Başımdan Geçen Bir Olay! | Define işaretleri ve anlamları

Başımdan Geçen Bir Olay!

DeLiCebey

Vip Üye
Mrb arkadaşlar başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum , bundan 2 ay önce evde oturuyordum sabah bi abi aradı dedi filan köyde 2 arkadas var o köyde de bi çubukcu var çubukcu bunlara yer göstermiş demiş burada mal var boşluk var işte mağara tarzı yer buradan gireceksiniz. dediler gel birde sen bak köye gittik adamları aldık tabi tanımıyorum ikisini ,gittik yerlerine baktım ne boşluk var nede mal var adamlar o kadar işlem yapmıslar ki artık topragın sert tabakasına gelmişler vurdugun zaman 5 santim gitmiyor dedim burada birsey yok bırakın burayı..oradan çıktık yukarı da eski şarap mahzenleri var 1 mt derinlikte 60-70 santim genişlikte oluyor adamlardan biri dedi bundan 1 ay önce bu mahzenden mal alındı 3 mahzen açmışlar ikisi boş cıkmış tabi bu mahzenlerin üstünde 1,5 mt kadar toprak var bunu açtıgın zaman mahzenin üst kapagına geliyorsun orayı kırdıgın zaman icine giriyorsun bunlar 1 mt kapagın üstünden makine tutmuşlar ama adam yok demiş bırakmış. neyse adam dedi biz açtık yanımdaki kisi dedi burada birsey cıkmaz bırakalım bunlar bırakmıslar öteki adam gece gelip malı almış , alan adam yanıma da geldi cıkarttıgı malları da söyledi o paralarla neler neler aldıdıgını da biliyorum yani yanındakini satmış , neyse cıkarttım çubukları mal cıkan mahzenin hemen dibindeki mahzeni cekiyor boşluk da veriyor bu mahzenler dib dibe oldugu icin birini açsan açtıgın yerin icinden duvarı kırıp diğer mahzene geçiş yapabiliyorsun biz içeriden kıramadık dedik üstten açalım normalde hepsi üstten açılmış topragı attık tabi ben elimi atmıyorum hic birseye onlar ugrasıyorlar tam mahzenin kapagına geldik artık kırılsa icerideyiz kapagın ustunden tutuyorum cubukları yüzde yüz mal var yani ne minarel nede gaz ,o kadar ki emindim mal olduguna, yağmur bastırdı bırakmak zorunda kaldık adamlar dediler yarın beraber açarız olmadı biz ikimiz açarız size haber ederiz. sabah oldu yanımdaki kisi kahvede kagıt oynuyor bunu aramıslar demişler abi bir kaç parca cıktı adama sordum ne oldu aradılar mı evet ee sonuc birkaç birseyler cıkmıs dedim bi daha ara tamam ararım dedi halbuki aramamış sonra yanıma geldi aradın mı aradım ne diyorlar olumsuz birsey cıkmamıs dedim ver numaralarını arıyorum arıyorum telefona bakmıyorlar msj atıyorum cvp yok yanımdaki adam her zaman derdi suraya gidelim buraya gidelim ogun den sonra ne aradı nede sordu..yani bu şu demek bilmedigin tanımadıgın kimselerle yola gitmeyeceksin..

DeLiCebey

Vip Üye
geçmiş olsun. hep dikkatli olmamız gerekir böyle konularda dahada dikkat gerekir.
Böyle örneklerde bize ders çıkartır umarım.
evet gerçekten dikkate alınması gereken bi konu bir defa ağzımız yandı ikincisi olmaz insallah simdi ise arıyorlar suraya gidelim buraya gidelim anlaşma yapıyorum kendi yeriniz varsa çubukları cekerim varsa var yok sa yok kalkıpta size mal yeri arayamam..olsa da zaten söylemiyorum artık burada birsey yok hadi gidelim..

BaTTaLGaZi44

Kullanıcı
evet gerçekten dikkate alınması gereken bi konu bir defa ağzımız yandı ikincisi olmaz insallah simdi ise arıyorlar suraya gidelim buraya gidelim anlaşma yapıyorum kendi yeriniz varsa çubukları cekerim varsa var yok sa yok kalkıpta size mal yeri arayamam..olsa da zaten söylemiyorum artık burada birsey yok hadi gidelim..
fazlada takma kafana usta. bu işle uğraşanların başına muhakkak bu tarz olaylar 1 defa gelmiştir.
tecrübe sahibi oldunuz artık. inşallah hayırlara vesile olur diyelim.

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
delicebey üstadım böyle şeyler mutlaka olur
ben kardeşime bile güvenmem işin içine para
girdimi iş biter adamlar yıllar önce basit bir mezardan
dolayı benim başıma silah dayadılar ustam yinede
geçmiş olsun derim güzel bir örnek.