Büyük Yuvarlak Oyma | Define işaretleri ve anlamları

Büyük Yuvarlak Oyma

Tork

Kullanıcı
bu kaya 5m ye 5m. yüksekligi de 5m ölcülerinde etrafı agaçlık oldugundan fazla foto alamadım.yorumlarınızı bekliyorum.

karanar

Kullanıcı
işaretlediğin oymanın aynsndan fazlaca var kayanın üzerinde. büyük oyma sunu çanağı etrafında mezar odası vardr ama çok değerli olacağını düşünmüyorum.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
bu çanağa suyu doldur yada kayayı iyi incele su nereden taşıp akmış ağaç tokmakla boşluk ara mezarı kaya tekse kendinde olur mezar amaçli değilse dikli taşı haçı vede küçük yuvarlak oymayı su gözesini bul

Tork

Kullanıcı
bu çanağa suyu doldur yada kayayı iyi incele su nereden taşıp akmış ağaç tokmakla boşluk ara mezarı kaya tekse kendinde olur mezar amaçli değilse dikli taşı haçı vede küçük yuvarlak oymayı su gözesini bul
üstat s.a bu kata bir oda büyüklügünde ve yüksekliginde,yanındaki ufak delik derin ve kayanın alnından cıkıyor dogal olabilir.diger köşelerine bakarak oymanın oldugu köşe üçgen ucunu andırıyor.bu kayanın hemen arkasında ,bu kayaya bakarak büyüklügü aynı fakat biraz daha dik duran bir kaya var.üçgen uç tarafında 400m ilerisinde büyük dere akıyor.derenin kenarında ikitane taş dik olarak birbirine yakın duruyor.acaba burayımı işaret ediyor olabilirmi.büyük oymanın içerisinde şimdi atacagım resimde işaretledigim yerler dikkatimi çekti.ne amaçla yapılmış olabilir.mezar zemin altı oda şeklinde veya kayada oda şeklinde olur.yoksa basit tek kişilik kayanın üzerindemi olur.bölgede haça hiç rastlamadım.su gözesi derken su çıkan yerimi kastediyorsunuz.teşekkürler.

Üst Alt