arazide yalnız başına bir oturak taşı | Define işaretleri ve anlamları

arazide yalnız başına bir oturak taşı

kadircan

Kullanıcı

ve bir adet edik taş var ama delik taş başka bir yerden gelmiş gibi.bölgede bu tarz taş yok

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
kadir çizmiyorum. çizsemde boşluk tespiti yapmadan tespit edemezsin.
ön alt meyilden girişli ,tünelli oda . eğer beceriniz varsa boşluk tespitine ilaveten son odada birde maden tespiti öneririm. genelde son dönemlere ait olanlarda sadece ölü çıkar.

kadircan

Kullanıcı
kadir çizmiyorum. çizsemde boşluk tespiti yapmadan tespit edemezsin.
ön alt meyilden girişli ,tünelli oda . eğer beceriniz varsa boşluk tespitine ilaveten son odada birde maden tespiti öneririm. genelde son dönemlere ait olanlarda sadece ölü çıkar.
boşluk tespiti şart ama nerde yapmalıyım onu tam kestiremedim.arazi kayalık bir bölge değil.yani kaya mezarı tarzı birşey olduğunu düşünmüyorum.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
kaya mezarı değil zaten. zemin altı oda türü.

şimdi yönünüde anlamış olmalısın. açığına gitmiyorsun. odası üste uzanıyor.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Kardeşim resimler çok güzel manzara harika ama açıklaması yetersiz hatta hiç yok. Mesela koltuk taşınıa oturdun ön taraf hangi resim. Başka göze çarpan bulgular neler.
Delikli taş koltuğun yakınında mı ne tarafında? Deliğin her iki tarafıda eşit orandamı oyulmuş, bi taraf küçükse ordan bak ve görüş alanına giren yerde sıradışı ne olduğuna dikkat et.
Ayrıca koltuğun her tarafını araştır haç istavroz veya başka bir işaret varmı?
Selametle

kadircan

Kullanıcı
Kardeşim resimler çok güzel manzara harika ama açıklaması yetersiz hatta hiç yok. Mesela koltuk taşınıa oturdun ön taraf hangi resim. Başka göze çarpan bulgular neler.
Delikli taş koltuğun yakınında mı ne tarafında? Deliğin her iki tarafıda eşit orandamı oyulmuş, bi taraf küçükse ordan bak ve görüş alanına giren yerde sıradışı ne olduğuna dikkat et.
Ayrıca koltuğun her tarafını araştır haç istavroz veya başka bir işaret varmı?
Selametle
koltuğun baktığı yer ikinci resim ustam.delikli taşın yeride orası olduğunu sanmıyorum yukardan yuvarlanmış olduğunu düşünüyorum.ayrıca koltuk taşında istavrov,çarpı,artı veya başka bir işaret yok

kadircan

Kullanıcı
bu koltuğun akra tarafında yaklaşık 4 km yakınında dere yatağına yakın bir yerde yol çalışması esnasında bir miktar gmü çıktığı söyleniyor.delikli taş onunla alakalı olabilir diye düşünüyorum ama emin değilim.ama o taşın olması gereken yer şu anki olduğu yer değil

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
O taştan Hayır çıkmaz o zaman.
Ustamizin belirttiği yönde boşluk uygularsan odayı tespit edebilirsin. 2. Resimde ileride görünen taslik alandada bi araştırma yap istersen

kadircan

Kullanıcı
karlar erisin gidip tekrar incelemeler yapacağım ama boş bi yere benzemiyor.

Üst Alt