bes her zaman bes degildir | Define işaretleri ve anlamları

bes her zaman bes degildir

burgaz

Kullanıcı
Neyi neyle anlatmaya çalışarak örnek verdiniz onu anlamadım. Biraz daha detaylı açıklama yaparsanız herkes daha iyi iştirâk eder.
define isaretlerde roma zamaninda"v" her zaman bes adim onunde veya arkasindadir.isaret roma zamanindan oncesi yapilmaliysa veya onlardan sonra.osmanli zamaninda,eskiyalar,soyguncular ve zengin insanlar paralarini bir yere saklamaktadirlar.o zamanlar bankalar olsayidi reklamlarlan insanlardan paralarini alirdilar.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
define isaretlerde roma zamaninda"v" her zaman bes adim onunde veya arkasindadir.isaret roma zamanindan oncesi yapilmaliysa veya onlardan sonra.osmanli zamaninda,eskiyalar,soyguncular ve zengin insanlar paralarini bir yere saklamaktadirlar.o zamanlar bankalar olsayidi reklamlarlan insanlardan paralarini alirdilar.
Mantık mantıktır ama doğru ama yanlış sonuç itibari ile sizde kendi mantığınız gereği olanı dile getirmişsiniz. Lakin dediğiniz gibi değil üzülerek belirteyim. Banka dediğiniz 2 ci firavun zamanında başlamış 2 ci ramses bunu ciddi Boyutlara gelmiştir. Yani daha önceside vardı ama işleyiş farklıydı. Yani bu o dediğiniz şekilde kıyaslanmıyor. Bir diğeri V harfinin her zaman 5 metre veya adım olduğunu söyleyen her kimse yanlış söylemiş. Öyle birşey yok, zaten hiçbir gerçek deneyim ehli usta öyle bir cümle kullanmaz. Romada da eşkiyada da V çok değişik mesafe ve yönlere yorumlanır. Ama şöyle diyebilirsiniz. Türkiyedeki V gömülerinin derinlikleri farklı arap ülkelerinde farklı avrupa ülkelerinde farklıdır, ve dahi deniz kıyılarında farklı kırsalda farklıdır. Böyle denirse mantıklıdır ama diğer türlü banka da V harfide çok alakasız bir örneklendirme olmuş.

Üst Alt