecrübesizlikte ölümlere neden olmuş . çok yazık. bu konuda yorumlarımız vardır,lakin arkadaşlarımız,daha ç.ok işaretlere önem veriyorlar.
odanın dolgulu olmadığı görülüyor. yapan insanlar herhangi bir zehirleyici madde koymasalar dahi geçen zaman içinde oluşan gazlar ,odayı yeterince havalandırılması sağlanmadan girildiğinde ,görülen neticenin kaçınılmaz olduğunun bilinmesi gerekir. içeriye oksijenli hava girerek mevcut gazların dışarı atılması beklenecek. sonrada ,ele alınan uzun bir sopa vebnz ri bir nesneye bir çaput bağlanarak içerde yere çökelmiş gazlar havaya kaldırılarak hareketi sağlanacak. bu arada ağız ve burun en azından hiç bir şey bulunamazsa ,ıslak bir bezle kapatılarak dışarıya çıkan gazın solunması engellenecek. sonunda ise bir pamuk vb. yakılarak içeriye atılarak,kalma ihtimali olan gazında yanması sağlandıktan sonra içeriye girilebilir. yoksa bu tarzda solunduktan sonra daha kurtuluş çok zordur. ALLAH muhafaza.
kardeşim konuyu paylaşmanda hiç bir mahzur olmadığı gibi çok hayati öenmi olduğu için yerinde bir paylaşım olmuş. mümkünse var ise,konun haber olan yerini kaynağı ile belirtirsen ,kimsenin zihninde bir istifam oluşmaz.
emeğine sağlık. sağlıcakla.

Abdullah313

Kullanıcı
Yerini ben de bilmiyorum maalesef. Bir arkadaşım WhatsApp tan attı ben de youtube ile foruma koydum.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MAVRAN

Super Moderatör
Teşekkürler Ustam tam yerinde bir baylaşım sayımız her gün artmakta ve aramıza genç kardeşlerimiz ve bu işe yeni gönül verenler katılmaktadır sizin bu uyarı niteliğinde konunuz onlara faydalı olacaktır.
Dikkat, dikkat, dikkat.

Warning

Kullanıcı
Eline sağlık ustadim Allah razı olsun o anda bile hayatta kalması çok zor bir olay bi anlık dalgınlık ocak söndürüyor allah muhafaza kim buldu kime yar oldu nasip işidir bu

W@RnİnG gönderdi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...