Aziz Grigor Manastırı | Define Mekanı- Define işaretleri

Aziz Grigor Manastırı

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Araştırmacı
Admin
Katılım
20 Ocak 2013
Mesajlar
6,759
Beğeni
17,838
Konum
Erzincan
Aziz Grigor. Dzaghidzori hazine, harap (fotoğraf)
Sona Ayvazyan:

00:35, 1 Eylül 2012
Geçit, manastırın kaya kenarına yerleştirilen bir pankart müjdeleyen Lori eyaletinde Dsegh köyü. Gregory Manastırı yakınında Dzaghidzori şeritten inmeye. Bu yol Ortaçağ'da kullanılan ve aynı zamanda bir anıt-yoldur.

Manastırın giderken, çoğunlukla kırık, faul, secde ve ayakta taş değil, aynı zamanda tam olan orman kayalık yamaçlar,.

Çapraz taşı. Bu kilisenin önündeki işareti bu ağaç yapısı içinde. Kıyamet Kilisesi. Ama okuyan Ermeni mimarisi Samvel Karapetyan bu çapraz taş kaide bir türbe mezar veya türbe olduğunu dikkate olasılığı daha yüksektir.

Manastırın bir gezi. Gregory başka ilginç yer kaynak yolu, Gikor adında bir kaynağıdır. Yol köye geri oğlunun ölümünden sonra Hovhannes Tumanyan "Gikor" hikaye Hambon şehir Gikors dedi nasıl hatırlıyor. "Apy, susadım." "İşte onlar içti su kaynağı," Tumanyan yazdı.Birkaç dakika sonra biz manastır yaklaşım. Grigor. Manastır Kuzey 10. yüzyılın üzerine inşa edilmiştir. 1221 yılında bağlıydı. Mamikonyan St. Sarkis Prens Martspane oğlu tarafından yaptırılmıştır. Mary'nin Katolik Kilisesi. Manastır. Bileşiminde paha biçilmez mimari beklenmedik Gregory zengin mimari, protokoller çok sayıda bilgi tarihsel zenginliği. "Bu gerçekten bir mimari taş. Yerinde mimar bireyin büyük bir lütuf ve yetenek yaratmak için kararlıdır. Bu oyun mimar kendisi tarafından yapıldığını, o bu bina zevk kendini alay bu binada tüm onun yaratıcı lütuf yansıyan, "Karapetyan diyor.Manastır mimar adı bilinmiyor olduğunu. Onun adına yazılacak kayıtların içinde bulunursa Paghmān iş yapmak. Bu mimarın adının bir anıt diğer birçok başyapıtlarından davası olarak bilinen asla olmaz olması da mümkündür.Şimdi manastır. Gregory farklı taraflarında eğimli duvarlar tahrip ediliyor. Sediment çöküşü nedeni bir manastır alanı vardır. Samvel Karapetyan devlet 18. yüzyıl manastırında olduğunu varsayar. Son 100 yıl içinde, manastırın durumu değişmedi.Anıt izlenim Looking parçalar aşağı durmak için hazır olduklarını. Bu onun elinde bir kuzu tutarak amblemi iki başlı kartal üzerinde Mamigonian hanedanı duvara eğimlidir.Kilise duvarları ve büyümek için bol bitki örtüsü içinde.Manastır. Gregory ve iç ve chorsbolore anıtın taşları, muhteşem süsler, heykeller ve ortaçağ yazıtlar dağılmış.

Manastır protokolleri biridir.Kilise duvarları "Bir mum ve ateşte taş" ve işaretler "duvarlar kutsal günah üzerinde yazı" sonuç vermedi.Manastırın yakınında taşlar da vardır.Manastır. Manastır mezarlık Mamikonians. Bu kaldırıldı olarak işaretler Mamikonyannerinn olmaları mümkündür.2009. Ermeni Mimarlık Vakfı Araştırma, 'en tehlikede anıtlar "monitör programı Kültür Bakanlığı tarafından görevlendirildi. Alan manastırın dahil, 26 anıtları yapılmış önce 3 yıl Bakanlık bünyesinde (izleme) Fonu izlenmesi. Gregory'nin teknik belgeler.Milletvekili Kültür Samuelyan "Hetq" Bakan manastıra söyledi. Çalışma ve restorasyon çalışmalarının Grigor Manastırı 2013-2015 bütçesine dahil edilmiştir. Orta Vadeli Harcama Çerçevesi. Samvel Karapetyan (tabii, tam bir restorasyon fırsat kazılarda bulundu fragmanları sürece) erişimi, 10 yıl veya daha fazla sürecek (yol anıtı giden ve shintekhnikayits yaralı nerede) zordur ve 80 gerektirebilir tür karmaşık tam verakagnume söyledi -100000000 dolar. Manastır neredeyse tamamen tahrip edildi ve ustalar sınıf tarafından yapılmalıdır, hangi verasharel zorunda kalacak.Hovhannes Tumanyan Müzesi Narine Tukhikyan Samvel Karapetyan yaklaşık 10 bardak Tumanyan fotoğrafını manastır negatifleri olduğunu bildirdi. Gregory Manastırı. 1900'lerin başlarında Tumanyan fotoğraflanan manastır (aşağıda 3 fotoğraf).Hovhannes Tumanyan o Dzaghidzorum arkadaşlarıyla birlikte oldu fotoğraflardır.

 

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
Katılım
24 Aralık 2013
Mesajlar
2,337
Beğeni
6,008
Güzel ve cok zengin yer kurtarilmali bence doğa yok etmeden emeğine sağlık.
 

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Araştırmacı
Admin
Katılım
20 Ocak 2013
Mesajlar
6,759
Beğeni
17,838
Konum
Erzincan
Daha ziyade ermeni izlerinden örnekler sunmak amacıyla paylaştım kardeşlerimizin istifadesine...
 
Üst