Arazide Bosluk Aldim Bir Kapali Bir Mezar Odasi | Define işaretleri ve anlamları

Arazide Bosluk Aldim Bir Kapali Bir Mezar Odasi

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
sevgili ersan usta, bu tarzda yerler elbette mevcut. düşününüzki,yaşadığınız topraklardan her an ayrılma mecburiyetiniz var.
şu an farklı coğrafyalarda yaşananlar gibi. bir sürü eşyanız var, götüremiyorsunuz. ne yapacaksınız.
böyle bir duruma düşme bilinci, insanlara hiç olmazsa eşyalarını kap kaçaklarını bir yere gizleme düşüncesi doğurur. bunun anlaşılmayan ancak kendilerinin arazi yapısına kaybolmayacak bir yerde olması gereğinden hareketle,mahzenler yaparak son anda eşyalarını koyarak emniyete alırlardı.
düzgün bir arazinin alt çukur bölümü.sağında set alta doğruda set uzandığı arazi yapısı daraldığı için doğal bir kanal görünümü oluşturuyor. kendilerince bulunmasını kolaylaştırıyor.vatandaş veya vatandaşlar için uygunmuş. vatandaşlar yazdım, çoğu ayni yerde yaşayan bir kaç ailenin toplu olarak kullandıkları vakidir.
emeğine sağlık kardeşim.

cassabalee

Kullanıcı
ersan usta arazi hemen hemen aynı gibi biryerde bu şekil kayalarla çevrili bir yerde boşluk aldık uzun zaman oldu kaz kaz 3mt derinlik veriyordu toprak okadar boşki kazmayı vurdukça tok tok ses geliyor 3mt indik sonuç hüsran :) nasip olmayınca olmuyor.. belki sizdeki doludur bir yoklayın.. bol şanslar...saygılar

Üst Alt