Bu Kayalarda Işaret Var Mıdır? | Define işaretleri ve anlamları

Bu Kayalarda Işaret Var Mıdır?

felcast

Kullanıcı
bu kayalarda işaret var mıdır? varsa açıklamalarınızla bana yardımcı olabilir misiniz? söz konusu alanın 500 metre aşağısında toprak altında açılmamış kilise olduğu bilinmektedir. uzun taş mezarlarında bölgede erenler adıyla geçtiği bilinmektedir. roma ve bizans yerleşim bölgesinin yakınındadır.

felcast

Kullanıcı
1 ile 2. resimleri çökmüş bir hayvana,7.ve 14. resmi kaplumbağaya, 3.5.ve 8.resimleri sunu çanağına,11.resmi kalbe benzeetim. amatör ruhlu bir araştırmacıyım. her türlü olumlu olumsuz yorumlara açığım.teşekkürler...

DeLiCebey

Vip Üye
Yer güzel zemin altı oda mezarları icin uygun yer , boşluk çubukları ile bakılabilir , kayalar yapı bakımında kasa yapılması icin uygun cunku bu tür kayalar sert kayalar degillerdir o yüzden burada iyi incelemekte fayda var.

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
öncelikle aramıza hoş geldiniz üstadım.
işaretlediğim oyma hariç diğer oymalar lapya
dediğimiz doğal oymalar işaretlediğim taş ise
sabit bir taş değil eğer yer değiştirmiş ise
delicebey ustamında dediği gibi
çubuk yardımı almalısınız.

felcast

Kullanıcı
Yer güzel zemin altı oda mezarları icin uygun yer , boşluk çubukları ile bakılabilir , kayalar yapı bakımında kasa yapılması icin uygun cunku bu tür kayalar sert kayalar degillerdir o yüzden burada iyi incelemekte fayda var.
teşekkürler ustam.ben tam bir amatörüm.boşluk testini çubuklar olmadan yapma imkanları var mı acaba.kasa konusunda da ersan ustamın dediği mantarlardaki renk değişikliği olan yerlere daha çok dikkat etmeye çalışıyorum. bunlar için de ayrıca tavsiyeleriniz var mı?

felcast

Kullanıcı
öncelikle aramıza hoş geldiniz üstadım.
işaretlediğim oyma hariç diğer oymalar lapya
dediğimiz doğal oymalar işaretlediğim taş ise
sabit bir taş değil eğer yer değiştirmiş ise
delicebey ustamında dediği gibi
çubuk yardımı almalısınız.

hoşbulduk ustam.işaretlediğim dediğiniz hangisi göremiyorum da.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
nihayet resimleri görünür hale getirmişsin. amatörüm demene rağmen,işaret anlama yeteneğin görülüyor. çoğuda isabetli.

bu karede ben bir ilave daha yaptım.

burada iki ayrı yer mevcut. birisi sol yön verdiğim kısımda ve yakın.sağ kısım biraz açığına gider.

bunlar bir kaç m. yön verdiğim kısımda girişileri tespit edilecek.
bölge mezar ve mezar odalarına haiz. yalnız arazi yapısı çok sert ,boşluk tespiti yapmadan bir tanesine dahi ulaşamazsın. çubukların haricinde ancak iyi bir cihaz bulabilirsen ancak alabilirsin. en emini güvendiğin tecrübeli bir çubuk kullanabilenden yardım almandır.
bir konuya daha açıklık getirmek isterim, bana göre kanaatim pek değerli olmadıkları dır.
boşluk tespitiyle beraber bir de metal tespiti yaparsan,varsa değerli yakalama şansın olur.ummadık taş baş yarar misali.bir tanesi değerli olsa değilmi. bunu çubuk kullanan çok rahat yapar. bu tavsiyelerimi uygulama şansın olmadan asla bir tasarruf uygulama. mutlaka boşuna yorulacaksın.sağlıcakla.

felcast

Kullanıcı
nihayet resimleri görünür hale getirmişsin. amatörüm demene rağmen,işaret anlama yeteneğin görülüyor. çoğuda isabetli.

bu karede ben bir ilave daha yaptım.

burada iki ayrı yer mevcut. birisi sol yön verdiğim kısımda ve yakın.sağ kısım biraz açığına gider.

bunlar bir kaç m. yön verdiğim kısımda girişileri tespit edilecek.
bölge mezar ve mezar odalarına haiz. yalnız arazi yapısı çok sert ,boşluk tespiti yapmadan bir tanesine dahi ulaşamazsın. çubukların haricinde ancak iyi bir cihaz bulabilirsen ancak alabilirsin. en emini güvendiğin tecrübeli bir çubuk kullanabilenden yardım almandır.
bir konuya daha açıklık getirmek isterim, bana göre kanaatim pek değerli olmadıkları dır.
boşluk tespitiyle beraber bir de metal tespiti yaparsan,varsa değerli yakalama şansın olur.ummadık taş baş yarar misali.bir tanesi değerli olsa değilmi. bunu çubuk kullanan çok rahat yapar. bu tavsiyelerimi uygulama şansın olmadan asla bir tasarruf uygulama. mutlaka boşuna yorulacaksın.sağlıcakla.

ikizceli ustam çok teşekkür ederim.amatör olduğumdan şüphem yok.telefone tapatalk uygulaması indirirken ilgi alanlarımı sormuştu ve define işaretlediğimde direk sitenize yönlendirdi. sizi böyle keşfettim. isabetli dediğiniz işaretleri de tamamen bir iki aylık sitenizi takip etme yoluyla öğrendim. asıl sormak istediğim konu resimlerde renkli çizgilerle ifade ettiğiniz yönlendirmeleri nasıl okumak lazım. ilk resimde iki kaya arasında kalan yeri ve hayvan sandığım betimlemenin baktığı alanı taramamı öneriyorsunuz. diğerlerinde de yakın ve ya uzak olarak çizilmiş yönlerde araştırma yapmamı.ama en son resimdeki sol alt tarafta kalan çizgileri anlayamadım. tekrardan yardım eder ve cevaplarsanız minnettar olurum.
herkese yorumları için teşekkür ederim.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı

bu çizimle daha iyi anlayacağını umuyorum.
oymanın alt kısmı açık hafif sola eğimli akarlı. sağ altta ise sağdan zayıf sola doğru biraz daha belirginleşen bir yapıda ve sol bitim altı hafif traşlanmış.
sol kısım üztten zemine kadar zayıf görünümlü de olsa traşlanmış. alt ve üstü daha belirgin ve anlaşılabilir olduğu için o kadarını çizmiştim. alt kısmının verdiği anlamda,oyma ve sağdaki yatay traşlı yer ile yön olarak örtüşmekte ve son her iki resimde altta çizdiğim alanın alt açık istikametlerinden girişlerinin kesin olduğunu,sadece yakın çekim olması hesabıyla bir iki adım sağında veya solunda kalabilir diye dikkatini çekmek istedim. varsa bir kaç m. açığı paylaş zaten giriş görünür.tavsiyelerimi de aklından çıkarmamanı bir daha söylemek istiyorum. başlangıç yaklaşık bir m. kare civarında olur. bu noktayı tam yakalamak zaruri. birde tespit şansın olursa derinliğini aldırki ,odaya dönüş yolunu kaçırma. sağlıcakla.

Üst Alt