Arazi Yapısı Ve Küçük Işaret, | Define işaretleri ve anlamları

Arazi Yapısı Ve Küçük Işaret,

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
değerli arkadaşlarım, yüksekçe bir sette ,
altta çürük ,setin üste yakın noktasında sert kaya ve düzlenen üst noktada aralıklı küçük ama köklü sabit iki kaya.

alttan görünüm.

yandan görünüm.
setin üstüne çıktığımızda,

üstteki sert kayada 2-3 milim derinliğinde küçük bir yaprak boyunda bir oyma mevcut.
tam üst düzde ise,

biri traşlı bir mezar uzunluğu aralıklı iki sabit kaya mevcut.
bu görüntüyü sizler nasıl okursunuz,düşünceleriniz nelerdir. bu gün pazar. müsait olanlar için biraz zaman ayırmanızı bekliyorum. sağlıcakla.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
R6bDJG.jpg

Ustam burda önünden girişli kayanın arkasına kadar uzanan 1 zemin altı mezar odası ve odadan tünel ile ilerisinde bulunan diğer mezar odasına giriş anlatılmış anladığım kadarıyla,Teşekkür ederim bizlere her fırsatta birşeyler öğretmeye çalıştığınız için

ikizceli

Kullanıcı
ERDEM ustam,yorumun,sizlere güvenimizi bir kez daha teyit eder yeterlilikte .
bir çok arkadaşımın da benzeri yorumlarının olacağını biliyorum. ama ben bununla yetiniyor. seninle ve senin şahsında diğer arkadaşlarımızla da gurur duyduğumu samimiyetle belirtmek istiyorum.
ben ilk üstten gördüğümde ,oymanı üst kısmı vermesi ve iki kayanın şekli normal mezar olabileceğini düşündüm.
bir baktım oda.kısa bir tünel bizi alt kısma indirdi.

kayaları ayakla kontrol ettim ve dolgu olduğunu gördüm. giriş tam bu noktadan.

iki kaya kadar gelen tek odalı mezar odası.
oymanın üstten olması,bazı durumlarda odanın üstte uzandığını bu tür oymaların girişe işaret etmediğini hafızalarımıza kazıyalım.birde böylesi küçük bir oymanın önemli olabileceğini de bilelim.
bir bulgu küçük veya büyük . alanın iyi incelenmesi gerektiğini de çok açık veriyor.

BaTTaLGaZi44

Kullanıcı
Sa ikizceli ustam.. 3, 5 ve 6 nolu resimleri görmemiz yetiyor.. çizecektim sağolasın çizmişsin sen..
Bizim bölge bahçeler hariç dağlık mevkiler hep taş toprak olduğu için böyle otluk bölgelerdeki yerleri sayenizde ayırt edebiliyoruz..Tekrardan ufak bulguların hiçe atılmamasını teyit ediyoruz sayende..
Ve yerinde çok güzelmiş.. Eline sağlık ustam. saygılar

Dayı

Kullanıcı
değerli arkadaşlarım, yüksekçe bir sette ,
altta çürük ,setin üste yakın noktasında sert kaya ve düzlenen üst noktada aralıklı küçük ama köklü sabit iki kaya.

alttan görünüm.

yandan görünüm.
setin üstüne çıktığımızda,

üstteki sert kayada 2-3 milim derinliğinde küçük bir yaprak boyunda bir oyma mevcut.
tam üst düzde ise,

biri traşlı bir mezar uzunluğu aralıklı iki sabit kaya mevcut.
bu görüntüyü sizler nasıl okursunuz,düşünceleriniz nelerdir. bu gün pazar. müsait olanlar için biraz zaman ayırmanızı bekliyorum. sağlıcakla.
Slm ustam benim gibi sende fındıkcısın heralde bu sene para toprak altında deyıl toprak ustunde fındı iyi para ediyor bu sene gerci yuksek yerlerde yanık alcak Yerdeyse köşeyi döndün saygılarımla ustam

ikizceli

Kullanıcı
aleykümselam hemşerim. ünye doğumluyum. ayni zamanda arazilerim mevcut. lakin biz tam sınırda kaldık. 12 tonluk bahçeden 12 kilo bile almadık. YÜCE RABBİM öyle takdir etti.olanlara bereketli etsin,hayırlı yerlere nasip etsin. azanlardan da etmesin.
şükrümüzü bilenlerden olalım inşaallah. sağlıcakla...

Dayı

Kullanıcı
aleykümselam hemşerim. ünye doğumluyum. ayni zamanda arazilerim mevcut. lakin biz tam sınırda kaldık. 12 tonluk bahçeden 12 kilo bile almadık. YÜCE RABBİM öyle takdir etti.olanlara bereketli etsin,hayırlı yerlere nasip etsin. azanlardan da etmesin.
şükrümüzü bilenlerden olalım inşaallah. sağlıcakla...
Verende Rab alanda bende carşamba bende bizim yer alcakta oldugu için bereketliydi tarla takin tepeler yemeye bile fındık bulamadı şükürler oldun

Üst Alt