anadoludan inciler | Define işaretleri ve anlamları

anadoludan inciler

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
arkadaşlar bugün yaşı kemale ermiş bir dede den bir yaşanmış olay duydum

söyle altında neler var neler

KIR ATIM YEDİ KÖYDE BİR İDİ GAZEL YEDİ CİGERLERİ ÇÜRÜDÜ.:(:(:(

altın da çok güzel bir kıssa yatıyor.:D:D:D

ASİAVCI

Kullanıcı
Cevap: anadoludan inciler

BİŞEY ANLADIYSAM ZENCİ OLAYIM koptum koptum koptum

ankara

Güvenlik
Kullanıcı

yarın hikayeyi yazacam arkadaşlar şimdilik iyi geceler.;););)

ankara

Güvenlik
Kullanıcı

yakınlar da anadoluya göreve gitdigim günlerde vakit geçirmeye gitdigim bir çay ocagında masanın birinde yanlız oturan kasketli görmüş geçirmiş yaşlıca bir amcamla gözgöze gelip selamlaştık sonrasında amacamın çayını tazelettirip başladık sohbete amcam yakınından kızılırmak geçen bir köyde uzun yıllar çifçilik yapmış halada yapan kışları kızının yanın gelen eşini birsüre önce kaybetmiş amcamla eskiden yeniden yokluktan varlıktan siyasetden konuştuk amcam adeta bir ayaklı kütüphane zamanın da yaşadıkları gördükleri dinlenecek olaylar çok şeyler konuşdukta bir olay vardı köylerinde çok uzunyıllar yokluk zamında bir eşşegi bolca çocugu olan başında dul anasıyla karısıyla yaşayan lakabı da babasından gelen karafakır taşlı iki tarladan yagmur yagarsa kışı zorzahmet çıkaracak bugday alırmış ancak karafakırın hayali köyün varlıklı larında olan bir atmış hayali buymuş bir gün nasıl yaptıysa yakınlardaki çerkez köylerinden kır bir atı borç dert almış karısı yahu adam biz bu atanasıl bakarız arpası otu samanı yemi derken karafakır artık köyde kendince itibarlı bir adammış zaman zuhur etmiş kış gelmiş o yaz yagmurda yokmuş taşlı tarlalardan ekinde çıkmamış kış ilerlemiş kır ata yiyecek bir şey bulamayan karafakır bahçelerden karaltından çürümüş agaçların dökülmüş yapraklarını toplayıp yedirir olmuş çürük gazelle kışı çıkaran kır at ilk baharda kızılırmagın ötesine karafakırla bir ceme gitmek için yola revan olmuş diger atlılarla ırmagı geçmek için suya dalan kırat kışın iyi beslenemediği için güçsüz kalmış kızılırmak kır atı almış gitmiş bizim karafakır kendini zor kurtarmış azgın sulardan ırmagın kenarında agızından şu sözler düşmüş KIR ATIM YEDİ KÖYDE BİRDİ GAZEL YEDİ CİGERLERİ ÇÜRÜDÜ anadolu güzellemesi bu olmalı.

Üst Alt