Bir Ermeni Evi iç Yapısı ve Ermeni Evinde Aranacak Bölgeler | Define işaretleri ve anlamları

Bir Ermeni Evi iç Yapısı ve Ermeni Evinde Aranacak Bölgeler

TATLARLI

Kullanıcı
Bugünkü konumuzda bir ermeni evini , iç yapısını , evdeki mahseni , merdiveni vs olması gereken herşeyin tam tamına uyduğu bir evi paylaşacağım. Birkaç resmim eksik tam değil ve bazı resimler koyulması yasal olmadığı için ekleyemiyorum. Dikkatle okumanızı tavsiye ederim.

Öncelikle Bacadan başlayalım. Aşağıda gördüğünüz resimde bir ermeni mahsen şeklinde baca ve hemen önünde yatak taşı görüyorsunuz. Şimdi böyle bir evde bulunursak burada bakmamız gereken kısım. Bu yatak taşının altı ve bacanın içerisinde boş tuğla bulup çekmek olacaktır. Baktık bacaya çıkan delikte çekilen tuğla yok. O zaman baca varmı yokmu onu kontrol edelim bazı ermeniler bunu yapmışlardır. Yani baca deliği gibi ancak ucu kapalı bir delik olabilir.

Bakın burada kırık olan parça çekilmiş ve altındaki düzlük tahta alana koyulmuş şekilde 3 tane haç çıkmıştır.

Şimdi Gelelim En Önemli Kısıma yani Merdivenlere. Bakın burada tek basamaklı sayı yani 5 basamak var. Buda demektir ki biz buraya bakabiliriz. Böyle bir merdiven ile karşılaşırsak yapmamız gereken şey. En üst basamağın bir altındaki basamağa dikkatlice bakmak burada yerinden oynayabilecek altına kutu saklanabilecek bir yapı şekli varmı kontrol edilmelidir.

Sırada bir ermeni evinde raslayacağımız 2 delik var. bu ilk katta mutfakta olacaktır. Bakın bir önceki konuda adaklıktan bahsetmiştim. işte buda bir adaklıktır. Aşağıda bu 2 deliğin tam karşısında mahsen bulunmakta. O zaman bu mahsenin mutfağın tam karşısında ne işi var diyeceksiniz. Ermeni evinde olur çünkü din gereği yapılması şarttır mutfak karşısında olması çok yanıltıcı olmakla birlikte biz 3 lemede kullanılan 2. parayı bulmak için mutfağa girecektik ama bize bu 2 delik mutfakta saklanılması gereken paranın mahsende saklı olduğunu belirtmiş. Burada mahsenin duvarına dikkatli bakmalısınız. Aradığımız içinde ancak bu resmi koyamıyorum.

Peki ilk parayı baca içinde buluk ikinci paramız merdiven ve mahsen birleşiminde. 3 paramız nerede. Bu parayı bulmak içinde 2. parayı bulduğumuz merdivenlerden inerken tam karşımızda anlamsızca yapılmış 3 tane küçük şekilde yanyana 3 gen cam var. bu şu demek oluyorki. Pencereden dışarı bak ve üçgen bahçe içinde tek ağaçı bul. Burada dışarıya bahçeye çıkıp yaşlı ağacın eve bakan tarafındaki hemen önünüzü yaklaşık 1 metre kadar açmanız yeterli olacaktır. Bu evden bulunan paralar. 33+33+33 şeklinde bulunmuştur. +2 para biri zirve tepede üçgen işaretin içinde diğeri , güneydoğu cephesi 50 adımda bulunan çeşmenin tas koyma yerinin yaklaşık 5 cm kadar sıva altında çıkmıştır. Önümüzdeki Konuda işretlerle bu eve gelmeyi anlatacağım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
Cevap: Bir Ermeni Evi iç Yapısı ve Ermeni Evinde Aranacak Bölgeler

harika işledin üstad eline sağlık. yanlız ben bu konuyu hiç bitmesin istedim. 101 de kaldık ya diğerleri nolcak :D 101 yetmez daha olsaydı

KARE(KUKIR)

Kullanıcı

Kardeşim emeklerine sağlık çok faydalı bilgiler vermişsin ALLAH(cc) razı olsun. şimdi ben mutfaktaki o iki oymanın baktığı istikametdeki mahsenide merak ettim varya:p şaka bir yana çok faydalı bilgiler bunlar. saolasın kardeşim.

TATLARLI

Kullanıcı

Harbici ustam yeni başlıyoruz daha durmak yok yola devam :)

Fotoğraflarım çok karışmış kare ustam. amaç yöntem bulma konusunda azda olsa bilgilendirme yapmaya devam edelim diye. Bazı fotoğrafları özellikle koyamadım bunları toplu buluşmada getirip detaylıca göstereceğim o yüzden buluşmaya saklıyoruz ilkbahara :)

• Beğen
Tepkiler: osi

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

selamunaleykum,

emeğine eline sağlık tatlarlı ustad,güzel konu olacak vesselam.şuan paylaşamadıgın resımlerı toplantı sonrası paylaşırsan güzel olur.malumun toplantıya gelmek ısteyıpte gelemıyende olur.

saygılar sevgiler.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

ustam ellerin dert görmesin ben bu konuyu anladımsa herkes anlamıştır bu işler dedikodu ile değil böyle kalıcı bilgi ile yapılırsa sonuçta kalıcı olur demekki adamlar birgece evde misafir kalıp malı alıp gidiyorlar tabiki parayı bilen alır bilmeyen kazara mal bulur

ASİAVCI

Kullanıcı

süper bilgiler süperde anlatım olmuş tatlarlı emeğine sağlık........k.gelsdin

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

Kıymetli ustam çok değerli bilgiler görsel olarak yaptığınız anlatım masabaşı definecisi oladığınızın kanıtı paylaşımınızın deryada damla olduğu kanaati hepimiz tarafından fark edilmiş durumda sevindirici olan paylaşmayı seven sözü evirip çevirmeden bu iş böyle diye son noktayı koyan yapıda olmanız mevlam misliyle mükafatlandırsın inşAllah ilmiyle amel eden kullarından olabilmeyi nasip ve ihsan eylesin sevgiler ustam...

SEVALİ

Kullanıcı
Hayırlı Günler.

TARTARLI Arkadaşım İnce ayrıntılarına kadar her insanın anlayacağı üslupla güzel bir konu işlediğiniz için teşekkür ederim.;););)

Son düzenleme:

sondurak

Kullanıcı

,,Sayın Tatlarlı Üstada,,;) ... Egitim Ve Ögretim Amaçlı Paylaşımı İçin Çoook Teşekkürler... Lütfen Ögretmen Olarak Paylaşımlarınıza Devam Ediniz... :eek:...silah?.......Şaşmaz.......:eek: