Bu Çökme Yapmış Yer Mezar Olabilir Mi ? | Define işaretleri ve anlamları

Bu Çökme Yapmış Yer Mezar Olabilir Mi ?

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Arkadaşlar haftasonu keşif için gittiğimiz bölgede, patikadan eve dönerken patikaya yakın mesafede yaklaşık 70- 80 cm civarı çökmüş bir yer gördük..

Yeri gördükten sonra etrafında işaret aramaya başladık ve hemen 10 adım batısında oyma olan küçük kayayı gördüm.
Kaya küçük ancak yere sabit ve köklü.
Yorumlarınız ricasıyla..
Talep olursa yüksek çözünürlüklü resimlerini de eklerim.

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
ustam oymayla ara mesafesi biraz uzak kalıyor
bu oymanın mezarı burada olmamalı diye düşünüyorum
bir de çubuklarla konturol edmelisiniz.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
mezar düşüncesiyle kazılmıştır. arka kısıma doğru oda tipi de çıkacaktır. yalnız önemli görmüyorum.

arka kısım sağlı sollu incelense bir kaç giriş bulunur. sağlıcakla.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
ustam oymayla ara mesafesi biraz uzak kalıyor
bu oymanın mezarı burada olmamalı diye düşünüyorum
bir de çubuklarla konturol edmelisiniz.

Tamamdır ustam teşekkür ederim.
yeni bir dedektör yapıyorum, onunla deneyeceğim.;);)

mezar düşüncesiyle kazılmıştır. arka kısıma doğru oda tipi de çıkacaktır. yalnız önemli görmüyorum.

arka kısım sağlı sollu incelense bir kaç giriş bulunur. sağlıcakla.

Teşekkür ederim ustam, ancak yer kazılmış değil olduğu gibi çökmüş, kazılsa belli olur..

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
paşam birileri geçmiş zaman da açmıştır,geri doldurmuştur. buda zamanla yumuşak dolgu olduğu için çökme yapar. bende bu kanaat hasıl oldu. onların yaptığı işçilikte çökme binde bir belki olur.
bir tane mezar veya zemin altı oda mezarı çalışmasına tanık olsanız ,ne kadar sağlam kapatıldığını görseniz anlatmaya çalıştığımı daha iyi anlayabilirsiniz.arazi yapısı zaten sert çökmeye uygun yapıda değil. çok önemsiz sıradan halk tipi mezarlar da her türlü defin görülebilir ama buradaki bulgulara bir bakarsak,sıradan olmadığını anlarız. bu işaretlerin karşılığı öyle kolay yer olamaz. bir de resimlerden arka kısımlardaki kayalara çok dikkatli bakıldığında,kayaların yapısı her ne kadar gizlese dahi ,bir sürü traşlanmış,farklı anlamlar yüklenebilecek şekiller görebilirsiniz.

tespit imkanın olduğun da ALLAH ALLAH demekki böyle imiş diyeceksin. inşaallah başarırsın. sağlıcakla.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
paşam birileri geçmiş zaman da açmıştır,geri doldurmuştur. buda zamanla yumuşak dolgu olduğu için çökme yapar. bende bu kanaat hasıl oldu. onların yaptığı işçilikte çökme binde bir belki olur.
bir tane mezar veya zemin altı oda mezarı çalışmasına tanık olsanız ,ne kadar sağlam kapatıldığını görseniz anlatmaya çalıştığımı daha iyi anlayabilirsiniz.arazi yapısı zaten sert çökmeye uygun yapıda değil. çok önemsiz sıradan halk tipi mezarlar da her türlü defin görülebilir ama buradaki bulgulara bir bakarsak,sıradan olmadığını anlarız. bu işaretlerin karşılığı öyle kolay yer olamaz. bir de resimlerden arka kısımlardaki kayalara çok dikkatli bakıldığında,kayaların yapısı her ne kadar gizlese dahi ,bir sürü traşlanmış,farklı anlamlar yüklenebilecek şekiller görebilirsiniz.

tespit imkanın olduğun da ALLAH ALLAH demekki böyle imiş diyeceksin. inşaallah başarırsın. sağlıcakla.

Haklısın ustam daha önce n atık, nede açılan yere şahit olduk, dolayısıyla bu şekilde düşünüyoruz.
Kısmet olursa sizin tecrübenizden faydalanmak isteriz buralarda.;););)

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
doğal gibi dikli taşlar var sunu çukuru gibi oyma var bu oyma 3 adet olacak ikisini arazide bul tek olanla ilglen

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
mesafe önemli değil kardeşim yer güzel mekan rahata benziyor etrafı genişçe gez farkı farlı olanları bul siyah yovarlak kaya varmı haç ok hayvan ayak izi suya olan mesafe

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
mesafe önemli değil kardeşim yer güzel mekan rahata benziyor etrafı genişçe gez farkı farlı olanları bul siyah yovarlak kaya varmı haç ok hayvan ayak izi suya olan mesafe

Haçı dünkü açtığım konuda görebilrisin ustam. Yakınında sayılır, arasındaki mesafe 50-100 metre daha aşağıda.( http://www.definemekani.com/forum/konular/galiba-kaya-mezarını-buldum.18383/#post-127144 )

Burası zamanında dere yatağıymış, buraya yaklaşık 100-150 metre mesafede kayalıkların arasında çamurdan su çıkan bir mağara yada kapatma gibi yer var ancak bulamadık.

Üst Alt