Çeşme böyle olmalı(Paylaşım Amaçlı) | Define işaretleri ve anlamları

Çeşme böyle olmalı(Paylaşım Amaçlı)

KARE(KUKIR)

Kullanıcı
img2056.jpg

mameki

Kullanıcı
Cevap: Çeşme böyle olmalı(Paylaşım Amaçlı)

Eline Sağlık Üstadım.Güzel bi paylaşım olmuş böyle bi işçiliğin verilmesine sebep bi çok şey söylenebilir , tartışılabilir bi konu üstadım.Benim tahminimce Dini bi yere ait çeşme olabilir yada önemli bir Zat adına hayır için yapılmış olabilir ki eğer öyleyse boş değilmiş.Ama ben şahsen bu gibi tarihi alanların tarla fareleri tarafından yok edilmesine hep sinir olmuşumdur.Bi tarihi çıkarıp yok paraya elin gavuruna satarlar.Bu amaç uğruna yok ettikleri bu güzelim paylaşımdada gördüğümüz tarihi çeşmelerimizi umursamamaktadırlar.Bilinçsizce yok etmektedirler.Bu paylaşımınız sayesinde içimi dökmüş oldum Üstadım.Saygılar

Son düzenleme:

TILSIMX1

Kullanıcı

Guzel teşekkurler.yalnız bu taşlar süslemeler o cesmeye ait deyil.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

Eline Sağlık Üstadım.Güzel bi paylaşım olmuş böyle bi işçiliğin verilmesine sebep bi çok şey söylenebilir , tartışılabilir bi konu üstadım.Benim tahminimce Dini bi yere ait çeşme olabilir yada önemli bir Zat adına hayır için yapılmış olabilir ki eğer öyleyse boş değilmiş.Ama ben şahsen bu gibi tarihi alanların tarla fareleri tarafından yok edilmesine hep sinir olmuşumdur.Bi tarihi çıkarıp yok paraya elin gavuruna satarlar.Bu amaç uğruna yok ettikleri bu güzelim paylaşımdada gördüğümüz tarihi çeşmelerimizi umursamamaktadırlar.Bilinçsizce yok etmektedirler.Bu paylaşımınız sayesinde içimi dökmüş oldum Üstadım.Saygılar

(alkış);)(alkış)Mekana yakışır açıklamalar(alkış);)(alkış)
Kukır ustam
Bu güzel görseller için
Teşekkürler(alkış);)

cassabalee

Kullanıcı

kukır ustam paylaşımın için tşkler... her ne kadar kartal orjinalda deseniz osmanlı zamanından kalan taşlar la restore edilmiş ayrıca kartal sol tarafında 1946 tamirat diye yazıyor yanlış okumadıysam... saygılar