Çarık Veya Ayak Izi Mi ? | Define işaretleri ve anlamları

Çarık Veya Ayak Izi Mi ?

DeLiCebey

Vip Üye
Mrb ustalarım resim kalitesiz 2 adet cekebildik , işaretimizin ön kısmında parmak gibi bir oyuk varmış yalnız kırmışlar daire içine aldıgım yer, bi örnegini de buldum bi bakarsanız sevinirim. yer dere yatağının üstünde 5 kişinin yan yana rahat geçebilecegi patika yolunda bulunmakta. öğrenmek istedigim ayak işareti mi veya çarık mı bilmiyorum artık :)

Arkadaşlar buradaki ufak oyuk parmak gibi , bu işaret bizim işarette de vardı ama kırmışlar.

A21MEDLi

Vip Üye
örnek olarak verdiğin ayak işaretini çekenler,ayağın içini pırıl pırıl yapmışlar.
fakat sizin ayak işaretini temizleyip sonra resmini çekseydin çok daha güzel olurdu.
görebildiğim kadarıyla ancak şunu söyleyebilirim dere orda çatal oluyor.
yani şöyleki,dere derin bir vadidedir (kavisli) dönerken başka bi dereyle birleşiyor.gerisi net belli değil çünkü ayağın içindeki toz çakıl parçaları ile dolu ondan.

DeLiCebey

Vip Üye
ayağın ön kısmında aşağı doğru inen çatlaklık var,o çatlağın istikametini kontrol etmeyide unutma.
tşkler ustam yarına gider bi bakarım , alt tarafta sağda yuvarlak kasaya benzer veya kapak gibi birsey var , ustam sizce ne olabilir doğalmıdır , çatlaklıgın hemen yanında sanki üstten kanal yapılmış aşşağıya iniyor.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
araziden,böyle resimle dönmeni beklemezdim. tahmin ettiğimiz şekilde çıktı sen buradaki olası ihtimalleri hesaba katmadan ramazan rehavetiyle iki resim aldın döndün. şimdi diyecem patikaları biliyormusun .dikkat etmedinki görebilesin. tekrar gitmeyi düşündüğüne göre

arazi resme göre aşağı meyilli ise , ön açığını genişten almalı ve bir kaç m. istikametinde boşluk tespiti yapmalısın. arazi yapısı sana bir çağrışım yapacaktır.
soldan bir tarafı hafif yüksek bir patika veya yüksek olmayan bir set gelir ve biter. az üsttende hafif meyilli daha zayıf bir patika geçer.

burada tam tersini düşün. eğer arazi,sırtını buraya verip baktığında önün iniş ise,zaten tatlı bir meyil olduğu görünüyor,patika alttan geçer set olduğunu düşündüğüm yer sağa gider. tam başladığı nokta veya üstte göre bittiği nokta.zorlu bir mahzenin var. acaba anlatabildimmi.

DeLiCebey

Vip Üye
araziden,böyle resimle dönmeni beklemezdim. tahmin ettiğimiz şekilde çıktı sen buradaki olası ihtimalleri hesaba katmadan ramazan rehavetiyle iki resim aldın döndün. şimdi diyecem patikaları biliyormusun .dikkat etmedinki görebilesin. tekrar gitmeyi düşündüğüne göre

arazi resme göre aşağı meyilli ise , ön açığını genişten almalı ve bir kaç m. istikametinde boşluk tespiti yapmalısın. arazi yapısı sana bir çağrışım yapacaktır.
soldan bir tarafı hafif yüksek bir patika veya yüksek olmayan bir set gelir ve biter. az üsttende hafif meyilli daha zayıf bir patika geçer.

burada tam tersini düşün. eğer arazi,sırtını buraya verip baktığında önün iniş ise,zaten tatlı bir meyil olduğu görünüyor,patika alttan geçer set olduğunu düşündüğüm yer sağa gider. tam başladığı nokta veya üstte göre bittiği nokta.zorlu bir mahzenin var. acaba anlatabildimmi.
Ustam oraya gittigimiz de bu işareti gördüm işaretin baktıgı yerde dere geciyor ve hafif tümsek bi alan var , 50 mt karsimda ana yol var ve duran arabalar mevcuttu , alt tarafta bostan var ve icinde sahibi vardı o bakımdan bunları cekebildim , normalde android işlemci telefonumu alırdım her zaman yanıma dün ise diğer telefonu aldım müzik dinlemek icin o yüzden resimler kalitesiz , nasip olursa yarına giderim boşluk tespitini, varsa metal tespitini de yaparım güzel resimler ile dönüş yaparız insallah.

DeLiCebey

Vip Üye
bunun aynısı nette de sadece bunu bulabildim baska da yok :) yanındaki diğer işareti kırmıslar ne diye kırıyorsunuz mübarekler :)

Üst Alt