Bir Anı | Define işaretleri ve anlamları

Bir Anı

akinaral

Kullanıcı
ustalarım bu konunun yeri burası değil ama anlatmak istedim
hafta sonu meraklı bir arkadaşla dağ tepe gezerken bana yardımcı olmak istediğini ve merakı olduğunu söyledi bende tabiki bende acemiyim ve sohbet edecek biri lazım yanımda dedim.3 saat kadar gezdikten sonra çay içerken ya bilader tamam merakım var ama böyle olursa olmaz sen bana burada var diyeceksin gidecez 10 dk alıp döneceğiz yoksa ben yokum böyle olmaz dedi.arkadaşa gülerek 10 dk olsaydı sana ihtiyacım olmazdiki 10 yaşındaki oğlumla gelir alır giderdim dedim.sonradan açıkladı ben böyle olduğunu bilmiyordum herkes şu bulmuş bu bulmuş almış gitmiş deyince basit bir iş sanmıştım dedi.
düşününce hala gülüyorum.

not: izinsiz kazı taraftarıda değilim.

wolf_52

Kullanıcı
tak tak kır al yerleri bitdi bundan 30 sene evel en sonlarını topladılar. bende size bir yaşanmış olay anltayım, bizim köye birsi gelir, budan 40 bilemdin 45 sene evel rahmetli dedem misafir eder admı, adam niyetini anlatır dedem me de varmısın benim le der, varım der, adam belgeye göre gelmiş, dedem buna dereyi gezdirmiş, adam tam demiş yer burası doğru yerdeyiz yarın sabah başlarız kazmya demiş, ev gitmişler, bizim rahmetli gün ışırken kalkardı, tam eski adam lardan. mekanı cennet olsun. neyse dedem kalkar misafirini kahvaltıya çağrmak için odaya girer misfir yok, hemen dereye gider, bakarki taş ın gövdesinde kocaman bir oyuk , ve boş yeni kırk, anlarki mal gitmiş, bu derenin dan o gelen adama göre karanlık dere, bize göre zından dere...ben aklımda kalanı anlatdım sizlere doğrusunu allah billir saygılarım la....

akinaral

Kullanıcı
bende dededen kalma sanırım bu merak babannem anlattı wolf_52 üstadım gibi dedemle bi arkadaşı adamın dediği yeri gidiyolar üstü açık koyun ahırının köşesinde küpü buluyolar.korkup şimdi gidelim yarın gelelim elimizde gören olmasın deyip dönüyolar. ertesi gün kırık küpü alıp geliyolar alan almış zaten.dedemin arkadaşıda almış olamaz torunuyla arıyoz :) ikimizinde dedesi aynı maddi durumlarda hakkın rahmetine kavuştular.

akinaral

Kullanıcı
ah babanne ah Allah uzun ömür versin kanıma ve aklıma girip duruyo.oğlum dedi bizim bi tarla var rahmetli dedene arkadaşı sizin tarlanın yanında bi ağaç var yanında da yol orada bir teneke dolusu var gel gidelim der.neyse rahmetli dedem adamın dediği yere gider arkadaşına tarla bizim senle kazarsak dikkat çeker ben su arıyom der kazarım sana haber veririm der.tabi dedem bulamaz.o sıralarda oradan bir dozer geçer ve yol açar.o arkadaşı orada gezerken 2 tane bulur 2 tarla alır dedemede söyler tabi 2 tane buldum dozer dağıtmış tarla aldım diye.dedimya babannem kanıma girdi hayde 2 arkadaş toplandık yanımıza musluk hortum kazma kürek tarlaya alan tarama bizi bir yere götürdü dedemin kazdığı çukura 1 m yakın o ana kadar bizde yerini bilmiyorduk kesilmiş eski bir ağaç kkökü ve çukur bulduk ve dedektör o alanda delirdi .neyse kazmaya başladık bir çoban geldi hayırdır kazma kürek falan arkadaşla sırıtarak rahmetli dedem buraya çeşme için kuyu kazmış yapamamış bizde onun anısına tarlaya çeşme yapmaya geldik deyip musluğu göstermiştik. :)
işin enterasanı 70-100 m sağında göz yaşı şisesi bulunmuş ve tarlanın 50 m alt kısımda 20 den fazla müslüman olmayan mezarlık var

akinaral

Kullanıcı
arkadaşlar bi anı daha anlatayımda acemiliğimi görün.
eşim ve oğlumla dere kenarında çay içmeye gittik oğlum bağırarak baba kayanın altı mağara diyerek geldi.oğlumun hatırını kırmamak için eşim ben dediği yere gittik.daha yeni yeni merak sarmışım olaya ki halen 1 sene olmadı başlayalı. eşimle oğlumun yanında kafamda binbir hikaye yazıyorum korku var çaktırmıyorum.neyse mağara dediği deliğe eğildim kalbim güm güm bir şey çıkıverecek gibi. tam o anda ayağımdan birşey yakaladı ama nasıl bağırdım titriyorum eşim ne oldu dedi ayağımdan bişey çekiyor dedim.gülerek pardon pantolonun paçasına basmışım dedi :)