Bölüm 1 Yardimci Olun Ustalarim | Define işaretleri ve anlamları

Bölüm 1 Yardimci Olun Ustalarim

hikmet0102kls

Kullanıcı
Arkadaslar kirda eski yerlesim yerilerinden olan biyerde topraga gomulu sabit duz kaya uzerinde eskanar ucgen ve kalp oymasi yapilmis rwsimleri ekliyorum yardimci olursanz sevinirim hayirli.bayramlar
81757fffa73d6eac7752e1d499e55ab3.jpg
8029bab3be3c46fc29ae55abae7a1d55.jpg
d61d14d28d106a1bd4d65a167b1492fe.jpg
c3637f833cc19ba6218d285ff5cde386.jpg
dfd237dcfb5e5a82b65d14a9a925de88.jpg
157eac828553be608b22286e9f9b90bf.jpg
018e74a4305310a614f95233ba382bd5.jpg

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı

hikmet kardeş,yolun düşerse çizdiğim yerde işaret varmı icelersin.
konuya gelince, gördüğünden daha farklı bulgular olduğu görülüyor. yeterli temizlemeden çekmişsin. o kayanın çevresindeki bir kaç olayın bıulguları mevcut.

üçgenin ve mezar bulgularının yönlerini çizdim. bir miktar açıklarında olacak.kayanın dibi değil bilesin. üstte çizdiğim yer düşündüğüm gibi ise kayanın üst kısmında da oda tipi yer çıkar.
en güzeli başarabilirsen, boşluk tespiti ile yerlerini belirlemen gerekir. başka türlü tam noktalarını bulamazsın. sağlıcakla.

hikmet0102kls

Kullanıcı

hikmet kardeş,yolun düşerse çizdiğim yerde işaret varmı icelersin.
konuya gelince, gördüğünden daha farklı bulgular olduğu görülüyor. yeterli temizlemeden çekmişsin. o kayanın çevresindeki bir kaç olayın bıulguları mevcut.

üçgenin ve mezar bulgularının yönlerini çizdim. bir miktar açıklarında olacak.kayanın dibi değil bilesin. üstte çizdiğim yer düşündüğüm gibi ise kayanın üst kısmında da oda tipi yer çıkar.
en güzeli başarabilirsen, boşluk tespiti ile yerlerini belirlemen gerekir. başka türlü tam noktalarını bulamazsın. sağlıcakla.
Tesekkur edeiyorum ikizceli ustam aklim sadece kalp isaretinde kaldi tuzaklimi degilmi kafam karisti ustam bir sorum olcak birde koyde bi yer var toprada agac dali ile vurdugumuzda bosluk sesi geliyor bir kayanin dibince acaba topragin altinda kaya parcasi olabilirmi

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
hikmet kardeş ben kalp göremedim. kaya üzerinde görünüyorsa bir çiziver. veya yeniden görebileceğimiz şekilde çek. kalp mezar odasıdır. tünelli girişi olur ve derindir. sadece tünel boyunda bazı üstte ,açıldığında düşecek şekilde ayarlanmış bir kaç kaya olur. onlara dikkat etmeli. üst kısmı yumurtanın sivrisi gibi dar açılmalı. böyle bir kayada görüldüğünde altına ağaç veya demirden destek yaparak sabit kalması sağlanmalı. bu sıkıntı tünellerin çoğunda olabilir.
kayanın dibindeki boşluk sesine gelince, muhtemelen kisli bir yerse,altta yakın katman ayrımı yapar. bazende bazı bölgelerde çok sığda 15-20 cm de mezar kapakları da olabiliyor. olurmu olur.
görmeden iki ihtimali de düşünebiliriz.merak ediyorsan 20-30 cm ,açabilirsin .suç değil. bir şey varsa yetkililere haber veririsin olur biter.
bu tür yerleri en kesin ve hiç el vurmadan boşluk tespiti ile belirlemek aslolandır. sitede konuları bir inceleyiver.

hikmet0102kls

Kullanıcı
hikmet kardeş ben kalp göremedim. kaya üzerinde görünüyorsa bir çiziver. veya yeniden görebileceğimiz şekilde çek. kalp mezar odasıdır. tünelli girişi olur ve derindir. sadece tünel boyunda bazı üstte ,açıldığında düşecek şekilde ayarlanmış bir kaç kaya olur. onlara dikkat etmeli. üst kısmı yumurtanın sivrisi gibi dar açılmalı. böyle bir kayada görüldüğünde altına ağaç veya demirden destek yaparak sabit kalması sağlanmalı. bu sıkıntı tünellerin çoğunda olabilir.
kayanın dibindeki boşluk sesine gelince, muhtemelen kisli bir yerse,altta yakın katman ayrımı yapar. bazende bazı bölgelerde çok sığda 15-20 cm de mezar kapakları da olabiliyor. olurmu olur.
görmeden iki ihtimali de düşünebiliriz.merak ediyorsan 20-30 cm ,açabilirsin .suç değil. bir şey varsa yetkililere haber veririsin olur biter.
bu tür yerleri en kesin ve hiç el vurmadan boşluk tespiti ile belirlemek aslolandır. sitede konuları bir inceleyiver.
Tesekkur ediyorum ikizceli ustam ses olayi.baska bir bolgede oluyor gunesin acisi nedeniyle oymalar resimde tam belirgin cikmamis golge yapmis kalp olan bolumu daire icine aldim ustam biraz bakindim ama kalp icin tuzakli giris yorumuda duydum uploadfromtaptalk1437345444110.jpg

wolf_52

Kullanıcı
3 genin sivri ucunun bakdığı toprakla birleşdiği nokdayı 2 ye 2 i geniş bir şeklde açın 1 mt den sonra kendini beli etmye başlar elenmiş toprak sa doğru nokdadır...

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
oradaki üçgen değilde mızrak ucu gibi geldi bana işaretlerin arasını ölç cikan cm kadar adımla bakalım neler var

Üst Alt