Benzinli Hilti Tavsiyesi Hk | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Benzinli Hilti Tavsiyesi Hk

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
sayın wtrk bizler defineci olarak zemin altında daha fazla zaman geçiriyoruz bu yüzden benzinli hiltiyi. öneren birisi dilim...
riskleri var çıkarttığı gaz kapalı alanda sizi etkiler...
eğer yer altında dil çalışmamız diyorsan, daha önce yazdığım gibi honda bu konuda iyi...
ben herzaman jeneratör ve elektrikli hiltiden yanayım...
tabi yinede iş size düşüyor... 16 kg elektrikli hilti ve hem hiltiyi hemde ışığı yakacak bir jenaratör birde canın çay cekerse su ıstma aracı...
benzinli ile aynı fiyata gelir ve daha kalite birşey olur 16 kg bir hilti işinizi görür. diğeri manevra bakımından ve yük olarak sizi zorlar zaten küçük bir alanda çalışma yapılıyor...
Saygılarımla...

Kardeşim hiltiyi almamızdaki amaç büyük kaya kütlelerine geliyoruz, yada çok sert kayalara ancak bir adım ilerleyemiyoruz, cm , cm ileleyince moral bozuluyor ve bırakıyorsun.
Bizim yer altında işimiz oluyor, doğrusu bu işi profesyonel olarakta yapmıyoruz ancak hilti olmazsa bu işin bana göre olacağı yok, yada zamanın cok olacak, başka işin olmayacak.
Onun için günlük çalışmalarda gerekli diye düşünerek karar verdik.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
4 mt tuneldesiniz bu hiltiden cıkan eksoz dumanını ne yapacaksiniz cok riskli aman dikkat

Ustacım ben hobi olarak yapıyorum işi, açık söyleyim tünele filan girmem ben korkarım..
Dışarda varsa yaparım yoksa illaki yapacam diye birşey yok. :)

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Sonuç olarak Bosch ( Stahlmann ) 15kg'lık hilti aldım ve kullandım. 2750+KDV.
Performansı çok iyi, aldıktan sonra 1-2 depo boşa çalıştırmak gerekiyor, hilti kendine gelebilsin diye.
Aracın gitmediği yerlerde dağa çıkarırken büyük eziyet. 2 defa çıkardım indirdim, o kadar bezdirdi ki çöp poşetine koyup dağa çukur açıp içine gömdüm bir daha indir çıkar yapmayım diye :)