Arama Kurtarma Köpekleri | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Arama Kurtarma Köpekleri

MAVRAN

Super Moderatör
Arkadaşlar yaşanan son doğal afetten sonra çok düşündüm birşeyler yapmalıyım ve kararımı verdim.
Başlıktan da anlaşılacağı gibi bende Arama Kurtarma Köpek yavrusu alacağım eğitimlerini aldırıp bu kurtarma ordusuna katılmayı düşünüyorum. Alacağım köpek yavru olmalı bunu biliyorum.
Ancak bu konuda fazla bilgi sahibi değilim konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.
Ve hangi ırk daha iyi olur bilgisi olan vardır diye düşünüyorum.
Rabb'im bir daha böyle bir acı yaşatmaz inşellah. Ancak unutmayalım ki ülkemiz deprem kuşağı üzerinde ve bu doğal afet zaman zaman bizi yoklayacak hazırlıklı olmak lazım diye düşünüyorum.

ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Kullanıcı
Arkadaşlar yaşanan son doğal afetten sonra çok düşündüm birşeyler yapmalıyım ve kararımı verdim.
Başlıktan da anlaşılacağı gibi bende Arama Kurtarma Köpek yavrusu alacağım eğitimlerini aldırıp bu kurtarma ordusuna katılmayı düşünüyorum. Alacağım köpek yavru olmalı bunu biliyorum.
Ancak bu konuda fazla bilgi sahibi değilim konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.
Ve hangi ırk daha iyi olur bilgisi olan vardır diye düşünüyorum.
Rabb'im bir daha böyle bir acı yaşatmaz inşellah. Ancak unutmayalım ki ülkemiz deprem kuşağı üzerinde ve bu doğal afet zaman zaman bizi yoklayacak hazırlıklı olmak lazım diye düşünüyorum.

ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.
Yazınızı Hatay da bölgede iken okuma fırsatım olsaydı arama kurtarma ekibi ile görüşüp kullandıkları köpeklerin cinsleri bilgileri ve eğitim biçimlerini sizin için ilk ağazlardan öğrenirdim. Düşünceniz yerinde ve isabet olmuş ustam. Biz yine bir bakalım nelere ulaşabiliyoruz.

MAVRAN

Super Moderatör
@SiyahBeyaz bölgede yapmış olduğunuz hizmet için ALLAH razı olsun, teşekkür ederim kardeşim, duyarlılığınız için ayrıca teşekkür ederim,
Böyle felaketler için karınca kararınca ne yapabilirim diye düşündüm inşellah emelime ulaşırım, inşellah bu gibi bir afed daha yaşanmaz da ben köpeği bir arkadaş olarak yetiştirmiş olurum.
Ancak herkes bir şekilde kendisini bu gibi doğal afetlere ileri bilgi sahibi edinmeli ve kendisini hazırlamalı.