Büyük Tek Oyma | Define işaretleri ve anlamları

Büyük Tek Oyma

Maa

Kullanıcı
Değerli üstadlar dağın zirvesindeki kale yıkıntısını gezerken yerdeki büyük kayanın üzerinde tek oyma var sizce ne demek istiyor napalm yardım sadece büyük tek oyma işaret var başka hiç bir işaret yok fotoyu yükleyemedim. Bir iki defineci ufak çaplı kazı yapmış ama görünürde bişey bulamamışlar gibi bakir bir yer

gıral

Vip Üye
Kardeş oymaların alayı mezar ifade eder senin oyma hangisi karemi yuvarlakmı dikdörtgenmi üçgenmi yerde dediğine göre yaüçgen ya yuvarlak sonuçta mezar işareti. Büyüklüğü nekadar oymanın içinde bişe varmı murçizi yada ikincioyma vs vs gibi resmi yüklemeye bak yoksa buhaliyle neresini görüpte nediyecez ki sende napasın

Maa

Kullanıcı
Futbol topu çok rahat sığar içine üstadlar içine elimle baktım burç izi VS falan yok tamamen pürüzsüz etrafında gezerken mermerden yapılmış dibek taşı gibi içi oyulmuş bir taşa rastladım ama başka mermerden hiç bir şeye raslamadım

Maa

Kullanıcı
Bir başka yerde bulduğum sikke örneklerinde paylaşmak istiyorum fikri ve bilgisi olan varsa beni aydınlatırsa sevinirim daha önce bulunanlara benzemeyen sikke
xxxxx xxxxx xxxxx

Moderatör tarafında düzenlendi:

Maa

Kullanıcı
En yakın müze müdürlüğüne müracaat ediniz
aliveli44

Forum kurallarını lütfen okuyunuz
http://www.definemekani.com/forum/konular/forum-kuralları.2/
<--> Tarihi buluntu, eser yayınlamak, satışı, eksperdiz edilmesi ortaklığı vb. gibi konular yasaktır ! Sitemizin böyle bir gayesi bulunmamaktadır ! Bu tür durumlar için müzeye müracaat edmenizi öneririz !
Siteden süresiz uzaklaştırılır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Maa

Kullanıcı
İnş resimleri görüntüleyebiliyorsunuzdur.

Üst Alt