çoklu Oymalar kanal | Define işaretleri ve anlamları

çoklu Oymalar kanal

FENERLi

Super Moderatör
Cevap: çoklu Oymalar kanal

Konuyu hatırlayanlar bilir,bu oymaların yanından ne çıktığını!
Çevre fotoları olmadığı için üzgünüm ama krb.bozkurt usta veya asiavcı usta hangisi giderse çevre fotolarını bende görmek isterdim medli usta bile merak ediyordur zaman sınırlı olduğundan inceleme şansım olmamıştı.
Yalnız buranın yukarısında öbek taş yığmalar mevcut sağ tarafında 300mt büyük yığma vs.

zehir

Kullanıcı

s.a öbek taş yıgmarıda cekseydin kac adet öbek yıgma var yani örene var alanın ne durumda oldugunu bilmiyoruz medeniyet nederece zengin taş örenelerden genelde metal eşşaya yönelik buluntular olur ama görsek ugraşılmaya degermi karar verirdik yinede bi bakmakta faydavar zaten oymaların anlatımıda mezar bolşanslar..

A21MEDLi

Admin

ben araziyi merak etmiyorum,çünkü az çok nasıl olduğunu kayaya bakıp görebiliyorum.işaretli kaya geniş bir alanı anlatıyor.
araziyi 2 ye ayırırsak.bir kısmı düz diğer kısmı ise çok engebeli inişli çıkışlı yerdir,Omega yapan derenin açı kısmında ve sivrisi kısmında kuru dere yatağına benzer kanallar mevcuttur.
ilgilenmen gereken kısım ise,dere omegasının sivrisindeki kuru dere yataklarında taş yığını veya mezarlar bulunuyor + düz arazidede sıralı yığma çakıl veya mezar mevcuttur
OK larla çevrelediğime benzer sıra kayalık var orada..işaretli kayayı harita olarak düşün ve sıra kayalığa uydur okdır.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

buna benzer bir yer gördüm araziyi sordoğumda çok sayıda çakıl yığını olduğunu söylediler bence güzel iş var orada

aslan2624

Kullanıcı

kölelerin gömüldüğü yer . alt tarafında sandukaların gemi işaretin kuru deren tek dikmen . mevcuttur.

FENERLi

Super Moderatör

kölelerin gömüldüğü yer . alt tarafında sandukaların gemi işaretin kuru deren tek dikmen . mevcuttur.

Kölelerin gömüldüğü yer büyük yığmanın hemen yanında 29cm.alçakta ve çok çalışan olmuş bu düzenekte,,

FENERLi

Super Moderatör

ben araziyi merak etmiyorum,çünkü az çok nasıl olduğunu kayaya bakıp görebiliyorum.işaretli kaya geniş bir alanı anlatıyor.
araziyi 2 ye ayırırsak.bir kısmı düz diğer kısmı ise çok engebeli inişli çıkışlı yerdir,Omega yapan derenin açı kısmında ve sivrisi kısmında kuru dere yatağına benzer kanallar mevcuttur.
ilgilenmen gereken kısım ise,dere omegasının sivrisindeki kuru dere yataklarında taş yığını veya mezarlar bulunuyor + düz arazidede sıralı yığma çakıl veya mezar mevcuttur
OK larla çevrelediğime benzer sıra kayalık var orada..işaretli kayayı harita olarak düşün ve sıra kayalığa uydur okdır.

Evet ustam burası arazi bakımından gezilip oturtulması gereken bir yer diye düşünüyorum,aşağıya inemedim ama bilenlere sordum.çünkü ilk yaşam yerini merak ettim.buranın aşağısında yarı yamada düzlük bir yerde var dı!burada kaynak suyu var mı? diye sordum çoğu bilmiyorlardı ama içlerinden biri yerini dahi gösterdi.Artık asiavcı ve bozkurt ustaya resim çekip paylaşırlarsa giden gören olursa krb.'te çok selam.