bu kireç tozu kalıntıları neye işaret acaba? | Define işaretleri ve anlamları

bu kireç tozu kalıntıları neye işaret acaba?

secretmap

Kullanıcı
1.75-1.80 CM DERİNLİKTEN VE İLERLEDİKÇE ARTAN BU TOZ KİREÇ PARÇALARI BULDUM ÇUBUKLAR ACABA BU KİREÇ PARÇALARINA MI YANIT VERDİ BİLEMİYORUM.YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.TEŞEKKÜRLER

ibrahim181

Kullanıcı
Cevap: bu kireç tozu kalıntıları neye işaret acaba?

bildiğime göre bazı yerleri kapatırken üzerine kireç döküldüğüdür. terçübe etmek lazım kaçak kazılarda uzak durmanızda yarar vardır.

secretmap

Kullanıcı

Aynen kaçak kazılardan uzağız şükür

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

Kardeşim malumunuz veba gibi sepici hastalıklarla vefat edenlerin cenazelerini defin ederken üzerine kireç dökerlerdi bunuda göz önünde bulundurmalısın kolay gelsin...

secretmap

Kullanıcı

lacivert 24 usta benim siteye ilk üye olduğumda bir konu açmıştım incelediniz mi bilmiyorum konu başlığı : ''kayada bilinmeyen bir kabartma'' idi kayaqdaki şekil daha iyi anlaşılsın diye ben yerde bulduğum tebeşir gibi bir taşla kabartmanın kenarlarından çizmiştim.Arkadaşların çoğu gördü ve değişik tespitlerde bulundular rica etsem bakmadıysanız sizde inceler misiniz?

Son düzenleme:

cantar

Vip Üye
arkadaşımız doğru olanı paylaşmış geçmiş zamanda bir çok salğın hastalık sonrasında bu salğından hayatını kaybeden ölüler toprağa gömüldüğünde üzerlerine kireç dökülürdü.
Bu hayvan ölüleri içinde geçerlidir kuduzdan tehlikeli bulaşıcı hastalıktan öldüğü tesbit edilen hayvan ölüleri üzerine de kireç dökülür.....
Ölen ya da öldürülen hayvanlar derin çukurlara gerekli tedbirler alınarak gömülür.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
tuğla veya kurşun tabakalar bulmanı canı gönülden isterdim. ama ne yapacaksın kaderde kireç varsa o da bişeydir. değerli çekimin oldumu bari bu yerde? sadece boşlukmu buldun?

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
sanmıyorum hastalıkla alkası olsun eskiden kireç değil yakarlardı salgın hastalık bulaşmış cesetleri kireçte hemen cesedin üzerine dökülür zaten yani o kireçse cesed nerde ayrıca bir kireç taşına denk gelmişte olabilirsin

secretmap

Kullanıcı
boşluk tespit ettik sadece daha iyi bir cihaz bulunca tekrar bakacağız.