aslan oturak taşı ve çevresi | Define işaretleri ve anlamları

aslan oturak taşı ve çevresi

babuba

Kullanıcı
kabartma aslanın havaya kaldırdığı ayağının ucunda öküz başı varmış tahrip edilmiş.

ve aslanın baktığı yön

tahrip edilmiş oturak taşları ve oturunca baktığımız yön...

GRİ

Kullanıcı
işte ben buna krallık vede kraliyet derim.
bu işaret sizdemi.sizdeyse sağlam mı sağlam ise en son ne zamn gördünüz.
gördüyseniz sıkıntı yok derseniz odasına kadar noktalarız inşALLAH.ama doğru sözlu olmak gerek.
kanaatimce buzaman kadar sağlam kalmamıştır bölesine kaliteli bir işaret.
bu arada işaretin bulunduğu bölge neresidir.?

karanar

Kullanıcı
aslanlı kaya bölge sınırı anlamına da gelebilir, uç beyliklerde bolca bulunur.mezarlık alan olduğuna dair pek işaret göremedim, zira orası bir kraliyet mezarı olsaydı çok daha şaşaalı olurdu. yine de aslan figürünü boş geçmemek lazım tabi, boşluk ve değerli testi bu anlamda kesin sonuca ulaştırır inşaallah.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
son resimde kayanın önünde düz bir yer,,, bence araştırmaya buradan başla, işleme en uygun görünen noktalardan ilki. bu kayalıklardan yukarısı kale namlı yermi?

babuba

Kullanıcı
işte ben buna krallık vede kraliyet derim.
bu işaret sizdemi.sizdeyse sağlam mı sağlam ise en son ne zamn gördünüz.
gördüyseniz sıkıntı yok derseniz odasına kadar noktalarız inşALLAH.ama doğru sözlu olmak gerek.
kanaatimce buzaman kadar sağlam kalmamıştır bölesine kaliteli bir işaret.
bu arada işaretin bulunduğu bölge neresidir.?

bu işaret bendedir. 2 gün önce gördüm ve çektim. işaretin bulunduğu bölge adıyamandır.

son resimde kayanın önünde düz bir yer,,, bence araştırmaya buradan başla, işleme en uygun görünen noktalardan ilki. bu kayalıklardan yukarısı kale namlı yermi?

oturak taşlarının karşısındaki kayalarda elle işlem görmüş çok nokta var. fotoğraflarda belli zaten.

bu arslanın bir ayağı eksikmi bana mı öğle geliyor. eğer eksikse o ayağı bulman lazım.

ayağın biri eksik doğrudur.

babuba

Kullanıcı
benim dikkatimi çeken yerler burasıdır. ilk resimde şaha kalkmış kobra yılanı nın baş kısmını gördüm sanki.

Üst Alt