Ben Hata Ettim | Define işaretleri ve anlamları

Ben Hata Ettim

Kafkaslı

Vip Üye
esselamünaleykum
site sakinleri özellikle lacivert ve bozkur kardeşlerim ben hata ettim, siz haklısınız ben gerekli gereksiz yorumlar yazdım. haddimi aştım belkide nefsimin heva ve heveslerine kapıldım belkide buradaki arkadaşları ezelden tanıdığım için öz güven sevdasına kapıldım her ne derseniz deyin taktir sizin. birde ukalalık ettim sanki ilim sahibiymişim gibi dini konulara müdahil
oldum oradada tartışmaya sebep oldum yarım imam dinden eder yarım doktor candan eder deyilmi kardeşlerim
bu ve bu gibi sitelerden neleri geçti, daha neleri geçecek
ben hu siteye adım atalı beri kargaşa hakim oluyor her nereye yorum yazsan ,artık o kadar göze batmışım ki her yazdığım olay haline dönüşüyor. sonuçta ortada ben lacivert ve bozkurt tartışmasına dönüşüyor anladımki istenmeyen hata yapan benim. üzüldüğüm ne biliyormusunuz arkadaşlar ben eski muhabbetimi burada bulamadım ya ben değişmişim yada buradaki arkadaşlar değişmiş
Hiç kimse sınanmadığı günahın masumu saymasın kendini. hiç kimse kusursuz deyildir. ben dahil hiç kimse en önemlisi kusurunu görebilme erdemliğidir.
Dünya Hayatı, Dünya Malı ve Varlığı Sizi Aldatmasın Sahip olma” duygusunun tutkuya dönüştürmeyin
akıl vermek gibi anlamayın yine hadsizlik etmek istemiyorum sade ce tavsiye dini konularda Her zaman batılın, zulmün ve haksızlığın karşısında ilmi mücadeleye devam edin . Bir mümin asla Allah'tan ümidini kesmez. Hayatınızın sonuna kadar Allah yolunda bir gaye ile görevinizi sürdürün Batılın tüm tuzaklarına ilim yoluyla cevap vererin iyi ve kaliteli arkadaşlar vardır onlara sahip çıkın .
son olarak bir ayetle bitirmek istiyorum
Hatalarımızın affı için Kur’ân’ın dili ile duâ ediyor, aynı hataları tekrarlamaktan Allah’a sığınıyoruz. “Ey Rabbimiz, unutur veya hataya düşersek bizi sorumlu tutma, bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme!”(Bakara Sûresi: 286)
Allah sizleri iki cihandada bahtiyar eylesin ilminizi ve hilminizi artırsın hakkınızı helal edin
hattap

Moderatör tarafında düzenlendi:

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Aleykümselam kıymetli hocam hata ve kusur biz insanlar içindir önemli olan hatalarımızın farkına varıp hatadan dönebilmek Allah cc. sizleride bizleride hataya yanlışa düşmekten muhafaza buyursun bizim derdimiz gönül yapmak gönül kırmak değil dost kazanmak dost kaybetmek değil mümin mümin kardeşinin varsa kusurlarını örten onu hayra ve güzele sevk edendir umuyorum ve diliyorum her daim hayr içinde olasın ALLAH cc.rızası istikametinde bulunasın mevlam yar ve yardımcın olsun varsa hakkımız ana sütü gibi helal olsun sağlıcakla...

TEVFiK

Vip Üye
Ve Aleykümselam Sayın Ustam Sizden Aman Dilemekle Asıl ben hata ettim çok Özür dilerim benim yüzümden bizim yüzümüzden Sitenin ve siz ,siz gibi tüm ustalarımızı Rahatsız ve huzursuz ettim hepinizden ayrı,ayrı Özür dilerim ve bundan dolayı Hakkınızıda Helal etmenizi rica ederim
Saygılarımla

Son düzenleme:

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
selamunaleykum,

vallahi hattab ustam, şu yazmış oldugun yorum senin gercek kişiliğini ortaya koyan bir yorum. aslına bakarsan tanımadıgımız kişilere kefil olur tarzda konu açmak bizi yanıltan durumlardan biri.
benden yana helal olsun, senden kötü bir söz işitmedim.
ilim konusuna gelicek olursak, hep dediğim şeyın yıne arkasındayım, islamın tebliğ metodu ne ise onu uygulamak herzaman fayda verir kanaatindeyim. sen ne diyorsun sen kimsin vb.. durumlar yaklaştırmak yerıne uzaklaştırır dıye dusunuyorum.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Ve Aleykümselam Sayın Ustam Sizden Aman Dilemekle Asıl ben hata ettim çok Özür dilerim benim yüzümden bizim yüzümüzden Sitenin ve siz ,siz gibi tüm ustalarımızı Rahatsız ve huzursuz ettim hepinizden ayrı,ayrı Özür dilerim ve bundan dolayı Hakkınızıda Helal etmenizi rica ederim
Saygılarımla

tevfik abi, özel mesajdaki gruba cevap vermenı beklıyorum.

Mirkut

Vip Üye
selamunaleykum,

vallahi hattab ustam, şu yazmış oldugun yorum senin gercek kişiliğini ortaya koyan bir yorum. aslına bakarsan tanımadıgımız kişilere kefil olur tarzda konu açmak bizi yanıltan durumlardan biri.
benden yana helal olsun, senden kötü bir söz işitmedim.
ilim konusuna gelicek olursak, hep dediğim şeyın yıne arkasındayım, islamın tebliğ metodu ne ise onu uygulamak herzaman fayda verir kanaatindeyim. sen ne diyorsun sen kimsin vb.. durumlar yaklaştırmak yerıne uzaklaştırır dıye dusunuyorum.
Esselamunalykum rahmetullah.
Ustam islama devat teblig anlaminda muminin tavri nasil olmali nasil davet etmeli teeblige baslayinca nereden baslamali ilk baslangic nasil olmali.
Vaktinizi ayirirsaniz sevinirim selametle.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
alayna aleykum selam,

değerli mirkut kardeşim, bu konuya burdan devam edersek nezaketsizlik olur, şöyleki konuyu açan kişi hattab ustadır, sanki ona bu konular hakkında bilgi veriyormuş hali doğar. ona itaflı gibi olur.
ayrı bir konu açıyorum bu hususta, lütfen oradan okuyup değerlendirin.

selametle inş.

Mirkut

Vip Üye
Tamam bozkurt ustam tesekkurler hattab ustaya gelice bilgisinden eminim boyle birsey aklina gelecegini zannetmem. Yinede ince dusuncenizden dolayi tesekkurler.
Selametle insallah teala

Üst Alt