candida - T bölgesi - egzama | Define işaretleri ve anlamları

candida - T bölgesi - egzama

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
selamunaleykum,

son bir kaç yıldır yüzümde kızarıklık oluşmaya başladı, bu kızarıklıklar kepek gibi pul pul olmaya da başladı ve son zamanlarda artığını hissediyorum.robot resimimde :) göründüğü gibi işaretli alanlarda kızarıklık ve pullanma oluyor. doktora gittim, egzama diyen doktor var alerjik egzama diyen doktor var. internet araştırmalarında ise candida denilen bir bağırsak mantarının da buna sebep olabileceğini yazmışlar. fakat tedavisi konusunda net ve kesin çözümle ilgili bir açıklama bulamadım.

neden burada paylaştım, bellimi olur belki yaşayıp kurtulan olmuştur veya çevresinde yaşayıp kurtulan olmuştur, belki defineci doktorumuz vardır :)

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    99.5 KB · Görüntüleme: 4

Karahisarlı

Kullanıcı
selamunaleykum,

son bir kaç yıldır yüzümde kızarıklık oluşmaya başladı, bu kızarıklıklar kepek gibi pul pul olmaya da başladı ve son zamanlarda artığını hissediyorum.robot resimimde :) göründüğü gibi işaretli alanlarda kızarıklık ve pullanma oluyor. doktora gittim, egzama diyen doktor var alerjik egzama diyen doktor var. internet araştırmalarında ise candida denilen bir bağırsak mantarının da buna sebep olabileceğini yazmışlar. fakat tedavisi konusunda net ve kesin çözümle ilgili bir açıklama bulamadım.

neden burada paylaştım, bellimi olur belki yaşayıp kurtulan olmuştur veya çevresinde yaşayıp kurtulan olmuştur, belki defineci doktorumuz vardır :)

Karahisarlı

Kullanıcı
Geçmiş olsun acil şifalar diliyorum sitresten vede deterjanlardan uzak tut cildinizi ve yiyeceklerine dikkat et cilt hastalıkları genelde karaciğer den kaynaklı ,kükürtlü sabun kullan geçmiş olsun inşallah

siname211

Kullanıcı
Oksijenli su, Betadin bire bir karıştır . Pamukla yaralı yerlere sür. Üç günde bir defa yap.15-20 gün içinde düzeldiğini görürsün. Ekzama ve mantar ise. Geçmiş olsun. Soğan ve Domatesden uzak dur nasıl duracaksan 🤗

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Ve aleyküm selam verahmetulahi ve berakatuhu
Ustam yer fıstığı tuketiniz ekzamaya ve uçuklar icin mükemmel ilaçtır geçmiş olsun Rabbim Şafii ismi şerifi ile şifalar versin inşallah amin

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
selamunaleykum,

Öncelikle rabbim acil şifalar versin abi. Egzama kendi içinde yaklaşık 17 pigmenti olduğundan ayrı sınıfa ayrıldığını ve hangisi olduğunu çözmek çok zordur. Bunu en iyi hastanın kendisi bilir. Sinir stres üzüntü uzun süreli panik vs gibi. Dediğin gibi pul atma her pigmentin ana başlangıç göstergesidir. Bitkiler ile aram iyi olduğundan bazı ilaçlara vakıfım. Eğer sedef pigmentlerinden olduğuna kanaat getirirsek başlangıçta kesin çözümü dut suyudur. Kaynatılmış dut suyunu ılık hale getirerek uyguladığında faydasını muhakkak göreceksin. Dut suyunun ana özelliği deri altı ve deri üstü hastalıkların birinci derece ilacı olmasıdır. Rabbim bir dut ağacına o kadar çok şey gizlemişki her biri ayrı bir tesbih sebebidir.

TimuR964

Super Moderatör
Öncelikle geçmiş olsun farklı bölgede deride dökulme var ben kantaron kullanıyorumkan temiz kan sağlıklı vucut mikroplu kan pis vucut hasta her ikiside dolaşımda sorun yaşamıyorsa damarlar yeterli derecede çapa sahipsecilt altı yani kılcal damarlar imkan varsa INR ölçturun kalsiyum potasyum dengesinede baktırın sinir bozucu bir hastalık egzema bolca gömu bulursan aklına gelmez moralin duzende kalır.*SABIR