Aşık Olmak Mı! Neye.!? | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Aşık Olmak Mı! Neye.!?

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Aşık olmak mı! neye.!?
Fondötenemi...
Takma kiprikleremi...
Yapma kaşlaramı...
Botokslu dudaklaramı...
Yoksa bu sahteliği benimseyen, zeka seviyesinemi...
Cinselliğinden başka hiç bir birikimi olmayan, evinde kaynayacak çorbası olmayıp, kafelerde fing atan komplekslileremi...
Yoksa üç yudum kahve, (kahve denirse) iki lokumla, mutluluk pozlarıyla sırıtan, tesettürlü olduğunu zanneden yüzleremi...
Kadın olmayı cinsellikte zanneden, sokakta kevaşeler gibi kışkırtıcı, tahrik edici edayla sürten zavallılaramı...
Kadın cinayetleri neden oluyor sanıyorsunuz...
Bozuk malın müşterisi de bozuk olur...
Mutsuzluk, ve kaçınılmaz son...
Ruhları bunaltan bu kadın şiddetine, son verilmediği müddetçe de, artarak devam edeceği aşikar...
Ey benim huzura, mutluluğa, naifliğe, susamış kadınım...
Erkek ne ister biliyormusunuz,
Erkekte vatanını, milletini, dinini, ailesini, namusunu, onurunu, koruma güdüsü baskındır...
Eşinde, yuvasında, bu idaellere uygun yaşam standartı arzular...
Bütün enerjisini, ailesini daha iyi imkanlarla yaşatabilmek, huzurunu, güvenlğini, geleceğini planlayarak, bu yolda harcar ve karşılığında, çokta bir beklenti içinde değildir aslında, yuvasını çocuklarını emanet ettiği kadından, onlar için gerekirse canını gözünü kırpmadan, seve seve vereceği ailesinden, sadece bir tebessüm, bir iki latife umar, onun bütün beklentisi budur...
Bundan ötesi garnitürdür.
Sokakta fing atan şıllıklara duyurulur...
Pekalâ,, diyeceksinizki erkekler yokmu, o elleri kırılasıca erkekler...
Üzülerek belirtmeliyimki, erkekler kadınların eseridir...
Bir anne yavrusunu koruyup kollamanın dışında, eğitimine çok önem vermelidir...
Bir evlat, öncelikle ailesinden gördüklerini baz alır, örnek alır...
Kadın olsun, erkek olsun, Allah cc. Korkusu kalbine yerleştirilmemişse...
Kadınlar Allah cc. ın birer emaneti olarak görülmemişse...
Onlara, şefkât ve merhametle yaklaşılmıyorsa...
Bir yuvada, sen sensin bende ben havası esiyorsa...
Birazda inanç zayıflığı varsa, kadın veya erkek, özlemini çektiği şefkati, başkalarının kollarında sinesinde arayacaktır...
Çünkü ne kadar dirensede, nefsin heva ve arzularına, bir an gelip yenilecektir...
Bu itibarla, dinimizin emir ve yasaklarını en iyi şekilde öğrenip, hayatımıza yaşantımıza tatbik etmeliyiz...
Aksi halde, cennetten bir bahce olabilecek yuvamız, cehennem çukurlarından bir çukur haline gelecektir...
Lacivert24

MAVRAN

Super Moderatör
Ne güzel anlattınız Dostum sanki dilimize tercüman oldunuz, eline emeğine sağlık Rabbim dert verip de derman aratmasın inşallah. Selamlar saygılar.