Ben Hattap | Define işaretleri ve anlamları

Ben Hattap

Kafkaslı

Vip Üye
esselamünaleykum
biz hattap.sonuçta beşeriz hata ne kusur işleyebiliriz eğer kuran ve sünnettten kıl kadar şaşarsam beni su siteden silin
uyarmayanada kıyamete kadar hakkımı helal etmiyorum. bu sitede beni bilen bilir bilmeyende tanısın inşallah
biz yeni bir şey yazmıyoruz anlatmıyoruzda ALLAH CC KURANI AZİMU ŞAHTA NE EMRETMİŞSE BEPGAMBERİMİZ BİZE nasıl yapmamızı söylemişse ashap neyi uygulamışsa biz onları anlatıyoruz bir nokta hahi katmak haddimize deyil
ey defineciler yolu sakinleri. hattap ismini özellikle seçtim
Çok güzel konuşan ve nasihat eden. ” anlamına gelmektedir hadimize deyil ne bu isme layığız nede nasihat etmeye ama ismin anlamı hörmeti ne bizede bir şeyler bulaşırmı,diye neyse sözü uzatmayalım,
meşrebimi söyleyeyim
imanda itikadim Ehl-i sünnet vel-cemaat meshebim hanefi 4 büyük meshepten biri
bunu yazdım çünkü bazıları bunu yazamıyor. sapıp fikirlerini insanların beynine sokmaya çalışıyor.
47 yaşındayım
islamı bir çok çok yerinden araştırdım şimdi demek istemiyorun kendimi övmüş olurum
vakıf olduğum konu islam tarihi
arapca
osmanlıca bilirin
tarihi dillerden kril alfesi
bana göre gerisi teferruat
şunu açıkca belirteyim hiç kimse kurandan hadisten hüküm çıkarmasın Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Ümmetime en çok tehlikeli olacak kimse, Kur’an-ı kerimi yersiz tevil edendir.) [Taberani]
Kur’an-ı kerim ilmi, içinde şaşılacak, akıllara durgunluk verecek, sayısız acayip hâller bulunan engin bir denizdir. Ondaki her ilmi öğrenmek, sırrına erişmek imkânsızdır.ancak bu ilme ALLAH ın bildirdiği kadarını bilen alimlerdir.
Mezhepsizler, bu inceliği anlayamadıkları için, (Herkes Kur’an okumalı, dinini bundan kendi anlamalı, mezhep kitaplarını okumamalı) diyerek, Ehl-i sünnet âlimlerinin kitaplarının okunmasını yasak ediyorlar.
Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Kur’an-ı kerimi, kendi görüşü ile açıklayan, doğru olsa dahi, mutlaka hata etmiştir
hadislerde öyledirHadisler Resul-i Ekrem Efendimizin mübarek dilinden dökülen rahmet damlalarıdır. O rahmet damlaları yeryüzüne hayat veren yağmur gibi mümünlerin gönüllerine hayat verirler. O rahmet damlalrından istifade edildikçe mükemmele doğru giden yolda mesafeler alınmaya doğru olanlar anlaşılmaya başlanır.
ayetleri ve hadisleri anlamak bizim gibi avvamın deyil hass-ül havasın işidir
söz yine uzadı bütün üyeler yazdıklarına dikkat etsin inşallah
hakkınızı helal edin ALLAHA emanet olun inşallah

Moderatör tarafında düzenlendi:

TEVFiK

Vip Üye
Ve Aleykumselam Sayın Ustam Sizi buradaki Ustalarımın çoğu benim kadar tanıyorlar ,ve tanıyorum, tanıyoruz,Sizin Konularınıza Devamlı takip eder,edilir,okur,okunulur.sizin bize,bizlere sunmuş olduğunuz böyle güzel konularıda Zevk ile,okur,bilgileniriz.
Arada sizi üzecek veya sizin konularınızın aksini veya eksik olarak sunabilir.bununda nedeni bence sizin kadar bilgi sahibi olmadığındanda olabilir.ben sadece bunca seneden beri okuduğum,gördüğüm ve anladığım kadarı ile bazen aksini düşünebilen kişiler çıktığınıda biliyorum sizden ve Sizlerden Çok Özür dilerim'ki ben bunu böyle yazdığım zamanda bir kişiye İmalı olsun diye yazmadım ben sadece sizi nekadar çok iyi bildiğim vede sizi çok sevdiğim için böyle düşüncemi yazdım Allah Size Sağlıklı Uzun Ömür versin
Vallahi çokta gençmişsiniz :D Maşallah.Saygılarımla.:)

Kafkaslı

Vip Üye
bende ilim yok ben avvamım hiç kimse bende ilim varmış gibi anlamasın ben esvelisafilinden kurtulmanın derdindeyim hamuşum

MAVRAN

Vip Üye
Hattap Kardeşim ALLAH bizi bu dünyaya boşa yaratmadı bize bunca nimeti, sağlığı güzelliği ve Sayamıyacağım kadar bolluk verdi ve en önemlisi vücut verdi akıl verdi hele bir göz verdi ne yapsak bu verilenlere karşılık biz YARADAN RABBİM'E kulluk görevini yerine tam manasıyla yapamayız, ancak yapmaya gayret ederiz.
Bu dünya imtihan dünyası hepimiz bir şekilde sınava çekiliriz. Siz öyle biz böyle diğerleri farklı ama sonuçta herkes yaptığının hesapını mutlaka gün gelince verecek bunda hiç şüphe yoktur. Bir nefes yokki hesapı sorulmasın.
Kardeşim biz seni tanırız bilmem sen beni ne kadar tanırsın yazılarını büyük bir haz düyarak okurum.
Aslında bütün yazılanları okurum ancak meşrebime uymayan yazıları yarıda bırakırım. Okumak dinlemek güzeldir en azından kimin ne söylediğini bilir kişi bu anlamda herkesin yazdığını okurum.
Ancak üzerimize vermiş olduğunuz vebal çok ağır biz bunca yanlışın hesabıyla mahşer yerinde uğraşırken birde siz bizi beklemeyin gelin şu vebali geri alın bilen var bilmeyen var bilip de yazmaya çekingen olan olur. Siz benim ne söylemek istediğimi anladınız sanırım Yazılacak çok şey var amma susmak güzeldir ben güzeli seçiyorum.
Hakkını Helal et.

Kafkaslı

Vip Üye
esselamünaleykum
mavran canım kardeşim seni tanırın sana seni seviyoruz ve taktir ediyoz
hayır kimse çekinmesin en iyi dost arkadaşını uyarandır beni uyarmayan hiç kimseye hakkımı helal etmem bilmeyenler bu konudan müstesna beni yanlışım üzerine uyarınki hatamı düzelteyim kalbini kırdığım kardeşlerimde beni af etsin inşallah

Benim öyle kardeşlerim var ki, onları annem doğurmamıştır." Hasan-ı Basrî .(rh.a)

benzernick

Kullanıcı
ve aleykumu selam hattap kardeş,ilk tanıştığımızda hattap isminin hakkını verebilecenmi diye sormuştun,bende size avatardaki resme bakarak cevap vermiştim,hattap ismini seçme sebebini açıklayınca yanıldığımi anladım,resimdeki hattap afganistanda bosnada son olarakta çeçenistan islam devleti ordular komtanıyken, ruslar tarafından bir yakını vasıtasıyla zehirli mektupla kaleşçe şehid edilen,aslen ürdünlü ömrü cihad meydanlarıında geçmiş islamın yiğitlerinden .ömer hattab,Allah kendisinden razı olsun.şehadetini kabul etsin,benim bu isme sempatim ordan gelir,siz hem isminin anlamını hem resmin anlamını bir araya getirmişiniz, Rabbim muvafak kılar İNŞŞAALLAH.yukardaki yazdıklarınla ilgili,Allah cc nin, müminleri morelize eden şu ayetini hatırlatırım,üzülmeyin gevşemeyin eğer inanıyorsanız üstün olan sizlersiniz.Aliimran139.

Son düzenleme:

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Sevgili dostum, güzel insan..seni senelerdir tanıyorum... ALLAH cc. yolunda yürümeye çalışan,çok kıymetli kardeşlerimizden birisin.. gayret ve samimiyetini takdirle karşılıyorum, Mevlam çıktığımız bu yolda,yolunuzu aydınlık ve mübarek eylesin, hataya ve yanlışa düşmekten muhafaza eylesin,dosdoğru yolunda bulunabilmeyi, sizlerede, bizlerede, nasip ve ihsan eylesin inşAllah...
Buyurduğun gibi,beşeriz şaşarız,netice itibariyle imtihana tabiyiz, mutlaka kusurlarımız olacaktır, dostluğun ve din kardeşliğinin gereği müminler olarak,birbirimizi anlamaya çalışmak en önemlisi, niyet ve istikametimizin amaçlanan hedefin ne olduğu,iyi müşahede edilip, üslupta yapılan küçük hatalara takılmadan, kırıp dökmeden,gönül koymadan, saygı ve sevgi çerçevesinde rıza i ilahi için gayret göstermeliyiz... Rabbim bu kutlu yolda, son nefesimize kadar bizleri daim kılsın, saygı ve sevgilerimle...

Kafkaslı

Vip Üye
esselamünaleykum
eyvallah hattab kardeşi sağolasın yanılmak biz insanlara mahsus illaki beşer olan insan şaşıracak ve hata yapa yapa yapmamayı öğreneçek ve bütün gayesi elif olma gayretinde olaçak sorumu duaya çeviriyorum inşallah ismini hakkını verenlerden olursun ben yıllardır hakkını veremedim Allaha emanet ol inşallah

Kafkaslı

Vip Üye
esselamünaleykum lacivert kardeşim
Sevgili dostum, güzel kardeşim seni seviyorum ve taktir ediyorum dini konular sorumlusu olarak işini gereğini yerine getirdiğini biliyorum ama islamda taviz olmaz bu konu başka konulara benzemez üyeyi kırmamak adına hoş görülü davranılabilir ama tavizi getirlez ben bir türlü beceremedim hoş görülü olmayı başka cevaba ihtiyaç yok sanırsam ALLAH a emanet ol inşallah

Üst Alt