Dar geçit | Define işaretleri ve anlamları

Dar geçit

balkaya34

Kullanıcı
@Ali-aga diyorki,,,
,,,,,,,Ustam atma taş köprünün orada 2 kişi yan yana zor durur bir alan olacak. Burada ilerleyemezsin kaya engel olur. Gördün mü. Yani kısa bir koridor
O koridorun ortasına dur ustam sagına soluna bak. Bir tarafta birşey göremeyeceksin diğer tarafta bir şey var. Yer orası evet.
Köprü taşın üzerinden dediğim yeri görecen. Dar alanda çok şey vardır bu alanda. Önemli olan herbirinin ayrı ayrı şifre kırımıdır,
O alanda belirsiz geyik ara. O geyik kayayı oval şekilde dönecek. Yani tamamını tam göremezsin. Eşkiyanın karakol tuttuğu yerde yerden yüksekliği dizini geçmeyecek dikkatini çekecek bir kaya üstü düz,,,

İşde orası bu yerdir,
20231012_125603.jpg
Bu görüntüde Atma taş köprü arkamda kalır ve yakın,

balkaya34

Kullanıcı
Bu görüntüde köprüye doğru olan görüntüdür,
Dikkat edersek Geyik veya karacanın arkadan kalça tarafından görüntü gibi olacak ve üsdü düz olacak dedigi görüntüdür, Buda @Ali-aga nın bu konuda birden fazla ve farklıda olsa Anlattığı konu ayni konudur,,
20231012_125731.jpg20231012_125603.jpg
Işte bu aradan geçecek ve iki kisilik bir dar geçitdir, Burdan başka gecit yok,,
Yukarda soldan sağa doğru bir çalılık var ve Azda olsa patika yol.belli işde ordada OMUZNDA SU BAKRACLARI OLAN kız vardı, Orda biraz test yaptık, Her 3 adımda bir merdiven var ve toplam 11 merdiven tesbit edildi, Bu konuda okuduğumuz sadece kızın olduğu yerde 3 basamaklı bir merdivenden bahsediyor, ve O merdivende kızın Saç örme belikleri olduğun dan bahsediyordu, Bu bilgilerde internetden arkadaşların yazdığı bilgilerden edinmiştim,
Doğrusunu ALLAH bilir,

Son düzenleme:

pelteks

Kullanıcı
Hocam bu eşkiya ile ilgili olduğundan sana bir soru soracam...baş değirmen belgelerinde geçen 3 çelenk yan yana ve bir hilal konusunda anlatılmak istenen nedir..nasıl bir işaret bu, yada benzetme midir

balkaya34

Kullanıcı
Hocam bu eşkiya ile ilgili olduğundan sana bir soru soracam...baş değirmen belgelerinde geçen 3 çelenk yan yana ve bir hilal konusunda anlatılmak istenen nedir..nasıl bir işaret bu, yada benzetme midir
@pelteks selam ,, Baş değirmeni iyi bilirim , Suyu ayakda icilen çeşme ve alni kesik kaya , Gözlük kaya Karahasan köprüsü, Bunlar ayni nokdada ve bir birini tamamlar , Ama 3 çelenk yan yana ve bir hilâl konusunu hiç duymadım,
Eğer konuyu tam olarak yazarsanız belki bir bilmediğimiz konu aydınlığa kavuşur,

balkaya34

Kullanıcı
@pelteks Usdam, @Ali-aga kardeşimizde suyu ayakda içilen çeşmenin olduğu kaya bir ( çiçek buketi gibi olacak) demişti, Ama ne ve nasıl oldugunu açıklamadı, Açıklarsanız belkide bildiğimiz bir iş ise anlatırım yada resmini koyarım,,

pelteks

Kullanıcı
@pelteks selam ,, Baş değirmeni iyi bilirim , Suyu ayakda icilen çeşme ve alni kesik kaya , Gözlük kaya Karahasan köprüsü, Bunlar ayni nokdada ve bir birini tamamlar , Ama 3 çelenk yan yana ve bir hilâl konusunu hiç duymadım,
Eğer konuyu tam olarak yazarsanız belki bir bilmediğimiz konu aydınlığa kavuşur,
Kardeş ben senden öğrenmek istediğimden sormuştum :) internette eşkiya belgeleri çelenk diye aratırsan karşına gelecektir

pelteks

Kullanıcı
..

Ekli dosyalar

• Screenshot_20231014_205421_Chrome.jpg
    Screenshot_20231014_205421_Chrome.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 10

TRUVA

Admin
Balkaya eskiden bir konu açmıştın bir Resim vardı. Kaya nin dip kısmında kasa gibi yuvarlak sıvanmış bariz bir yer vardı. Kasa demiştik. Hatta sırf merakımdan burayı açardım demisti bir arkadaş. Orayı yokladın mi .gidip o kasaya bak

Moderatör tarafında düzenlendi:

balkaya34

Kullanıcı
Balkaya eskiden bir konu açmıştın bir Resim vardı. Kaya nin dip kısmında kasa gibi yuvarlak sıvanmış bariz bir yer vardı. Kasa demiştik. Hatta sırf merakımdan burayı açardım demisti bir arkadaş. Orayı yokladın mi .gidip o kasaya bak
Hatırlayamadım Usdam acaba nereydi?

Moderatör tarafında düzenlendi: