bakır çubuklarla maden tesbiti nasıl yapılabilir, | Define işaretleri ve anlamları

bakır çubuklarla maden tesbiti nasıl yapılabilir,

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
esselamünaleyküm,
muhterem arkadaşlar değerli üyelerimiz.
son bir kaç aydır yoğun olarak işlediğimiz zaman zamanda bazı rahatsızlıklar,can sıkıcı durumlar yaşadığımız,bu konuya bakırlara istinaden bir yenisini eklemek istiyorum. bozkurt ustamız sıralamış ,bazıları garip kaldı.yıllarca nimetimizi onlarda yedik,en azından o günlerin hatırına biraz vefa gösterelim.
boşluk tesbiti için ne kadar ideal olduğunu her kullanıcı bilir.
başka bir sistemle maden tesbiti yapma imkanım yoksa veya hasbel kader bir yerlerde bir yapıta rastlamışsam;
bir metre elktrik kablosunu her yerde bulabileceğimden hareketle,
boşluğu tesbit ettim,ama maden tesbitini bilmiyorum.farklı bir amaç için yapılmış olabilir. bir oda mezar türü ,veya bir malzeme veren bir bulgunun karşılığı bile olsa, dönem soygunu yemiş veya günümüze gelinceye kadar başkaları açmış olamazmı.
bir kazının maliyeti malum.birde sonunda hayal kırıklığına dönerse .hiç birimiz yaşamak istemeyiz.
bakırlardan başkada bir imkanımız yoksa,vazmı geçmeliyiz yoksa maden tesbitinin bir yolu varmıdır.varsa nasıl bir uygulamayla öğrenilebilir.
sitemizde bu konuda deneyimli usta ve üye arkadaşlarımızın görüşlerini ve katkılarını bekliyorum.
konuyu görmeyen ama bu konularda deneyimli olan arkadaşlarımızda olabileceği ihtimaliyle,olanlar lütfen bu arkadaşlarımıza özelden iletir katkı sağlamasına çalışırlarsa ,bütün üyelerimiz minnettar kalacaktır.
sanmıyorum ama bilerek suskun kalanında kaynanası çok yaşasın.
sağlıcakla, sevgiyle.

ersan

Admin
Cevap: bakır çubuklarla maden tesbiti nasıl yapılabilir,

merhaba ikizceli ustam zamaninda bende 3 sene bakir 6mm kablio cubuklaelan isledim.
bu bakir tam senin dedin gibi boslukta cok guzel tepki verir ve bokslun icinde nekadar ne var hepsine de carpi yapar sade cam guz yasi siselerine tepki vermez .
sadeki ne var batak olana her seye cekim veriyor .eyer yer temize sade nokta yapmaya
guzel is yapar her bir cubun avantaji varsa birde deavantaji var bu bakir cubuklari cok guzel ise yariyor eski ev yerlerini bulmaya uste isterse 1 mt toprak olsun necinse pisirilmis kile de cekim veriyor .
kaya mezarlarinda icerdeki kuplere cekim veriyor ,,gumus yine hic cekmiyor bos deye gusteriyor mezari .
biliyorsunuzki cok eski roma culmekleri var cok guzel para yapiyor.
te rasgeldin bir grek mezarlarina uste daniok curuf demirler var bu bakir cubuklarinlan tespit yapabiliniyor .
nersesi vaki cok hasas duyarli deyiler yakin cekim icin ise yarayirlar.
birde minerali cok seviyorlar isteren karbonatlan dene yine cekim veriyor.
cok defalarca basimdan gecti var

ibrahim181

Kullanıcı

bakır çubuklar daha önce herhangi bir nedenla açılımış daha sonrad doldurulmuş yerlerdede boşluk veriyor. boşluğu yakaladığı gibi dolgu edilmiş topraktada yanıltır.

Gecelerbizim

Kullanıcı

Boşluk için kesin ve net olarak bakır çubuk diyebilirmiyiz.

Kurt ini

Kullanıcı

Boşluk için kesin ve net olarak bakır çubuk diyebilirmiyiz.

hoşgeldiniz geceler arkadaşım iyi paylaşımlar temenni ederim, ustaların yukarda ve diğer çubuk konularında yazdığı gibi bakır çubukların yüzde yüz sadece boşluğu verdiğini söyleyemeyiz siz boşluk sanarsınız mineral,metal.demir curufu vs vs çıkar konuyu iyi araştırınız. örnek ersan usta boşluk için cam pvs çubuklardan bahsetmiştir ve diğer ustaların çeşitli çubuk konularını iyi araştırınız,sanırım sizi aydınlatacak yardımcı konuları görebilirsiniz selamlar.

ikizceli

Vip Üye

geceler bizim kardeşim, yeni üyemizsin, bu konu ile ilgili bir çok ustamızın kendi konuları ve diğer konulara ;
yapımlarından türlerine ,kimlerde tepki verip vermeyeceğine,tesbitinden derinlik ölçümüne kadar dair bir çok yorumları mevcut.öncelikle bunları takip ederek konuya hakim olmanızı tavsiye ediyorum.bakır dahil başka türlerlede kesin boşluk neticesi alınır.
konumuza dönersek üç ustamızında belirttiği gibi konu bir çok bilinmezlere gebe. kullanıcı dahi olsa çoğumuzun maden tesbiti ile ilgili yeterli bilgisi maalesef bulunmamakta.az sayıdada olsa,alınan bir boşlukta altın ve gümüşün olup olmadığını bilen bu konuda yeterli tecrübeye ulaşmış arkadaşlarımızın olduğunuda tahmin ediyorum.
bir yer tesbit edildiğinde ,resmiyetti işçilikti,bir sürü külfet ve maliyet. kişi bu tesbiti yapamadığı zaman ya bulaşmamayı yada ne olursa olsun başlamayı tercih etmek durumunda kalacaktır. bu konuyu aşabilecek,bir sistemi bilse işini aldığı neticeye göre belirleme yönlendirme şansına kavuşacaktır.
ben bu konuda tecrübeli arkadaşlarımızdan,deneyimleri ne tarzda olursa olsun paylaşımlarını üyelerimizi bilgilendirmesini istiyorum.
bizde elbette kendi deneyimlerimizide aktaracağız . amaç bu konunun diğerleri gibi ,fikirler bazında paylaşılarak açıklığa kavuşturulması. bunuda neticelendirme şansımız olursa inşaallah olacaktır.belli bir katılımla bunuda bu sitede geniş bir kitlelere kazandırmanın mutluluğunuda beraberce yaşayacağız inşaallh.
ben deneyimli ustalarımızın paylaşımını bekliyorum.
ustalarım gönülerinize sağlık. ayrı ayrı sevgiler sunuyorum.

ASİAVCI

Kullanıcı

ben bakır 4 lü cubuklarla arazide dolaştım minarele cok yöneldiği için bikaç yanılmam oldu dahada kullanmadım.
belki ozamandan bu zamana kadar bu minarel olayınıda cözmüş bir arkadaşımız vardır işallah

ikizceli

Vip Üye

ben bakır 4 lü cubuklarla arazide dolaştım minarele cok yöneldiği için bikaç yanılmam oldu dahada kullanmadım.
belki ozamandan bu zamana kadar bu minarel olayınıda cözmüş bir arkadaşımız vardır işallah
sevgili asi avcı kardeşim, gayretimiz bu yanılgıların ortadan kalkması amacıdır.
4 lüler değilde ikili L TİPİ senin tercihin olanları ele alsak.
ben sabırla ,bu konuda bazı arkadaşlarımızın katkısını bekliyorum. bu konuyuda
açıklık getirildikten sonrada ,bu güne kadar sizlerden başlayarak günümüze kadar ilenen bu konuyuda kendi adıma yeterli görüp bağlanmasını istiyorum.
mesailer diğer alanlara kaymalı diye düşünüyorum.
sağlıcakla sevgiyle.

ikizceli

Vip Üye

define mekanının saygıdeğer üyeleri,
bir kaç arkadaşımız bakır çubukların dezavantajını yazmış ve bu konudaki deneyimlerini kaleme almalarına rağmen, bunlarla maden tesbiti yapılıp yapılamayacağı yönünde ise olumlu veya olumsuz kesin bir görüş belirtilmemiş. genel kanaat ise olumsuz olacağı yönünde görülüyor. acaba bende yapılamaz yönündemi düşünüyorum ,yoksa ?
iyi bir kullanıcı olmama rağmen maden tesbitine ait bir çalışma bende yapmamıştım. ersan ustanın gümüşlerinden sonra ,bakırlarla neden olmasın düşüncesiyle,böyle bir belirleme imkanı varsa onuda en iyi bir şekilde ben öğrenebilirdim. fazlada bir zaman almadan konuyu su götürmez bir şekilde kesinleştirdimALLAH ın izniyle.
bir kişiden küçük bir kopya alarak genişlettim ve tam anlamıyla konuyu netleştirme şansına sahip oldum.
açıklamayacakmıyım.elbette ama konuya sonradan birilerinin sulandırmasını istemediğim ve bazı deneyimi olan arkadaşlarımızın katkı yapması için biraz beklemeyi uygun görüyorum. ayrıca,
bu konuda önceden deneyimli ustalarımızın ve bilhassa son zamanlarda gümüşlerle ilşgili çalışma yapan bütün arkadaşlarımızın bakırlarlada,bir boşlukta altın veya gümüş gibi madenler üzerinde bir tepki görüp göremediklerini ,alırlarsa tepkisinin nasıl olduğunu paylaşmalarını bekliyorum. madenin üzerinden geçerken gayet yavaş ve dikkatli geçmelerini öneririrm.
sağlıcakla sevgiyle...