Bu Kadar Mıcır.. | Define işaretleri ve anlamları

Bu Kadar Mıcır..

SEVALİ

Kullanıcı
Bu kadar çok mıcır ne amaçlı ve nereden çıkartılmıştır ki...:eek:

Resim tek ve çok eski olduğu için net değil..

Geçen yıllarda burada taş ocağı için ruhsat alınmış trafosu,yolları dahi yapılmış köy muhtarının öncülüğünde köylüler ayaklanınca çalışmaya başlamadan pılını pırtını toplayıp gitmişler...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
cizdiğim bölümler ,biraz yakından incelemeyi gerektirir görünümde. yol düşerse bakılabilir.
bu tür yerleri taş ocağı veya maden ruhsatı amaçlı yapmak akıllı bir yoldur. sağlıcakla.

SEVALİ

Kullanıcı
cizdiğim bölümler ,biraz yakından incelemeyi gerektirir görünümde. yol düşerse bakılabilir.
bu tür yerleri taş ocağı veya maden ruhsatı amaçlı yapmak akıllı bir yoldur. sağlıcakla.

İkizceli ustam yorumunuz için teşekkür ederim...

Bu bölgede in veya mağara olarak düşünülebileceğimiz arkadaşımın çektiği bir resim daha ekleme yapıyorum...

Ben yanlışmı görüyorum sol tarafta bulunan kapama gibi yerde sanki anahtar gibi bir oluşum var...

Gitti

Kullanıcı
Daha dün bu işin konusunu konustuk .))
Burada her tümülüs,her höyük dibinde kesinlikle taş ocagı var.
Hele bir tanesi varki akıllara zarar.
Belkide en büyük HİTİT höyüklerinden birinin arka kısmına taş ocagı yapılmı yıllar evvel.
Arkası derken höyügün sırt kısmı yani kendisi.
Adamlar muhtemelen tünel vs acmak niyetindeydiler ve belkide actılar.

Birkaç ruhsatta ben alıcam bu gidişle.

SEVALİ

Kullanıcı
Daha dün bu işin konusunu konustuk .))
Burada her tümülüs,her höyük dibinde kesinlikle taş ocagı var.
Hele bir tanesi varki akıllara zarar.
Belkide en büyük HİTİT höyüklerinden birinin arka kısmına taş ocagı yapılmı yıllar evvel.
Arkası derken höyügün sırt kısmı yani kendisi.
Adamlar muhtemelen tünel vs acmak niyetindeydiler ve belkide actılar.

Birkaç ruhsatta ben alıcam bu gidişle.

Bu işin konusunu konuştuk derken açtığım konu değil galiba...

Gitti

Kullanıcı
Taş ocagı ruhsat meselesi kastettigim ustadım.
Dün biri bahsedince bizde düşündük güzel bir yol diye .))
Yoksa sizin resmini eklediginiz yerle alakalı digil ki zaten ne o bölgeyi nede sizin bulundugunuz yeri bilmiyorum.

osi

Kullanıcı
hıtıtlı ustam aynen dedıklerın doğru ozellıkle ege tarafları fırıg vadısıne gıdenler bılır afyon kutah ya tarafları açılmış su an kapalı olan mermer ocaklarıyla dolu hepsıde antık kentler cevresı tumulus ler vs v etrafında nedense coguda kapalı anlayan anlıyor neden oldugunu

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
hıtıtlı ustam aynen dedıklerın doğru ozellıkle ege tarafları fırıg vadısıne gıdenler bılır afyon kutah ya tarafları açılmış su an kapalı olan mermer ocaklarıyla dolu hepsıde antık kentler cevresı tumulus ler vs v etrafında nedense coguda kapalı anlayan anlıyor neden oldugunu
bizim akılcı yoldan kastımız,resmiyetteki şartları bu yöntemle kolaylaştırıyorlar.
şimdi biraz ruhsat maliyetlerini artırdılar ama ,2 sene öncesine kadar yüzlerce dönüm alanı 1500 tl gibi komik bir rakama kapatıyorlar ve diledikleri gibi çalışma imkanı buluyorlardı. iç anadoluda da çok yerler ayni düşünceyle maalesef talan edilmiş.

• Beğen
Tepkiler: osi

m.tç.i

Kullanıcı
o kadar mıcır kayaların içine oyulmuş odaların harfiyatıdır kayada giriş aranmalı.
türkiyede adı belli 2 tane şirket var ve ne kadar taş ocagı ruhsatı alınıyorsa bu adamların elının altından gecıyor bu sekılde tümülüs höyük dogallıga benzetılmiş tümülüs gibi noktalara yakın noktalara kuruluyor bu taş ocakları en fazla 2 sene çalışıyorlar sonrasında iflas etti bahanesıyle işlem tamam.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
o kadar mıcırın anlamı 1 . o muhitte çoksayıda kayaya odalar açılmış olabilir yer buna müsait 2. durum büyük bir çakıl yığma olabilir 3 durumdabdoğal nedenlerlede olabilir ama 1. şık daha ağır basıyor

Üst Alt