Anlıyan var ise yardımcı olabilirmi | Define işaretleri ve anlamları

Anlıyan var ise yardımcı olabilirmi

sansi

Kullanıcı
Yasaklı
Ben tavşana benzettim

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240705-081927_1.jpg
    Screenshot_20240705-081927_1.jpg
    441.9 KB · Görüntüleme: 24

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Neyi tavşana benzettiniz? Tek görselle konu açmayın. Çevreyide dört açıdan görselleyerek konu açın ki merakınıza yardımcı olabilelim.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Sizlerde defineciyseniz yazık
Sen bu kafayla konuşursan sana verecek cevabım madem biz defineci değiliz git kendi işini kendin gör. Madem çok biliyorsun burda işin ne? Senin gibi kıt bir insana zerre bilgi vermem verirsemde acırım verdiğime, sevindiğim taraf ise iyi ki de sana faydam dokunmamış. Dileyen usta sana destek verebilir ama benden sana bir gram bilgi akmaz. Kaşındaki kılın adedince tavşan örneğini görmüşüm bana tavşan muhabbeti yapıyor. Kimse kusura kalmasın bende edebe göre işçilik yaparım tıpkı senin bunca ustayı aşağılaman gibi.
Burası dolandırıcı sitesi değil git yüzlerçe üç kağıtçı olan siteler var bas git nasibini orda ara bizde değil. Bilsem ki on kilo altın sana çıkacak sana on miligramlık bilgi bile vermem.
Hakaretini kendimce alınmadım birtek bana desen es geçerdim ama sen genelleme yaparak tanımadığın bilmediğin mükemmel insanlara terbiyesizlik yapıp saygısızlık ettin.

Zaten konuda tek görsele cevap vermiyoruz hiç bir usta artık yorumda yapmaz işaretle alakalı. Hadi bak işine gücüne.

Kader25

Admin
Sizlerde defineciyseniz yazık
İmamı azam Hazretleri mimbere çıkmış.
Bir hususta açıklama yapmış. Sorunuz varsa sorunuz demiş.
9 soru sormuşlar 2 tanesine cevap vermiş. Cemaatten bu arkadaşımız gibi değerlendiren birisi demiş ki: "Size bu kadar büyük alim diyorlar 9 sorudan 2 tanesini bildiniz birde minbere çıkıyorsunuz?
Büyük alim şöyle buyurmuş:
"Evladım biz bilgimizle mimbere çıktık.
Bilmediklerimize göre ciksaydık başımız arşın altına değerdi."

Bu işten anlamak demek, bu işin tamamından anlamak değildir. Bunu zaten aklibasinda olan herkes böyle kabul eder.

Ayrıca bu arkadaşa yazdığım sözde ne hakaret nede aşağılama var kendisi hakkında. Bilakis benim bilgi eksikliğimin ifadesi var. Tavşanı göremedim, çizer misin? Demişim edebli bir üslupla. Ne var bunda anlamadım. Bu arkadaş bu siteyi chat odası sanıyor herhalde. Malesef bu toplum gitgide edebden adabdan uzaklaşmaya başladı. Ne büyüğünü biliyor ne Küçüğünü seviyor. Ahir zaman dedikleri bu olsa gerek.

Alimler demiş ki;
Dağlar kadar amelin olacağına dağlar kadar edebin olsun. Bir şeyi kıymetli yapan o işin içindeki edebdir, nezakettir, kelamı kibardir. Bu site de edebli insanların vakit geçirdiği bir sitedir. Üye sayısı kaygısı yoktur ve olmayacaktır da. Bu nedenle bu sitede edepsizliğe musade edilmez.

Allah cc Kuran da Peygamberimize buyuruyor: Sen kaba saba birisi olsaydın etrafında kimse kalmazdı.

Sevmeyi öğrenmemiz gerekiyor.
Edebi öğrenmemiz gerekiyor.
Sevmeyi bilmeyeni kimse sevemez.

Ves Selam.