Bu Haçmıdır | Define işaretleri ve anlamları

Bu Haçmıdır

aurum

Kullanıcı
slm ustalarım bu haçmıdır .yerde sabit 1 mtr.1 mtr yer kayada .ve kolunun biri yön veriyo gibi anlamı nedir .

murathan

Kullanıcı
Definecilikte birden fazla haç sembolü vardır ve hepsinin anlamı farklıdır. Sizin haçınız, taşa oyulmuş basit bir haç işaretidir. Bu tip işaretler genelde yön gösterir, farklı gördüğünüz kol yönünde güzel bir inceleme yapınız.
Ayrıca etrafında patika ve ya pınar bulunur mu? Ve etrafta klise, manastır gibi eski yapılar ya da söylentileri var mı?
Çünkü eskiden keşişlere klise yolunu tarif edebilmek için klise güzergahındaki yollara bu tip basit haç işlemeleri yapıldığı biliniyor.
Eğer bunlar yoksa ise, işe taşın arkasını güzelce inceleyerek başlayabilirsiniz. Tabi yasal izinleri alarak.

Allah kolaylık versin.

karanar

Kullanıcı
gamalı haç ve ermeni haçı hariç, ortadan bölümlü haç bilmiyorum.bu haç iki gruba da girmiyor. ayrıca kollarına göre boyu çok uzun bu haçın, fake olabilir. ya da başka bir anlamı. yine de kolun birinin uzun olması bu teoremimi çürütebilir. sen yine de uzun haç tarafını bir yokla. başarılar.

osi

Kullanıcı
adıyaman ustamın gorusu ne katılıyorum haca benzetemedım bu sekılde olmaması lazım resmın sag tarafında kı ısaret mezar ısaretı var cevre resımlerı olursa konu netlesır konuyu acan nedense bılgı vermemek ıcın 3 resımle yetınmıs uzun olan alt tarafına kanal vermıs boslul testı yaparsan faydalı olabılır

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
maşaallah,arkadaşlarımız farklı açılardan güzel aydınlatıcı yorumlar getirmiş. konu sahibi arkadaşlarımız bu zengin görüşler ışığında konuyu açıklığa kavuşturacağını düşünüyorum.
bende bir iki ilave yapmak istiyorum

bir olaydan ziyade bir kaç noktayı verir şekilde şifrelendiği düşüncesiyle,
arazinin iyi gözlenmesi gerekir. hafif sol üstte burdan yüksekte küçükte olsa bir tepe olabilirmi. çizdiğim şekilde. üst kolun uzandığı kısımın karşılığı . sol daralan kısımın istikametinde dikkat çeken ne var. bakılmalı.
birde olduğu yer alt ucu açık ve kayalar kırık şekilde kesilmiş. sağ tarafda ihmal edilmemeli. boşluk tespiti yapmadan anlaşılacağını da zannetmiyorum. sağlıcakla.

Üst Alt