Bütün Defineci Arkadaşların Dikkatine | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Bütün Defineci Arkadaşların Dikkatine

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Demekki birtek aliveli ustam bizi dikkate almış üretime geçtigimizde hediye olarak ustama birtane sözum olsun inşallah
Apow
Şimdi her kez pişman olmuştur
Keşkem bende cevap yazsaydım diye
Şaka bir tarafa
Teşekkür ederim sevgili ustam
Hediyenizi almış kadar oldum
Rabbim işinizi gücünüzü rast getire
Muhabbet ve dua ile vesselam

LG-D693TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

flash3606

Kullanıcı
Ustam sen dediklerini yapsan zaten kafi :) ama şu da olsa daha güzel olur diyebileceğimiz birçok sey vardır illaki.Metal ayrımı önemli dediğin eleme sistemi güzel olur.en az 2mt olayı zaten yeterince cezbedici.Estetik görünüm, kullanim kolaylığı vs. önemli karmaşadan kaçının. Misal Makina altinin uzerine geldiğinde ekranda örn:

Değer tespiti: % 90 Değerli
Algılanan Metal : Altın
Yaklaşık Derinlik:1.78m +/- 10cm
Açık ve net..ama asıl mesele bu sonuçlara ulaşabilmek
Allah yâr ve yardımcınız olsun bu sefer istediğiniz sonuçlari elde edersiniz inş.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Demekki birtek aliveli ustam bizi dikkate almış üretime geçtigimizde hediye olarak ustama birtane sözum olsun inşallah

selamunaleykum,

ya ben yorum yazmıstım kim sildi benım yorumu, konu hakkında ınceleme talep edıyorum :D

şaka bir yana, forum olarak bu ar-ge çalışmanda faydamız olacak bir husus olursa, seve seve yardımcı oluruz.
karşılıksız menfatsiz.
selametle inş.

mc_307

Kullanıcı
Ustam yeni gördüm konuyu. Hayırlı olsun. Siz gerekli ince noktaları belirlemissiniz zaten. Alan tarama konusunda cubuk olayını kaldırırsan en büyük sorun ortadan kalkmış olur.
Dedektorde baslik degisimine göre otomatik en iyi sönümlemeyi ayarlayan bisey tasarlanabilir. Ekrana altın demi vs yazarken kesinlikle birde değer yazsın. Bu sayede yanlıs algılama olayını anlarsın. Değersiz metallere ses kapatma ve degisik ses tonu getirilmeli.

Ayrıca @BoZKu®T ustam cihaz bölümüne bi "cihaz gavesi" açalım :) . Aklimizdan gecen bu tarz konuları orda tartışır konuşuruz. Tavsiyem bu yondedir...

Son düzenleme:

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
En buyuk mesele aslinda mineral ki suanda milyon $ makinalar la bile arazi arastirmasina girdigimizde adimlarla atimlar yaparak arazinin alt yapi krokisini cikariyoruz ama ekrana tasidigimizda minerali degerli gosteriyor canli cekimde ayni noktada degerli veriyor derinlik bakiyoruz misal 6 m diyor estirdigimizde ise fiyasko mineral olarak karsimiza cikiyor yani ustam mineral dedigimiz sey o toprakta yogunlasmis enerji toplulugunu birturlu asamiyoruz o hallolsun gerisi onemli deil yani en azindan benim acimdan yer altindan tahta kassik dahi ciksa degerlidir diye dusunuyorum yoksa su her definecinin hayali lahit mis sikke ymis zumrutmus pirlantaymis zaten cok zayif ihtimal onlar var olmasina var lakin birsey yapmak icin ne yetkimiz var nede gucumuz bizimki nacizane hobiden ibaret ve bu hobiyi mineraller yuzunden fobiyle besleyip buyutmekten sikildik artik o cozulsun bize yeter saygilarimla

Kurt ini

Kullanıcı
En buyuk mesele aslinda mineral ki suanda milyon $ makinalar la bile arazi arastirmasina girdigimizde adimlarla atimlar yaparak arazinin alt yapi krokisini cikariyoruz ama ekrana tasidigimizda minerali degerli gosteriyor canli cekimde ayni noktada degerli veriyor derinlik bakiyoruz misal 6 m diyor estirdigimizde ise fiyasko mineral olarak karsimiza cikiyor yani ustam mineral dedigimiz sey o toprakta yogunlasmis enerji toplulugunu birturlu asamiyoruz o hallolsun gerisi onemli deil yani en azindan benim acimdan yer altindan tahta kassik dahi ciksa degerlidir diye dusunuyorum yoksa su her definecinin hayali lahit mis sikke ymis zumrutmus pirlantaymis zaten cok zayif ihtimal onlar var olmasina var lakin birsey yapmak icin ne yetkimiz var nede gucumuz bizimki nacizane hobiden ibaret ve bu hobiyi mineraller yuzunden fobiyle besleyip buyutmekten sikildik artik o cozulsun bize yeter saygilarimla

suikast kardeş tesbit edilen yere torağa mini amperli yüksek voltaj elektirik vererek minerali elimize ettiğini duymuştum.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
İşin püf noktası bana göre altının rezonansını yakalayacak bir üreteç ve bunu algılayacak-anlamlaştıracak bir geri dönüş sinyali. Uzunca bir süredir bu tip cihazları incelemeye çalıştım ama bunu yapabilen bir cihaz henüz yok gibi görünüyor. Ar-ge için çok ciddi paralar harcayan firmalar bile bunu yapamamışken, enerjiyi ve zamanı buna harcamamak gerek diye düşünüyum. Ayrım işinin zor olması zaten dedektör sektörünün önündeki en büyük sorun. Boşlukları analiz edip anlaşılır bir şekilde veren chazlara yoğunlaşmak daha mantıklı geliyor bana.