Arizide Yaşaantı Bölgelerinin Belli Bi Yerlerinde Hep Görüyom Bu Yıgıntıları Nedir ? | Define işaretleri ve anlamları

Arizide Yaşaantı Bölgelerinin Belli Bi Yerlerinde Hep Görüyom Bu Yıgıntıları Nedir ?

yasin1999

Kullanıcı

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı

birikinti kayaların bazıları ,tarım amaçlı olabileceği gibi,burada çizdiğim tarzda toprak yüzeyi ile birlikte olanlar, mezar ya da küçük bir oda mezarı veren küçük yığmacıklardır.

üsteki olanlar ise mezar odalarını barındırır,yasin kardeşim.

yasin1999

Kullanıcı
Allah razı olsun ustalarım

Moderatör tarafında düzenlendi:

yasin1999

Kullanıcı
bunlar mezarsa veya odaları veriyosa yön de batıysa bura 1 adım daha yaklaşmış olurmuyuz ?

yasin1999

Kullanıcı
bura koca bi arizi alana ama ne bi tane açık mezar var nede bi tane açık oda bende bu yüzden buraları çektim attım

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
bunlar mezarsa veya odaları veriyosa yön de batıysa bura 1 adım daha yaklaşmış olurmuyuz ?

bir çok konularımda yazmışımdır. giriş doğudan olur batıdan olur türü söylemler yanlıştır.
arazinin yapısına göre her yönden olabilir.
burada resim aldığın kısımlar, arazinin kayanın arkasına göre düşük yeridir. girişler kayanın çizdiğim gibi ön düşük kısımlarından olur.kayanın alt bitiminden 8- 10 adım açığına kadar olabilir. üç adım beş adım gibi fark eder birde bazıları çapraz da kalabilir. mesela alt kısım doğu ise ,güney doğu veya kuzey doğu yönü gibi.odalarda kayanın altından arka yüksek kısımlara kadar uzanır. bakıldığında o kadar doğal görünümlüdür ki ,boşluk tespiti yapmadan da belirlenemez.

yasin1999

Kullanıcı
ARİZİ GÖRDÜGÜNÜZ GİBİ AŞŞAGA DOGRU MEYİLLİ BU TAŞLARINDA ÇİFÇİLER TARAFINDAN KOYULMADIGINA EMİNSEK STARTTI VEREBİLİRMİYİZ ?

metin77

Kullanıcı
ARİZİ GÖRDÜGÜNÜZ GİBİ AŞŞAGA DOGRU MEYİLLİ BU TAŞLARINDA ÇİFÇİLER TARAFINDAN KOYULMADIGINA EMİNSEK STARTTI VEREBİLİRMİYİZ ?
Start veremezsin. Boyle gidersen bulma sansin yuzde 1 bile degil senin. Bakir cubuklarla boslutlguna bak. Buldugun bosluk mezara benziyormu. Sekil olarak dikdortgen kare yada dairemi diye bak. Oyleyse eger burasi bin insan yapimi oldugu kesinlesir. Pirinc cubukla da maden tespiti yap. Tespit edersen herhangi bir maden turunden o zaman start ver. Bulma sansin artacaktir boyle yaparan.

Üst Alt