Aşırı Hatalı ancak Eldeki güzel bir belgesel. | Define işaretleri ve anlamları

Aşırı Hatalı ancak Eldeki güzel bir belgesel.

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
İbnül Arabi Hazretlerinden okuyup idrak etmedikce her şey çeyrektir.
Bazıları Dünyadaki garipleri Soyar Uzaya gitmek için Çaldıkları Sömürdükleriyle Uzay Gemisi Yaparlar. Kiminede Bevadadır Allah Lutfudur Onlar Gercek gidenlerdir. Uzay gemileriyle Kaçma planı yapanlar Hiç bir yere gidemezler.

Son düzenleme:

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Açarsın radyoyu bir Türkü çalar bazen rast geledir belki, Hiç bir şeyin Rast gele olmayacagı gibi.
Açan kişi illa dertlidir, yada keyifli oldugu zannındadır, duruma sözlere akustüge göre bir çıkarım yapan olur, alır pay bir hisse işte.
Şurda açılan konular, sadece benimkisi degil tümü ve hatta henüz yazılmayan agızdan çıkmamış kalem yazmış ancak giysi giymemiş sözlerin tümü bir grifttir. Ne alkası var bu konuyla ne alakası var defineyle diyebilecegin en uc nokta saydıgın, sandıgın tek kelime belkide başka yerde aradıgın anahtarın taaa kendisidir. Bilim dalları yada branşlar ayrı ayrı ele alınsada tümünün bir bağı bir çatısı vardır aslında. Biri birine bakar hepsi bir olunca ancak Tamamlar.
Ayrı Ayrı açılan Tüm Konular, bilenin yada bilmiyorum diye soranın konusunu bir araya getirilebilirmi? Yada ne alakası var denildigi yerde her şey bitermi, bilmem artık. Kimseye fişek atmıyorum gül veriyorum. Altını arayanın derdi, altını bulanın derdi ne aceba, küpü bulunca dert bitermi yada yenimi başlar ?
Defineye define işaretlerine giden yoluda bazen göklerde aramalı belki. Mısır bile göklerde aramış yada Göklere bakmış, dünün kadim bilgiside Mısırın önceside sonrasıda taşınmış gelmiş, dün neyse degişti sananlar sadece kendini gizlediginden degişti zannedilmiş. Altın Buzagı Yine Aynı aslında inana, Bizden uzak olsun. Bazıları degişmiş Aşka boyun eğmiş, yada değiştigini zannetmiş degişenler Altına defineye hiç önem vermemiş Ancak degişemeyenler gücü hep Altında zannetmiş.

Demem O ki Madem derdin define O halde yıldızları tanı bil yabana atma, yıldızlar içinde gezerkende uzayda sakın sapıtma. Sende sönecek bir yıldızsın aklından çıkarma. İşaretlerin çogu O göktekilerdendir sen bu gün bilmesende Gömücünün baktıgı yer gök yüzüdür, bazen gece bakmıştır bazen gündüz. Yönde yukardadır mesafede bazen. Defineciyim diyenlerin cogu cahilliklerinden boş kazma sallarlar. Defineci olabilmek için Gömücünün bildigini bilmek gerekir, Onların en cahili bir Flozof kadardır. Şimdi ben buldum onların gömdügünü diyen varsada bildiginden degil tesadüfte degil, nasibini bulmuştur bilmeyerek yada bilerek. Sen bil nasipmiş deme, bilki haddinide bilesin, neyi nasıl alabilirsin onuda bil, aklın kestigi vakit al eline kazmayı O gün ol defineci sedece alabilecegini bildigin gün. Bilmeyerek kazma sallayanlar Cebindekindende olurlardır. Onlar daga gider kendi kendini soyar evladının nafakasını harcar sadece.

Son düzenleme:

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Geriden konuyu izleyenler dün ardımdan küfredenler, beni bazen küfre sevk edenler. Yanındayken öven gidince ardım sıra günahımı alanlar, Kader25 le yada Hititli ustayla alan tarama yapmış fahiş fiyata satıyormuş diye dedikodu yapanlar Utanmayın gelin gelin Üye olun Ziyaretle olmaz :( Ben hepinizi affettim, tek affedemedigim kendim, Utanmayın . İşe yararsa alıp eline yapıp beceren olursa çubuk işide define işide başka bir hal alacak belki, zaman degişiyor belki bir şeylerin zamanı geliyor, belki kalem yeni dile geliyor Yaparım ederim yazarım demekte ahmaklık . İnşallah diyelim oldugu kadar diyelim. Ama bizde satılık bir şey yok. Olursa beleş olmazsa bizede yok. Ancak yarın cıkıp burdan kopyaladıgını satışa cıkaranada izin yok. Gel Üye ol alırsın istedigini yoksa okudugunla yorulursun, bizde git milleti soy diye üflenmiş cubuk, cartlı curtlu cubuk tarifide yok. Nasıl olsa açıyor konuları geriden okuyorum oh deme boşuna.

Son düzenleme:

Kader25

Admin
Geriden konuyu izleyenler dün ardımdan küfredenler, beni bazen küfre sevk edenler. Yanındayken öven gidince ardım sıra günahımı alanlar, Kader25 le yada Hititli ustayla alan tarama yapmış fahiş fiyata satıyormuş diye dedikodu yapanlar Utanmayın gelin gelin Üye olun Ziyaretle olmaz :( Ben hepinizi affettim, tek affedemedigim kendim, Utanmayın . İşe yararsa alıp eline yapıp beceren olursa çubuk işide define işide başka bir hal alacak belki, zaman degişiyor belki bir şeylerin zamanı geliyor, belki kalem yeni dile geliyor Yaparım ederim yazarım demekte ahmaklık . İnşallah diyelim oldugu kadar diyelim. Ama bizde satılık bir şey yok. Olursa beleş olmazsa bizede yok. Ancak yarın cıkıp burdan kopyaladıgını satışa cıkaranada izin yok. Gel Üye ol alırsın istedigini yoksa okudugunla yorulursun, bizde git milleti soy diye üflenmiş cubuk, cartlı curtlu cubuk tarifide yok. Nasıl olsa açıyor konuları geriden okuyorum oh deme boşuna.
Hz.Aişe anamıza iftira atıldığını öğrendiğim günden beri hiç şaşırmıyorum.

Insanin nefsi "Ben Ilahim" diyecek noktaya kadar çıkabilmekte.

Yalan söylemek her kötülüğün anahtarı ve başlangıcı. Yalan söyleyen çok rahat gıybet etmekte iftira atmakta. Velhasıl konuştuğunda Yalan konuşmak MUNAFIK alameti. İçki içmek zina etmek vd.gunahlar için münafıklık alametidir denmemis.

@Sedegor ustami şahsen hiç görmedim. Biraraya gelmek şu ana kadar da nasip olmadı. Insallah şahsen de tanımak nasip olur.

Ne kendisiyle Ne de bir başkasıyla asla çubuk satışı konusunda bir faliyetim olmadı. Aslına bakarsanız bu alemde çubuk satma hakkı var ise bunlardan birisinin ben olmam gerekirdi. Lakin çubuk ferdi ait bir uygulama. Standart olarak herkesde aynı şekilde çalışsaydı BELKI bende çubuk yapıp satardım. Ve iddia ediyorum; en çok da benim çubuklar tercih edilirdi. Çubuk ferdle alakalı olduğundan bu vebale hiç girmedim. Ölene kadar da asla çubuk yapıp satmam. Zira bu hadise MUSTERIYI ALDATMAK olur. İnsanları aldatmaktan Allaha cc sığınırım. Bakmayın buralarda vakit gecirdigimize. Bizim zengin olmak gibi bir HIRSIMIZ ve dünyalık gayemiz hiç olmadı. Bu sitedeki edeb bizi hala cezbetmekte. Küfür yok edepsizlik yok çıplaklık yok. Saygı var hurmet var nezaket var. Aslolan bunlardır bizim için.

Bu vesile ile birkez daha yinelemek istiyorum: Çubuk satın almayın. Çubuk satanlar size yalan söyleyerek satmaya çalışıyorlar. Zaten yalan söylemeden kimseye 1 tane bile çubuk satamazlar.
Aldanmayın bu dunyasever parayataparlara.

Elinde delil ve şahit olmadan bir Müslümanı itham etmek ahmaklarin işidir. Bizimde ahmaklarla işimiz olmaz.

@Sedegor ustam sende üzülme, ne derlerse kendileri bilir. Herkes kendi defterini doldurmakta.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Hz.Aişe anamıza iftira atıldığını öğrendiğim günden beri hiç şaşırmıyorum.

Insanin nefsi "Ben Ilahim" diyecek noktaya kadar çıkabilmekte.

Yalan söylemek her kötülüğün anahtarı ve başlangıcı. Yalan söyleyen çok rahat gıybet etmekte iftira atmakta. Velhasıl konuştuğunda Yalan konuşmak MUNAFIK alameti. İçki içmek zina etmek vd.gunahlar için münafıklık alametidir denmemis.

@Sedegor ustami şahsen hiç görmedim. Biraraya gelmek şu ana kadar da nasip olmadı. Insallah şahsen de tanımak nasip olur.

Ne kendisiyle Ne de bir başkasıyla asla çubuk satışı konusunda bir faliyetim olmadı. Aslına bakarsanız bu alemde çubuk satma hakkı var ise bunlardan birisinin ben olmam gerekirdi. Lakin çubuk ferdi ait bir uygulama. Standart olarak herkesde aynı şekilde çalışsaydı BELKI bende çubuk yapıp satardım. Ve iddia ediyorum; en çok da benim çubuklar tercih edilirdi. Çubuk ferdle alakalı olduğundan bu vebale hiç girmedim. Ölene kadar da asla çubuk yapıp satmam. Zira bu hadise MUSTERIYI ALDATMAK olur. İnsanları aldatmaktan Allaha cc sığınırım. Bakmayın buralarda vakit gecirdigimize. Bizim zengin olmak gibi bir HIRSIMIZ ve dünyalık gayemiz hiç olmadı. Bu sitedeki edeb bizi hala cezbetmekte. Küfür yok edepsizlik yok çıplaklık yok. Saygı var hurmet var nezaket var. Aslolan bunlardır bizim için.

Bu vesile ile birkez daha yinelemek istiyorum: Çubuk satın almayın. Çubuk satanlar size yalan söyleyerek satmaya çalışıyorlar. Zaten yalan söylemeden kimseye 1 tane bile çubuk satamazlar.
Aldanmayın bu dunyasever parayataparlara.

Elinde delil ve şahit olmadan bir Müslümanı itham etmek ahmaklarin işidir. Bizimde ahmaklarla işimiz olmaz.

@Sedegor ustam sende üzülme, ne derlerse kendileri bilir. Herkes kendi defterini doldurmakta.
Bu çubuk satışı konusunda ustalarımızı zan altında bırakacak bir duyumu, özel mesajı ya da bilgisi olan lütfen yazsın. Her iki ustamızın da bu güne kadar bu konuda en ufak bir çalışma yaptıklarına dair bırakın olay, emare dahi yoktur ve ustalarımız çubuk satışında net bir tavıra sahiptir. Çamur at izi kalsın şeklinde yazılanlar bu mekanda kendine yer bulamaz. Bu forumda çubuk, alan tarama vs satışı kesinlikle yasaktır. Kendilerine bu yönde mesaj atılanlar ya da ulaşılabilenler lütfen yönetime bildirsin. Gereği hemen yapılır.

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Bence ilim defineden hatta her şeyden daha değerli ibni arabiyi anlamak her babayidin harci deyil sen hallacı mansuru anladinmıki?
Hallacı Mansurun bildigide İbnül Arabi Hazlerinin bildiginden degilmiydi ...... ? Bir bizler bilemedik. Bir bizler ayırıp ayrıştırdık. Sonunda dağıldık. Birleyemedik gitti. Söylesen Padişaha tutar atar mapusa, Mansuru atmadımı ? Yok ne Mansurun tırnagı ne Arabinin tırnagı.

Son düzenleme: