Baklava Dilimli Kaya ? | Define işaretleri ve anlamları

Baklava Dilimli Kaya ?

DeLiCebey

Vip Üye
Merhabalar ustalarım resimde görüldügü gibi baklava Dilimli kaya var bu kayalar neyi ifade ediyor ?

...

İLk kayanın altında bu oyuklar var ama kendi yapısı mı el yapımı mı bilmiyorum..

....

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
pv1mln.jpg

Bozkurt usta buralar seninde bildiğin gibi mezarlık alanı ve daire içine aldığım yerlerde açılmış gibi duruyor,yukardaki topraktaki çökmeye dikkat edersen tünelle giriş olması ihtimal,Yakın resimleride varsa paylaşmanı isterim,Bakalım diğer Ustalar nasıl yorumlayacak!

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
ölçümlü mezara gider. önemli olduğunu düşünmüyorum.
son resimler yapma.ama kaya ve alan yeterince görülmediğinden son nokta konamaz.

ok istikametini geniş açıdan çekersen hep birlikte görürüz. diğer ikisi yanda ve ayrı ayrı.
sağlıcakla.

DeLiCebey

Vip Üye
pv1mln.jpg

Bozkurt usta buralar seninde bildiğin gibi mezarlık alanı ve daire içine aldığım yerlerde açılmış gibi duruyor,yukardaki topraktaki çökmeye dikkat edersen tünelle giriş olması ihtimal,Yakın resimleride varsa paylaşmanı isterim,Bakalım diğer Ustalar nasıl yorumlayacak!
Çok sağol değerli ustam buralara çubuksuz gitmistim baya oldu buraya hic kimse gelmez sadece çobanlar gelir oda yaşlı amcalar onlardan baskada kimse gelmez hani mezarımı andırıyor bunu ögrenmek istemistim

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Çok sağol değerli ustam buralara çubuksuz gitmistim baya oldu buraya hic kimse gelmez sadece çobanlar gelir oda yaşlı amcalar onlardan baskada kimse gelmez hani mezarımı andırıyor bunu ögrenmek istemistim
Toplu mezarlıkmı nedir tam anlayamadım sadece çökme olan yer bayağı büyük,Yakın resimler lazım kesin konuşulması için

DeLiCebey

Vip Üye
resmin karşıdan çekilmiş hali burda ermeniler cok yaşamış ev kalıntıları halen duruyor.. burda bi abimiz taş bulmuş bize gösterdi ama adam hic taşın arkasına bakmamış gitmis saklamış bi yere kimseler almasın diye gittik baktık taşın üzerinde isim yazıyor dedik birde arkasına bakalım baktık ki adam çizim yapmış 3 tane oyuk şeklinde yer dağı cizmis yolları cizmis taşın üzerindeki işaretler veya yollar hepsi bu resimdeki yerleri gösteriyor mesafelerine kadar yapmış en sondaki yuvarlak daire yolun bitiminde normalde taşın üzerinde ki de aynı yolun bitiminde ..en sondaki kayanın altında bi kaya daha var üst resimlerde görünüyor o kayanın altı boşluk yuvarlak bi delik açılmış zamanında yagmurdan olsa gerek ..o baklava dilimi dedigim taştan 2 tane var diğer taşlardan kayalardan cok farklı hani mezarmı degil mi onu ogrenmek istedim

..

..

Ustalarım burası ermenilerin toplu mezar yerleridir..

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
oyma sayısı kadar çakıl yığmayı kaynak suyunun arkasında ara

sondurak

Kullanıcı
,,Sayın Bozkurt'02 Merhabalar.. Resmin Ortasına Denk Gelen Tek Agacımız'ın Gölgesin'de Çubuk Testi Yapmanız Menfaatinize Olabilir.. Yer ,,10,,Numara .. Ayrıca Bir'den Fazla İş Var Oldugu Görülüyor.. Bereketli Olması Temennisiyle..

Son düzenleme:

karanar

Kullanıcı

sanki yıldız haritasına benziyor.hatta yuvarlak içine aldığın üç oyma ile mısırdaki en büyük piramitlerin dizilimi olan orion takım yıldızı aynı gibi.
images
images

Üst Alt